| nyko06 a întrebat:

ce ati face daca prietena voastra ar ramane gravida : 1 ia-ti spune sa faca avort ca nu va intereseaza, 2 ati parasio si 3 ati ramane alaturi de ea si copilul ce se va naste?

Răspuns Câştigător
| Marius21s a răspuns:

Buna Nyko06! Eu sincer as ramane alaturi de ea indiferent de situatie. Daca este iubita mea, iti dai seama ca o iubesc enorm de mult si nu as putea sa o parasesc intr-o situatie asa de dificila. Niciodata nu i-as spune sa faca avort, deoarece cred ca avortul este cel mai urat lucru posibil.Pentru mine reprezinta o crima si sunt de parere ca oricine are dreptul la viata. Daca as alege a-2-a varianta nu m-as putea ierta niciodata si as fii cel mai las baiat de pe acest Glob. Niciodata nu as mai avea curajul sa o privesc pe fata respectiva in ochi si m-as simti cel mai nenorocit de pe aceasta planeta. Daca iubita mea va ramane insarcinata, in orice caz imi voi lua orice responsabilitate si o voi proteja indiferent de situatie.

| DanielSturgide a răspuns (pentru Marius21s):

Incredibil rapsunusl tau, mai uimit

8 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Daca nu este de acord cu 1 atunci solutia este 3, dar foarte probabil ca copilul sa creasca singur ca in 90% din situatiile actuale cand nu iti doresti un copil.

Dar depinde si de varsta.
Daca prietena mea ar avea 20 de ani, garantat 1.
Daca ar avea 30, se poate si 3.

| greenish a răspuns:

Buna. Consider ca este responsabilitatea ta sa ii fii alaturi, pentru ca, nu cred ca a ramas singura insarcinata laughing Frumos este sa ii fii alaturi, pentru ca vor fi momente grele pentru dansahappy

| AdelaElena20 a răspuns:

In primul rand conteaza anii nyko. si in al doilea rand cum sa parasesti o fiinta draga cand tocmai a ramas gravida stiind ca e rodul iubirii. eu una as ramane alaturi sa ne sfatuim si sa luam o decizie daca se poate tine se tine, ramanem impreuna si ne formam o familie, daca suntem mai tineri nah cu durere in suflet fac avort trec mai departe si cand e timpul o sa facem altul daca se mai poate! dar pentru orice in lume as ramane alaturi de ea!

| SmoKKe19 a răspuns:

1 pentru ca nu mi-as permite sa cresc un copil la varsta mea, adica 17 ani, mai bine folosesti prezervativul si n`ai niciun stres happy

| Năpârlici a răspuns:

Buna, stii cum e...te.ai simtit, bine acum cand te paste greul... te mai simti bine? Sunt multi inconstienti care pur si simplu isi lasa prietenele gravide si apoi uita peste noapte ca au avut vre.o treaba cu ele. De aceea sunt atatea cazuri cand copii ajung pe la orfelinate sau bietele fete se chinuie cu copii sau sunt obligate sa faca avort ori de parinti ori de partener. Daca cuplu este de acord sa faca sex trebuie sa isi asume niste responsabilitati nu? Parerea mea, daca as fi baiat, as ramane cu ea si mi.as asuma responsabilitatea pentru greseala mea, pentru ca acel copil nu are nici o vina happy

| SaveTheNature a răspuns:

1.Daca ea ramane gravida, e doar vina baiatului.(sunt baiat si stiu ce spun)
2.Baiatul care isi pune partenera la avort este las si iresponsabil.
3. Femeile care fac avort sunt lase si iresponsabile(sorry, e parerea mea)
4. Avort=crima(parerea mea)
5.Eu si iubita mea vom avea un fiu in martie(desi nu am avut planuri pentru a avea) si luam lucrurile ca atare, pentru mine va fi ca o distractie:X, de abia astept sa fiu si eu copil si sa ma joc cu el:X

| floripufi a răspuns:

Eu as ramane alaturi de ea si copilul se va naste.Nu e bine sa faci lucruri prostesti.Ii spui adevarul.Nu trebuie sa o minti ca ea se va simti si mai rau daca o minti.