| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

baietii cand mergeti la cabana cu gasca va luati cu voi prezervative asa ca back-up?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu prea merg in tarabe sasi raspund

32 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Prezervativul face parte din accesoriile obligatorii din geanta de voiaj, si nu numai.

| Emilian65 a răspuns:

Da, imi iau, pentru siguranta si sanatatea noastra.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pai la ce-mi trebuie mie prezervative, ce, n-am ciorapi? Eteteee...

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Pai ciorapul are un material care nu permite alunecarea usoara a penisului in vagin, nu crezi ca ar fi cam incomod?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Pe mine nu ma deranjeaza.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Daca o va deranja pe fata?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Facem fara.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Riscant iti place sa traiesti periculos?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Pericolul este al II-lea nume al meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea, ca nu folosesc. Bine, daca e si prietena ta printre ei, imi iau, ca nu prea mi-ar inspira incredere.

Glumesc, ma! Stiu ca n-ai avut prietena niciodata...

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru anonim_4396):

Ba da am avut prietena

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Da tu de ce nu prea folosesti?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Pentru ca imi place sa fac sex cu femei si nu cu bucati de latex. Nu vad nici o deosebire intre sexul cu o papusa gonflabila si sexul cu prezervativ. Ce pot sa spun, sunt de moda veche, cand fac sex imi doresc chiar sa fie sex...

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru anonim_4396):

Uite un om care stie ce vrea

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si eventualele riscuri? tongue Alea cum le eviti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Evitand sa mi-o pun cu persoane necunoscute si suspecte, evident. Iar daca o fac cu persoane necunoscute incerc sa ma imbat suficient de tare incat sa uit ca port prezervativ...

Vorbesc de boli, aici. Riscurile de sarcina sunt minime, am trecut demult de varsta la care nu puteam controla o ejaculare. Acum, am inteles ca li se mai intampla si barbatilor maturi sa nu-si poata controla ejacularea dar in ce conditii se petrece fenomenul asta e un mister total pentru mine tongue.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai...si persoanele cunoscute pot avea boli. Crezi ca daca stii o persoana, stii si tot ce i-a trecut prin pat? tongue
Iar suspecte...asta oricum niciodata nu am inteles.din ce punct de vedere?

Pai ejacularea se poate controla, asa-i.dar uneori, daca esti super excitat de persoana in cauza si de ce se intampla acolo in pat, poti avea scapari.
Plus sa nu mai vorbim de lichidul de dinainte. tongue
Nu te pune cu logica mea ca. stii ca n-ai incotro decat sa zici ca mine. Desi un anume personaj de pe aici ( o pasare mai exact, un corb ca sa fiu si mai exacta, in doua culori ca sa fie si mai pe fata) spunea ca imi lipseste cu desavarsire logica, inteligenta, bunul simt si alte cateva chestii pe care nu le mai retin acum laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Da, dar sexul cu prezervativ nu e sex, e doar mimica. Asa ca optiunile sunt sa mergi la risc cu persoane cat de cat de incredere sau sa-ti gasesti pe cineva si sa faci sex numai cu acea persoana pana te plictisesti... Iar in viata mai merita si sa risti.

Suspecte, adica din comportamentul carora intelegi ca se lasa usor si probabil se lasa si la altii. Cu cat se lasa mai usor, cu atat e mai mare riscul sa aiba si o boala la purtator.

Astea sunt scuze, sa fim seriosi. Nu exista nu poti, exista nu vrei. Iar daca un barbat e atat de excitat incat nu-si mai doreste sa-si controleze ejacularea e problema lui si dupa, a ei. Dar nu exista sa nu poata, daca a facut-o, a facut-o cu buna stiinta (presupunand ca nu a fost legat si imobilizat). Si daca nu si-o poate controla (presupund prin absurd) tot are suficient timp sa o scoata. Poate esti tu scolita in astfel de treburi dar eu sunt barbat si stiu exact ce se intampla in acele momente. Daca isi doreste, barbatul poate evita ejacularea in interior, punct.

Asta cu lichidul preejaculator e mit. Nu am auzit in viata mea ca o femeie sa ramana gravida de la treaba asta. Doar pe TPU aud zi de zi ca e posibil dar, in viata reala, nu am auzit niciodata despre un astfel de caz. Iar daca exista, e 1 la 100.000. Merita cu siguranta "riscul" (pentru ca riscul nu prea exista).

