| RalucaScumpika a întrebat:

Care sunt sansele sa raman insarcinata daca folosesc prezervativ? Nu as vrea sa folosesc contraceptive, voi ce ma sfatuiti?
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Folosind prezervative de calitate nu exista risc de sarcina, dai un ban mai mult dar conteaza

| RAY a răspuns:

98% ofera protectie, acuma daca se sparge doar 2% sau spart din cauza ca nu sau pus bine

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul asigura o garantie de 95-97%. Te sfatuiesc in cazul in care ai o viata sexuala catusi de cat activa sa incerci folosirea inelului contraceptiv pe baza de hormoni eliberati direct in vagin. Inelul NUVARING asigura o protectie de peste 99%. Nu are practic nici un efect advers asupra organismului. Multa sanatate.http://www.csid.ro/......v-9562262/

| L1feDRAIN a răspuns:

Cu prezervativ sansa e zero, doar daca nu se rupe exact cind partenerul ejaculeaza (cel mai critic moment) ca sa nu se rupa verifica termenul de valabilitate a prezului daca inca e bun, nu o sa se rupa.

Ce sfat iti dau? Abtine-te sau penetrativa doar..nu e necesar sa face-ti asta pina la maxim.

| Klandestin a răspuns:

Foloseste prezervativul (de preferat durex) si spune`i sa nu ejaculeze in tine, ca prezercativul se poate sparge

| NeaPopa2015 a răspuns:

10-15% sanse, sfatuiesc abstinenta!