| SecretLovve a întrebat:

big grin.am o problema si as avea nevoie de un sfat sincer.sunt cu prietenul meu de 2 ani de zile.si l-am inselat acum un an.de atunci nu mai are incredre in mine deloc.este foarte gelos, posesiv,, nu ma lasa sa fac nimic.sa ies cu fetele, sa vorbesc cu vreun prieten.nu mai am nciun prieteen de fapt.ma controleaza, verifica. oricum/. nasoala treaba.eu sunt o fire fff energica.si daca el imi interzice mie ceva.eu vreau sh mai mult sa fac acel lucru.nu stiu,. am 17 ani si chiar nu stiu.nu sunt obisnuita sa depind de cineva.nu de el.acum simt nevoia sa il insel din nou. ppur sh simplu.simt nevoia asta,. am o relatie cu el f monotona.mereu aceleasi certuri.pe aceeasi tema.ca nu are incredere n mine.ca,cu ce baieti vorbesc.ca nu am voie. d astea.nu mai simt deloc placere.nu stiu.sa il insel? cred ca simt nevoia sa experimentez ceva nou.sunt la inceputul vietzii.si la acest baiat"la care mi se dalaughing" e altceva.simt fluturasibig grin.helppuppy dog eyes dau fundita?:d

Răspuns Câştigător
| username23 a răspuns:

Pai uite, dupa ce ai facut un an in urma e si normal sa-si piarda increderea in tine. Daca vreai sa continui cu el ai rabdare o perioada si abtine-te, dovedestei ca esti demna de increderea lui. Si-o va recupera, dar cu timpul si mai greu ca prima oara. Poae tine la tine si ii e frica sa nu il inseli iarasi, de asta si te controleaza.
Daca tu nu esti de acord cu el, si vreai libertate inseamna ca pur si simplu nu vreai sa fii cu el, adica nu cu adevarat. Eu stiu ca daca sunt cu prietenul meu, nu mai am nevoie de nimeni si de distractie. Eu vreau doar sai arat ca inseamna totul, daca tu nu simti asta pur si simplu relatia a devenit monotona si te-ai plictisit. Eu zic sa vorbiti pe aceasta tema sincer, fara cearta, sa il intrebi el ce parere are? Ce doreste el? Poate si el s-a plictisit de relatia voastra monotona, sid aca parerile voastre coincid, adica ambii nu mai doriti sa continuati, ramineti just friends, daca el vrea sa fie cu tine si tu nu, explica-i ca nu iti place cum te controleaza si sa incerce sa se abtina. DUpa putin timp vedeti rezultatele si luati voi o hotarire. BAFTA!

26 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tocmai tinzi spre denumirea de ''curva''!

Ai grija!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu stiu de ce unele ''doamne'' tot zic ca exageram cand dam denumiri de panarama,etc.Dar oare a insela cu atata seninatate,a minti omul pe care spui ca il iubesti,a te culca cu un altul ca te mananca intre picioare de ceva nou,a-ti bate joc de un om, nu te face UN GUNOI?!

Imi pare rau ca judec atat de strict pentru marii puritani si alte fufe care se simt cu musca pe caciula,dar un om care inseala in dragoste, e un zero barat pentru mine si pentru marea majoritate!

Cui ii place sa fie inselat? Mainile pe sus va rog!

Daca parasutele sunt in ziua azi aduse la rang de dive la tv si printre pustani, asta nu inseamna ca toti am ajuns plebe!

Sa va fie de bine daca sunteti de acord cu astfel de comportament!

Cineva trebuie sa o faca sa vada ca e pe drumul gresit!

Eu mi-am facut ''datoria''!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

@secretlovve si @inlove, numai de nickul meu stiti sa va luati?!
Puteam sa imi pun si inger,demon,usuratica,si tot imi dadea dreptul de a-mi spune parerea!

Tot ce i-am spus e sa aiba grija cu inselatul ca o sa ajunga rau,stiu destule cazuri si cat de greu le este unor fete sa fie fidele!

