| Alexandroaia_Iulia_1997 a întrebat:

Cunosc un baiat cu un an mai mare ca mine si il plac foarte mult... Dar nu stiu ce sa ii spun, despre ce sa vorbim... Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi, dau funda!

3 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Buna
draga mea crede.ma ca te inteleg perfect, si eu am fost in aceeasi situatie ca si tine acum ceva vreme.

pentru inceput incearca sa vorbesti cu el desepre lucruri mai banale dar nici chiar foarte banale pentru ca ai putea sa.l plictisesti, apoi incarca sa mai dezolti putin subiectul in sensul ca ati putea vb despre fostele vastre experiente de cuplu despre ce nu v-a placut la fostii si despre cum v.atr fi placut sa fie, astfel iti dai seama daca esti pe gustul lui. apoi incearca sa.i arati felul tau de.a fi, arata.i ca nnu esti o fata usoara ca sti sa iubesti ca iti pasa si apoi incearca sa.i spui ca il placi si ca ti.ai dori sa iesiti putin din sfera amicitiei si ca poate ar putea sa se infiripe o oarecare reletie de iubire
iti doresc din tot sufletul multa multa bafta draga mea si sper sa ai parte de o frumoasa poveste alaturi de cel pe care.l placi
pupici

Răspuns utilizator avertizat
| mihai741 a răspuns:

Îți spun și ție cum am tot spus la toți pe aici! Fi degajată! Du-te la el pur și simplu, dacă nu poți să-i spui că-l placi încearcă cu tot soiul subiecte mărunte gen: școală, filme, cotidian, ce mai știi tu despre nu știu ce locuri. Părerea mea este că dacă te place și el o să încerce și el ca dialogul să meargă, chiar dacă este unul stângaci la început. Dacă nu... părerea mea este că irosești timp. Vor mai fi și alții, ai să observi că atunci când vreți amândoi parcă nici nu contează ce vorbiți, poți să ajungi să vorbești de toate prostiile că nu asta contează de fapt!
Baftă!