| 162253 a întrebat:

Ce contraceptive ma sfatuiti sa urmez? si cum se folosesc?

2 răspunsuri:
| ColaCola a răspuns:

Ea nu s-a referit la ANTICONCEPTIONALE! S-a referit la care sa le aleaga din toate! Prezervativele sunt foarte sigure si usor de procurat.Se pun pe penisul in erectie si se arunca dupa ce baiatul a ejaculat. Pilulele se iau numai dupa o vizita la ginecolog.Cauta pe net metode contraceptive si vei gasi o groaza:*

| unul1 a răspuns:

Nu te prosti si du-te la ginecolog si dupa cu medicamentele care ti le-a prescris la endocrinolog! Pot aparea dereglari hormonale grave, poti sa iei in greutate fara sa mananci nimica sau invers, poti slabi sa ajungi cat un bat. Deci nu lua de capul tau nimic!