Daca nu il mai iubeste, sa se desparta, nu o opreste nimeni...numai sa NU INSELE!

| IloveME a răspuns:

Poate primesti rasp cum am primit si eu ca is c...a daca mi-am inselat iubitu.in fine multi nu n inteleg d parca ei ar fi perfectii.nu au inselat niciodata nu au gresit niciodata.cat despre rasp sunt ca tine doar ca am 22 d ani.gandestete bine inainte sa faci ceva. daca il pierzi din vina ta t va durea si mai mult.c sa zic u sti fb c ii in sufletul tau. daca nu convoaca-l la o discutzie sp ca daca nu s va schimba va veti despartzi.vezi cum reactzioneaza! incearca sa rezolvi problema cu voi dupa gandeste-te la altceva. sper ca te-am ajutat cu ceva...

| IloveME a răspuns:

Am o curiozitate d varsta lui i"mperfect. tare cica perfect.o pla la o adica.numeni nu-i perfect.mai rau cand t considery u asa.in fine ai grija roata s intoarce! iti cam place sa judeci oamenii! atunci cand vei insela sigur nu vei ca ai gresit sau...

| Nextone a răspuns:

Eu zic mai bine sa te desparti de el decat sa il inesli pentru ca dupa ce va afla si se va desparti de tine va spune la toti ca esti o curva,(scuza-ma). Cred ca te iubeste foarte mult de a mai stat cu tine si este normal sa nu mai abie incredere in tine. Daca vrei distractie pentru ca esti tanara atunci nu te mai implica in relatii serioase ci ta-ti doar parteneri de distractie pentru petreceri, iesiri etc dar cu o astfel de atidudine poate ca o sa faci oamenii sa sufere.Ai grija, bafta

| glamour a răspuns:

Daca il inseli inseamna ca esti o persoana lasa, careia ii e teama sa experimenteze altceva si de aceea incearca altceva desi are o relatie. Te-a prins o data, poate te va prinde si a2a oara, si te va lasa, si poate atunci vei regreta tot ce ai facut. Nu da vrabia din mana pe cea de pe gard. Nu-ti bate joc, roata se va intoarce si doare al dracu' de rau sa fi inselat daca iubesti. Poate vrei si altceva, te tenteaza ca esti la inceput si vrei sa incerci si altceva fa-o, incearca si altceva, desparte-te de el dar nu insela cand esti intr-o relatie. Nu te judeca nimeni daca vrei sa vezi cum e cu altul, doar esti tanara si vrei sa vezi si cum se comporta alt baiat, ai tot dreptul sa incerci relatii pana te saturi insa daca inseli te asigur ca vei fi considerata o curva.Mai devreme sau mai tarziu vei regreta gesturile facute.

| R_8074 a răspuns:

Ar fi cateva motive pentru care vrei sa il inseli
1 te doare in cur de el
2 vrei sex si el nu iti ofera
sau poate chair ambele...inacest caz nu stiu dc nu v-ati despartit inca. sfatul meu e sa ii zici cea ce simti pentru a nu-i provoca inca o dezamagire. si parerea mea e ca greseala e a lui ca tea iertat prima data.si tu nu ai stiut sa apreciezi chestia asta

| Sperman a răspuns:

Daca nu-l mai iubesti nu-i mai irosi timpul cu tine. Spune-i ca nu-l mai placi si v-a accepta realitatea. Lasa-l sa caute pe cienva care-l merita cu adevarat fiindca tu nu-l meriti. De fapt esti o copila o sa-ti dai seama mai tarziu cand o sa fii ceva mai matura.
P.S: Nu-ti mai bate joc ca intr-o zi o sa-ti para rau!

| Papusik a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el despre asta?
Spune-i ca nu te simti bine ca iti tot reproseaza asta, spune-i ca te-ai saturat sa aveti aceleasi discutii in fiecare zi.
Spune-i ca ai si tu nevoie de cineva care sa tina la tine si sa-ti arate asta.
Spune-i daca chair tine ar trebui sa se schimbe. Nu artrebui sa aveti o relatie asa monotona.

Incearca sa vorbesti cu el despre asta. Poate o sa te asculte

:d

| bogdan74688 a răspuns:

Sincer, nu-l insela, da-i papucii de tot, si du-te dupa fluturasi happy La varsta asta sa fii ingradita, este cel mai nasol, si chiar nu meriti asta. Nu stie sa te aprecieze, la revedere. Nu scrie nici unde ca trebuie sa-i suporti lui toate toanele, si sa-i accepti toate ifosele.

