| anonimanonima a întrebat:

Buna:*. Cum se calculeaza media de pe semestrul 1? Am 16 materii. Deci de exempul imi da toate adunate 10+10+9+8+8+... = 150 impartit la 16? Si cu purtarea cum se face? Pt ca trebuie adunata si ea.Deci cu purtarea impartit la 17 sau tot 16 ramane? Mateii +Purtare:16 /sau Materii+Purtare:17? Va logpuppy dog eyes Funditshalove struck

Răspuns Câştigător
| AlExUtZ_4596 a răspuns:

Aduni toate materiile si purtarea si le imparti la 17... funda?
big grin

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

E medie aritmetica.tot ce aduni imparti la cate sunt.
Dra de ce ai face asta? Media se face generala, adica romana de pe sem 1 +romana de pe sem 2 supra 2 si asa la fiecare materie abia apoi imparti la 17.La sfarsitul anului.Media "semestriala" nu se trece in catalog...

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai toate mediile tale si cu purtarea le aduni si apoi le imparti la 17happy

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Media semestriala :9, 41happy

| mickey112 a răspuns:

Purtarea se ia in considerare ca orice alta materie. Deci pe langa obiectele propriu-zise, adaugi si nota de la purtare si faci media la dintre toate. In cazul tau, la 150 adaugi nota de la purtare si imparti la 17. ^.^