Nu m-as pune in viata mea cu logica ta, ca doar nu sunt inconstient. Iar daca am facut-o sa stii ca nu a fost cu intentie, pur si simplu nu m-am putut controla, la fel ca in cazul barbatilor care nu isi pot controla ejacularea.

| Lav1niia a răspuns (pentru anonim_4396):

Spor la făcut copii atuncilaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lav1niia):

Citeste mai sus, Bula.

| Lav1niia a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am ce să citesc mai sus, nu e vorba de ejaculare. poți lăsa o fată însărcinată și dacă nu ejaculezi în ea. Mai citește tu de lichidul de pre-ejaculare și mai vorbim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lav1niia):

Incepe-ti tu viata sexuala, lasa pe una gravida cu lichidul de pre-ejaculare si vorbim dupa. Daca reusesti, eu renunt la sex.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca eu stiu cazuri de ramas din lichid...bine, asa sustin ele: ca nu a ejaculat deloc inauntru..acum nah, nu am stat cu nasul acolo ca sa vad exact ce si cum s-a intamplat.
Deci prin suspecte se intelege usuratice. Ok. Asta din punctul tau ca barbat. Dar eu ca femeie de exemplu ce naiba sa fac? Eu cum cataloghez barbatii care sunt sau nu factor de risc? Ca majoritatea ar face sex cu oricine, oriunde, oricum si oricand..pe mine cine ma scoate din dilema? Si daca o fata se ghideaza dupa stupizenii sa zic, gen daca barbatul are studii, daca se imbraca bine, locurile pe care le frecventeaza si fac sex neprotejat si fata ia ceva de la el... apoi face sex cu tine si nu folosesti protectie pentru ca nu e "dubioasa".Cum facem? Cum iesim din acest cerc vicios in care inevitabil barbatul e de vina? laughing)

La capitolul control erectie nu te contrazic ca nu am avut niciodata una asa ca nu pot sa comentez. Si eu imi pot controla si oprii orgasmele asa ca te cred ca detii controlul daca vrei.

Deci totusi recunosti ca ai momente cand nu te poti controla.

Si referitor la dialogul cu PapadelaRoma...te lasi de sex cu partenera sau de tot?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Sunt sigur ca exista cazuri, la fel cum exista cazuri de oameni loviti de fulger. Eu spuneam ca probabilitatea ca ceva de genul asta sa se intample este extrem de mica. Si, dupa cum spui si tu, nu ai de unde sa stii daca respectiva a ramas insarcinata de la lichid pre-ejaculator sau de la faptul ca respectivul deja ejaculase jumatate din "incarcatura" inainte de a se retrage.

Majoritatea barbatilor nu ar face sex cu oricine, oricand, fara sa foloseasca protectie. Daca lucrurile ar sta cum spui tu, 4 din 5 barbati ar suferi de o boala venerica. Da, in final este o loterie, de acord. Doar ca eu nu am recomandat nimanui sa faca sex fara sa se protejeze, ba dimpotriva. Eu sper ca toata lumea sa se protejeze, astfel voi putea sa fac eu sex fara a ma proteja pentru ca nu voi mai avea pentru ce... Asa ca tu protejeaza-te daca faci sex cu necunoscuti, ok!? Problema rezolvata.

Nu am momente cand nu ma pot controla si daca as avea, nu as putea recunoaste asta de fata cu voi din moment ce discursul meu se bazeaza tocmai pe faptul ca ma pot controla! Din ciclul "orice pasare pe limba ei moare", nu recunosc absolut nimic!

Referitor la dialogul cu PapadelaRoma ma voi lasa de sex cu partenera, evident. Nu pot renunta de tot, sa ma privez astfel intr-un mod barbar de orice forma de afectiune. Am si eu un suflet, ca orice filozof. Mi-e aproape imposibil sa stau departe de mine si sa-mi refuz macar o imbratisare, din cand in cand. Sa-mi ofer un umar pe care sa plang. Sa ma ascult, sa ma inteleg si sa ma iert, in final. Da, despre masturbare vorbesc. Dar de ce esti curioasa, faci un sondaj?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, fac sondai bazat pe o unica parere tongue

Eu sincer inca nu am vazut barbatul care sa refuze sex pe motiv ca nu are protectie, sau ca nu e locul potrivit sau ca femeia e pe jumatate beata sau ca nu o cunoaste. De aici e trag concluzia ca oriunde, oricand, cu oricine. tongue
Eu mereu m-am protejat cu necunoscuti. Aoleo, din asta se va trage concluzia ca am fost o mare panarama la viata mea laughing) Am cam fost, acum de ce sa mint? laughing)
Bine pasarica, nu te mai contrazic ca nu imi place sa imi risc viata laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Pacat... Pacat ca nu mai esti, zic!

Macar imi daca imi spuneai "cuc". Sau "cuculet"... Nici nu stiu daca am voie sa scriu cuvintele astea aici. "Cuculet" oricum suna ingrozitor pe mai multe planuri dar nici cu cuvantul "pasarica" nu mi-e rusine (cand te adresezi asa unui barbat).

Bine, baiete, ma bucur ca teama pentru viata ta te-a determinat sa nu ma mai contrazici. Ma bucur, in primul rand, pentru ca si mie incepuse sa-mi fie teama sa iti mai raspund.

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Foarte trist.
Apropo, vreau sa-ti explic de ce.
Pentru ca stiu ca nu o sa se intample nimic.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Dumitrescu_Marius_1995):

De unde sti? la cabana se intampla multe lucruri neprevazute

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Da,asa e, dar eu nu sun genu' "lucrurilor neprevazute".