| anonim_4396 a întrebat:

Care este lucrul peste care nu ati putea trece intr o relatie? Cand l am cunoscut pentru prima oara, am purtat mai multe discutii iar la un moment dat el m a intrebat ceva. Eu nu i am raspuns, dar el a intuit iar eu l am lasat sa inteleaga ca este adevarat. Pe parcursul a patru luni si jumatate am continuat sa ascund acest lucru si sa sustin ceva ce nu era adevarat. Nu stiu de ce am procedat astfel pentru ca nu este deloc genul meu. Il iubesc si el sustine acelasi lucru si pentru ca simteam ca traiesc cu o minciuna, i am spus adevarul. Nu l am inselat sau ceva doar ca am mintit cu lucruri din trecutul meu tocmai pentru ca mi a fost teama de parerea pe care si o va forma despre mine. Dar acum este mult mai rau. Ma simt foarte prost pentru ca l am mintit, stiu ca el nu m a mintit deloc si a fost sincer cu mine. Acum exista instabilitate si crede ca am mintit cu mai multe lucruri, inclusiv legat de sentimentele mele dar nu este asa. I am spus ca imi pare rau dar simt ca ceva s a schimbat si nu stiu daca o sa mai fim vreodata ca inainte. Nu puteam duce minciuna mai departe, am considerat ca este mai bine sa i spun. La inceput a fost un lucru minor dar cu timpul..Stiu ca a fost vina mea dar nu as vrea sa se termine intre noi. Il iubesc si nu stiu ce anume as putea face sa i recapat increderea in mine. Mi a spus ca este dezamagit si il inteleg. Credeti ca va trece peste asta? Voi cum ati proceda? Va multumesc.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu as renunta la ea pentru ca in adancul sufletului tot panarama ramane si nu m-as simti comod sa fiu inselat constant.

| BlackheartQueen a răspuns (pentru mgtow):

Mi ai atribuit un cuvant care nu are nicio legatura cu ceea ce sunt eu. Nu am inselat niciodata pe nimeni. La momentul cand el mi a adresat acea intrebare nu am vrut sa ii raspund pentru ca eram ca niste straini si am preferat sa nu afle. Faptul ca el a insistat si a tras anumite conluzii pe care eu le am afirmat a fost greseala mea. Nu credeam ca vom ajunge la alt fel de sentimente. A fost singurul neadevar pe care l am spus happy Am considerat ca e momentul sa fiu sincera in totalitate si i am spus adevarul. Oricum, iti multumesc pentru parere. Iti doresc o zi buna.

| mgtow a răspuns (pentru BlackheartQueen):

Dar pe mine m-ar insela de aia am zis asa.

| ιυвιтα a răspuns:

Eu,nu aș accepta să mi se facă rău intenționat. Indiferent sub ce forma, fie infidelitate, fie să mă rănească fizic sau sentimental.
El dacă te iubește, te va ierta, iar dacă nu o va face, înseamnă că iubirea nu-i atât de mare pe cât crezi tu.
Dacă l-ai mințit, presupun că aveai un motiv.să nu îl rănești sau să nu-i lași o impresie greșită.
Încearcă să vorbești cu el, și clarificați lucrurile.
Succes!

| maria999 a răspuns:

Unele persoane inteleg asta mai greu si eu i-am spus anumite lucruri prietenui meu pe care l-am regretat nu o sa stau acum sa intru in detalii.El m-a inteles si m-a ierta intr-un fel, dar mai sunt unele momente in care ne certam si imi aduce aminte si nu-mi face deloc bine sa-mi aduca aminte ca l-am ranit. Stiu ca probabil il iubesti foarte mult, dar o data ce increderea s-a pierdut mai greu se poate recastiga asta se intampla si in cazul meu sad

| neutrino a răspuns:

Daca este un om cu principii, atunci nu va trece peste acest lucru. Minciuna nu poate fi niciodata iertata.

| grab a răspuns:

Va trece daca te iubeste cu adevarat si daca simte si el ca e iubit sincer. oricum, macar de acum incolo sa faci doar chestii pe care nu iti va fi cu sfiala sa le marturisesti pe viitor. ar mai fi cateva artificii amoroase dar iar imi iau suspendare si prefer sa te lasi sa citesti printre randuri.

| dragodana a răspuns:

Salut! N-as putea ierta daca ar ridica mana la mine(sa ma bata) si nici daca m-ar insela.
Acum, tu ai facut o prostie.Trebuia sa minti pana la capat, sa mori cu minciuna de gat.Normal ca el este dezamagit.Tu trebuie sa-i demonstrezi prin fapte ca esti sincera si nu l-ai mintit in legatura cu altceva.

| KissAndor a răspuns:

Buna! Eu personal minciunea/tradarea. Toata lumea face greseli m-ai mici sau m-ai mari dar eu cred ca chiar daca va iubiti reciproc lucrurile nu vor merge intre voi foarte bine niciodata, prin faptul ca ai spus adevarul ai facut "primul pas omenesc fata de el", eu sper ca aceasta greseala sa-ti fie o lectie de viata si de acuma incolo sa fii tu insuti pentru ca baiatul daca te place te accepta asa cum esti!
Cu placere