Lasa-l in plata domnului, si cum ziceam, du-te dupa fluturasi happy Fii tu happy, lasa-l pe el.

| andree_5411 a răspuns:

Fi atenta.
Faptul ca te-a iertat prima data,dupa ce l-ai inselat, e mare lucru.
Ai facut sex cu cel cu care l-ai inselat, sau doar va sarutati si atat?
E grav oricum.
Este gelos si posesiv si mai "rau"...dar asta pentru ca te iubeste si nu vrea sa te piarda.Crede-ma.Stiu din propria experienta.
Relatia voastra a durat foarte mult,si cred ca simti ceva profund pentru el,sunt sigura, chiar daca acum nu simiti, in acest moment.Sentimentele vor iesi la iveala atunci cand va certati sa atunci cand va veti desparti.
Ar trebui sa il apreciezi,pentru ca iti vrea binele.
Altfel il durea in cur si te lasa sa faci ce vrei.
Nu crezi?
Daca crezi ca relatia voastra este monotona si inca mai ti la el,il iubesti,vorbeste cu el despre asta.
Daca nu mai ti la el, desparte-te de el si traieste-ti viata.
Dar ai grija sa nu te ia lumea drept curva.
E greu sa treci prin viata cu asemenea "porecla"."stampila" sa ii zic.
intelegi?
Nu e complicat.
Daca nu il iubesti, nu il insela.Il vei rani.
Desparte-te de el.
Vorbiti. Spune-i.
DAR NU il insela.
E urat...Si dureros.
Succes!

| misterioaѕa a răspuns:

Hai ma fato.ma lasi?
Tu nu simti nimic pentru el
Iar baiatul ala este posesiv findca stie ce faci tu
Curva nu esti
Eu cred ca ar trebui sa va despartiti
pa, pa

| Leon a răspuns:

Salutare tuturor, vad ca subiectul este rezervat 'girls only', dar ma bag si eu ca nu pot sa ma abtin.laughing)) 1. N-am inteles nimic din toata povestea asta capiata. 2.Sunt de acord cu I'm perfect(a)!

| Phutui a răspuns:

Hai ca o sa fiu sincer! da-i inainte![ i'm perfect stii ce-i aia curva? stai jos, 4!]nu iti ofera ce ai nevoie, cauta la altu.si acu dc nu cauti de tot la altul, adica scapa de el! sau daca il iubesti asa cum e el, inseala-l si gata! eu ma ofer voluntarlaughing) [glumesc] succes

| swet girl 22 a răspuns:

Pai uite cum sta treaba, el nu are dreptul sati interzica nimic, ai doar 17 ani,traiesteti viata, nu te lasa controlata de el, ca doar nu esti nevasta lui si gata.nui convine,dai papucii, va baieti m sunt, l fel si fete

| lila_1550 a răspuns:

Dupa cate ai spus te-a si lovit.un barbat care loveste o femeie este egal din ce motiv nu se numeste barbat se numeste animal.una la mana. daca nu-i convine sa te lase in pace si daca te iubeste nu ridica palma la tine, orice s-ar intampla.parerea mea este ca la varsta pe care o ai, meriti sa-ti traiesti viata si nu sa depinzi de un barbat.barbati sunt multi ca si femei de altfel, dar nu trebuie sa te inchizi intr-o relatie in care nu te simti in largul tau si care sa te faca fericita. daca acum este posesiv si a ridicat mana la tine, tinand cont ca nu ai nimic ce te leaga de el...dar ce se va intampla mai tarziu? ti-ai pus intrebarea? bun acum totul depinde de ceea ce-ti doreti tu cu adevarat.

| xdaria19 a răspuns:

E destul de complicata situatia ta...Eu n-o sa te judec, o sa-ti dau doar un exemplu personal, in speranta ca te va ajuta.

