| Anca1999a a întrebat:

Hei! azi m-am masturbat si mi-a curs sânge,dar nu a durut chiar deloc,si efectiv nu cred ca m-am dezvirginat, am auzit ca e posibil sa mă fi rănit pe pereții vaginali...deci ar fi cam imposibil să-mi fi rupt himenul sper.(P.S nu am chef de caterincă.)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce fel de masturbare ai practicat?
Pentru ca, fetitele si virginile nu ar trebui sa-si introduca nimic in bagi, ci doar sa-si masturbeze clitorisul ca sa obtina aceeasi placere.
Daca te-au autodezvirginat, inseamna ca ti-ai rupt singura himenul, nu ca ti-ai ranit peretii vaginali, ca pana acolo, trebuia sa treci de himen, deci, ala a sangerat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Himenul care acopera intrarea in vagin si se afla chiar la nivelul vulvei, este prevazut din nastere cu 1 sau mai multe perforatii care au rolul de a permite sa treaca/sa iasa din vagin sangele in timpul menstruatiei. Este posibil ca sa-ti fi lezat/julit/zgariat peretele vaginului dupa ce ti-ai trecut degetul prin perforatia amintita si din acest motiv nu ai absolut nici un motiv de a fi speriata sau ingrijorata. Introducerea unui deget sau a mai multe degete in vagin cu scopul de a-ti masturba ''pasarica'' reprezinta cea mai des folosita metoda de autosatisfacere sau de a fi masturbata de prieten/iubit. Faptul ca a lipsit durerea se poate explica prin aceea ca interiorul vaginului a fost foarte bine umezit, ca degetul tau este subtirel si de asemenea nu a fost introdus foarte mult, prea adanc. Sangerare mai abundenta se produce numai in cazul in care din cauza faptilui ca gaura existenta in himen este prea stramta, in momentul introducerii degetului prin acea perforatie, himenul se rupe si apare o mica sangerare. Prin masturbarea interiorului vaginului nu se pierde virginitate, dar se poate provoca ''deflorarea pasaricii'' in cazul in care ruperea himenului este evidenta. Ai ramas virgina insa daca ti-ai deflorat sau nu ''pasarica'' acest lucru il poti sti doar tu. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă te-i fi zgâriat pe vagin, ai fi știut! ustură ca naiba. Cel mai probabil ai afectat parțial himenul.

| HazelEyes77 a răspuns:

Depinde cum ai facut o tu stii mai bine. Probabil ca nu s-a ajuns la perforarea himenului te ar fi durut ma gandesc.