| love96 a întrebat:

Credeți ca poate exista iubire între persoane cu o diferența de vârsta de 7 ani. Eu am 19 si el 26 si nu vreau sa stea cu mine doar pentru sex. Ne Înțelegem bine si vorbim mai toată ziua dar diferența de vârsta mi se pare destul de mare si daca ar fi ceva mai serios nu vreau sa fiu o piedica in viata lui. La vasta lui poate își dorește ceva mai mult de la viata iar eu abia am terminat a12a si imi doresc sa ma realizez profesional si dar el deja are servici si face ce ii place. Ce credeți ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Există iubire atâta timp cât amândoi vă doriţi acelaşi lucru.
Lasă prostiile de-o parte şi urmează-ţi inima.Eu te sfătuiesc să încerci să ai o relaţie cu el. Există posibilitatea să vă completaţi unul pe altul.

Succes.

7 răspunsuri:
| pitikaaa a răspuns:

In primul rand varsta nu conteaza atat de mult. O prietena de-a mea are 18 ani si e de 2 ani si jumatate intr-o relatie cu un tip cu 10 ani mai mare ca ea si se inteleg super bine. Ea este la liceu inca, iar el in servici. Stau impreuna si diferenta de varsta nu ii impiedica sa aiba o relatie serioasa si sa se iubeasca! 7 ani nu mi se pare mult, intre mine si iubitul meu sunt 4 ani si ne intelegem foarte bine. Atata timp cat exista iubire, intelegere si incredere, varsta nu conteaza! Mult succes!

| RAY a răspuns:

Buna! Credeți ca poate exista iubire între persoane cu o diferența de vârsta de 7 ani.
desigur ca da, stramosele noastre alegeau mereu barbaii alfa mai maturii ca ele

Eu am 19 si el 26 si nu vreau sa stea cu mine doar pentru sex.

orice barbat potent care are erectie sta cu fata pentru sex e firesc asta pe langa asta ne satifcaem si alte interese emotional
comunicare,distractie, pasiunii etc
cel mai important pentru un barbat este increderea atunci iubim cand credem in cineva desigur si daca esti gelos e iubire dar e obsesie, dependenta, posesivitate
important e sa va intelegeti, numai fi asa paranoica din moment ce sta cu tine inseama ca e doreste

| corbulalbrosu a răspuns:

Diferenta de varsta este perfect normala/acceptabila. Un barbat matur in general evita aventura cu orice pret insa s-ar putea sa doreasca doar o prietenie fara beneficii. Este de datoria ta sa ai cu el o discutie foarte serioasa in care sa-si exprime viziunea lui privind viitorul. Mai nou foarte multi sunt adeptii/accepta concubinajul, adica uniunea consensuala pentru aelimina incorsetarea provocata de certificatul de casatorie. V-ati putea situa si voi in aceasta categorie, daca aveti asa numita "minte deschisa", sau considerati obligatorie prezentarea in fata ofiterului Starii Civile. Discuta cu el foarte serios.

| Alcyon a răspuns:

Sunteti amandoi majori, prin urmare aveti o oaresce maturitate. Chestiunile astea trebuie discutate direct cu partenerul, nu pe un forum virtual. Incearca sa-l intrebi pe el ce-si doreste si cum vede relatia voastra.

| LeZizu a răspuns:

Eu zic sa fi in continuare cu el, sa aveti rabdare unul cu celalalt, sa comunicati unul cu celalalt si sa va iubiti. Nu mi se pare mare diferenta mai ales amanddoi sunteti 18+.

| Clantza a răspuns:

Daca il iubeai cu adevarat nu intrebai asta si nu te interesa asa ceva. Nu conteaza diferenta de varsta (dar nici 7 ani in ****, ati innebunit lumea cu cacaturile voastre, nu gaseai unul de varsta ta), vorbeste serios cu el pe tema asta, nu pe forumuri si o sa afli raspunsul. Aaa, si inca un secret, la 7 ani diferenta, orice barbat sta cu tipa pentru sex sau pentru ca nu are altceva mai bun de...sa zicem facut.

| vyyyk a răspuns:

Diferenta de varsta nu e chiar asa de mare, dinpotriva o vad ca pe un lucru bun adica e destul de matur incat sa stie ce vrea, de asemenea cred ca e bine sa fi cu o persoana putin mai in varsta pentru ca apreciaza mai mult tineretea ta. Orcum nu cred ca va doriti suficient sa fi-ti impreuna pentru ca daca situatia ar sta alfel nu at-i mai fi singuri. Inteleg ca vrei cariera e normal e un lucru ft important sa fii independent dar nu vad cu ce ar putea asta sa inpiedice doi oameni care se iubesc? Si din nou ne intoarcem la intrebarea mai veche oare se iubesc suficient incat sa fi-e impreuna?