In urma cu doi ani (pe cand eu si prietenul meu eram impreuna de 1 an) am decis de comun acord sa luam o pauza. Eu, din teribilismul meu si din dorinta de a-l face gelos, am iesit vreo doua saptamani (daca imi amintesc bine) cu un alt baiat. Dupa ceva timp m-am certat cu respectivul si m-am impacat cu prietenul meu. Au urmat zeci de certuri, toate avand ca substrat neincrederea lui in mine. Dupa inca vreun an de zile, m-am hotarat sa pun piciorul in prag (la fel ca tine, nu mai suportam sa fiu controlata non-stop, sa nu am dreptul la o viata personala). Am avut multe si indelungi discutii si ne-am promis reciproc ca vom lasa de la noi pentru ca relatia noastra sa nu se duca de rapa. El a incercat sa imi lase mai mult spatiu, iar eu am inceput sa nu mai stau cu alti baieti (inainte mai aveam cativa amici baieti, pe care insa el ii credea mai mult de atat) si sa ma indepartez de toate obiceiurile mele si persoanele care ii lezau lui increderea in mine. Desi mi-a fost cam greu la inceput, mi-am dorit din tot sufletul sa imbunatatesc relatia cu el, astfel ca, cu timpul, m-am obisnuit sa fiu asa, el si-a recapatat increderea in mine, iar acum pot spune ca este, pe langa iubitul meu, cel mai bun prieten al meu, cel care imi stie toate secretele, cel care imi este alaturi indiferent de situatie si care este capabil sa ma iubeasca asa cum sunt eu, care ma accepta asa si care imi da sfaturi la fel ca un frate mai mare. Acum suntem de nedespartit si, crede-ma, sunt mai fericita ca niciodata!

Daca si tu consideri ca relatia ta cu el este mai importanta decat acesti "fluturasi" si nu vrei sa il pierzi, procedeaza la fel ca mine. Daca iti doresti sa experimentezi, vrei aventura, lasa-l in pace, pentru ca e clar ca daca te-a iertat o data te iubeste, si nu merita sa-l ranesti inselandu-l a doua oara.

Sper ca ti-am putut fi de folos. Pupici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa`o daca asa simti big grin in fond, daca te controleaza si e asa gelos ar meritha-parerea meahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parasaste-l intai, de ce trebuie sa-l inseli?

| SecretLovve explică:

Nu sunt curva.dar m-am saturat pur si simplu.nu am voie sa fac nimic, intelegi/tot timpul pe mess numai poza si status pentru el ca daca nu se supara majestatea sa...nu am voie sa vb cu niciun baiat.chiar m-a lovithappy.eu am facut multe compromisuri in relatia asta.este f posesiv.langa celalalt.ma simt fericita.nu sunt cu celalalt, doar ca imi place f mult.se purta extraordinar cu mine.ma simt fericita numai cand ma gandesc la relatzia posibila dintre mine si el.simt fluturasi.langa actual.nu mai simt nimic.dar totusi ceva ma leaga de el.

| SecretLovve explică:

Stii,,cand incerc sa discut.el da vina pe mine.dar sunt ca un copil mic,. cand mama iti spune":nu fa aia"tie iti vine sa o faci exact pe aia.m-am plictisit.nu stiu.aceleasi discutii mereu.ne-am despartit de ffff multe ori.el imi zice"tu vrei sa te desparti de mine ca sa vb cu ala sau sa iesi cu fetele?"dar.eu sunt singura fata asa,.din grupul meu.tooooata lumea. fara sa exagerez zice sa il las.dar intr-un fel ma simt vinovata.si el ma iubeste enorm.dar niciasha nu mai pot.

| SecretLovve explică:

Nu m-am culcat cu el.dar. avea un fel al lui de a se purta:X:X:X:X.nu stiu.ce sa fac.cred ca pur si simplu m-am saturat sa fiu interogata.sau.sa imi fie frica de elsad. parca, cand il vad da.imi e frica.nu mai simt aceeasi placere cand il sarut sau.sad

| SecretLovve explică:

Dar tu ai putea sa stai cu cineva care sa iti interzica atatea? miss i`m perfect? sa simti numai teama.sau.frica.sau.nu stiu.sh sa te gandesti ca te iubesc alti baieti poate mai buni?

| SecretLovve explică:

Stiu ca suna ciudat dar il iubesc.sau iubeam.nu mai stiu nici eu.sunt un pic confuza.doar ca m-a indepartat de el cu aceste obiceiuri de a ma verifica mereu.as vrea sa il tin si pe el.dar si pe celalaltbig grin.nu stiu cum sa ma exprimlaughing.pe el poate inca il mai iubesc dar ma gandesc la celalalat, pentru ca el s-a comportat foarte frumos cu mine.arata bine.big grin

| Patricia_8331 a răspuns:

Eu zic sa in primul rand nu o mai criticati pe aceasta fata mai ales ii spun lui i'm perfecta ca nu cred ca ii cred ca e asa de perfecta infine... SecreetLove vorbeste mnai intai cu iubitul tau ca nu vrei sa fi cu el si dupaaceea fa ce iti spune --->♥