| anonim_4396 a întrebat:

Buna big grin am si eu o intrebare: cum imi dau seama daca m-am dezvirginat singura, fara sa am vreun contact sexual cu cineva, spun asta pentru ca, cand mi-am introdus degetul acolo am dat de ceva ca o biluta. sau ceva in genul. va multumesc anticipat big grin

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intai cauti in DEX si afli ca virgina este acea persoana care nu a avut nici un contact sexual cu alta persoana. Asadar nu te poti dezvirgina singura, este o contradictie in termeni.
Daca vrei sa afli daca ti-ai rupt himenul masturbandu-te, raspunsul este: e posibil daca ai simtit durere, desi ed obicei un himen integru lasa sa treaca un deget. Integritatea himenului nu are neaparata legatura cu virginitatea, dat fiind ca exista numeroase femei care isi rup himenul inainte de primul act sexual (facand spagatul, mergand pe bicicleta sau masturbandu-se) si destule femei care isi pierd virginitatea desi inca au himenul intact (cele care fac sex oral sau anal precum si cele care au himen elastic cre se rupe doar la prima nastere vaginala).
Asadar, daca nu ai avut nici un fel de contact sexual, esti inca virgina. Daca vrei sa verifici integritatea himenului, o poti face cu o oglinda. Gasesti suficiente poze pe internet cu himenuri intacte.

| yoyooo a răspuns (pentru Brigaela):

Multumesc big grin

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Nu am simtit nici o durere, doar o simpla jena.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

E posibil sa fie suficient.

| Alexandru0007 a răspuns:

Ce biluta ai gasit tu mai?happy o fi fost clitorisul, doar daca iti bagi degetele adanc si simti ca te doare/rupe ceva pe acolo si eventual iti curge sange, abia atunci ai facut-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contact sexual ( nu cu manuela) = dezvirginare
intelegi? ...Si acuma intrebarea mea este de ce sa te masturbezi? -__-