| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca ar trebui sa-i spun unui baiat ca-mi place de el?

Pls.

5 răspunsuri:
| DANyi a răspuns:

De obicei, baiatul are acest rol in a-si exprima afectivitatea. Dar, daca insisti, la schimbarea rolurilor in aceasta "poveste" de dragoste, va fi extrem de simplu. Tot ce trebuie sa faci, e sa nu fii deloc timida, pentru ca la un baiat e mult mai usor sa ii marturisesti ce simti pentru el ( deoarece cam asta asteapta mai mereu din partea sufletului pereche). Crede-ma, ca asa e si cu mine. Numai bine!

| LoveDee03 a răspuns:

Prin gesturi,prin fapte fiindca e greu de spus asa ceva prin cuvinte,ajuta-l la nevoie,i-ai apararea,vorbeste cu el pe diferite teme,vezi ce ii place cel mai mult sa faca si deschide un subiect pe aceasta tema,priveste-l armonios,asculta-l cu interes cand vorbeste,zambeste mereu cand vorbesti cu el, fii sincera cu el, succes!

| AlleyChann a răspuns:

Bă fetiţelor, e greu să-i spui : *Te plac*?

| zozo74 a răspuns:

Ca baiat as propune sa nu ziceti concret ca va place de el ci fiti mai aproape de el cat mai mult si prin comportament mai afectiv va oberva el ca o placeti. Bafta Fundita?

| mirela26 a răspuns:

Asteapta sa-ti spuna el primul ca te place,tu doar trebuie sa-i arati ca il placi printr-un zimbet,il privesti in ochi,il prinzi,, accidental,, de mina, ai auzit de limbajul trupului? barbatii au nevoie de mister.dar el te place? daca spui ca il placi el se umfla ca un curcan are un motiv sa se laude la amici.asteapta sa-ti spuna el ca te place!