| Simonaa5 a întrebat:

Bunabig grin am si eu o intrebare pentru fete(eu sunt virgina)de ce alte fete care nu mai sunt virgine spun ca sa mai asteptam sa nu incepem viata sexuala ca vom regreta, Cu ce vom regreta,,, care sunt avantajele si dezavantajele,,, mersikiss

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

happy Buna intrebare, de mult voiam sa raspund la una ca asta.
Iti incep sa zicem, viata sexuala la 14 ani. Cu un tip de care nu esti mega indragostita, cu care poate nu te vezi in viitor care nu e pentru tine, dar tu faci sex, pentru ca esti curioasa, pentru ca te preseaza pentru ca vrei sa ii placi pe plac, pentru ca poate si prietenele tale au facut-o si te compatimesc cand iesiti in oras ca tu nu esti ca ele (*****e, mare chestie). Faci sex, nimic frumos, durere, chestii naspa, poate daca mai e si el mic, chestia nu dureaza mai mult de 5 minute si atunci, vei fi si dezamagita. Te desparti de asta, ca na, slabe sanse sa dureze o relatie de la 14 ani pana la 24. Si pe la 19 intalnesti un altul. frumos, destept, cu care te potrivesti din toate punctele de vedere, alaturi de care descoperi adevarata dragoste, care te iubeste ar face orice pentru tine. dar tu nu mai esti virgina. Poate ti-o va reprosa, poate nu. Durerea va fi aceeasi. pentru ca in momentul in care iubesti un baiat din tot sufletul (iar asta nu se intampla de fiecare data cand vezi unul pe strada si zici "vai ce frumos e") iti doresti sa nu mai fi cunoscut pe nimeni inainte, sa fie primul sa fie ultimul sa fie totul.happy dar nu se va mai putea, pentru ca virginitatea nu ti-o mai da nimeni inapoi oricat ti-ai dori-o si oricat ai fi dispusa sa platesti pentru ea. Plus ca, nu stiu, sa zic ca ajungi la 18 ani virgina ceea ce din pacate mai vezi f rar astazi), daca mai esti si frumoasa, stii ce o sa faci pe baieti? PIPI! O sa te doara in fund de toti, nimeni nu isi va permite sa scoata o singura vorba urata despre tine, nimeni nu te va barfi. Si daca o va face cineva, nu te va afecta, pentru ca tu te stii cu sufletul curat (si corpul de asemenea). M-am lungit rau de tot, in concluzie, da vei regreta, daca nu o faci cu cap, cu cine trebuie. Dezavantaje, sunt multe, am incercat sa iti explic. iar avantajele, in afara de faptul ca daca esti o nimfomana vei fi moarta dupa sex, nu prea sunt. te pup

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dezavantaje: trebuie sa te duci la 6 luni la ginecolog daca ti-ai inceput viata sexuala inainte de 18 ani, sau anual daca ti-ai inceput-o peste 18 ani. Nu exista nici o metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca oricum te-ai proteja, exista de fiecare data riscul de sarcina. Viata sexuala este o chestie de adult, implica multe responsabilitati si practic renunti la adolescenta fara griji.
Avantaje: daca ai o relatie stabila si bazata pe dragoste si respect, va imbunatati relatia. In plus, este placut si iti da o senzatie de fericire.

| monyk a răspuns:

BUna, exista avantaje dar ce sa mai zic de dezavantaje... odata ce iti incepi viata sexuala te schimbi foarte mult, atat fizic cat si psihic.DEpinde de fiecare fata in parte in ce fel se schimba, depinde de partenerul pe care il au.Multe fete regreta pasul facut deoarece atunci cand erau virgine, chiar daca nu aveau activitate sexuala, macar erau fara niciun stres, daca cumva a ramas gravida, vezi si tu cate intrebari pun fetele in legatura cu o posibila sarcina, cate au fost prostite apoi parasite, sau cate au contactat o boala cu transmitere sexuala, si atunci vezi tu plansete si suferinta pentru o clipa de placere, in plus daca esti o persoana religioasa si stai bine sa te gandesti, sexul inainte de casatorie este considerat din totdeauna un pacat, s-a schimbat moda, dar totusi o fata virgina este privita cu ochi mult mai buni decat cele nevirgine.Acum depinde daca au langa ele un baiat care le iubeste, le respecta, atunci e destul de ok, dar multe au ramas cu buza umflata, parasite si batjocorite, na si cand vezi atatea cazuri, nu iti e parca mai bine sa stai in banca ta, sa iti termini o scoala sa fi majora, sa ai o relatie stabila, sau chiar sa astepti pana la casatorie, multi vad asta ca fiind ceva stupid, dar ce frumos e sa te daruiesti persoanei iubite, sotului, sa fie el primul, atunci sigur o va respecta mult.happySunt mai multe chestii in privinta asta, oricum daca esti virgina bucura-te si fi mandra de asta, dar si cele care nu mai sunt sa nu le para rau de decizia lor, ca sunt si cazuri fericite. Avantajul arfi placerea ta si a persoanei cu care o faci, dar cand stai sa te gandesti ca pentru cateva clipe de placere te poti distruge complet, parca e mai bine asawinking.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Alea care nu mai sunt virgine spun sa nu o faci? Asta nu am mai auzit-ohee hee sincer! De obicei ele sunt cele care te preseaza la asa ceva.

| Anca a răspuns:

Eu zic ca nu ai ce regreta daca iti incepi viata sexuala cu cap si cu persoana potrivita!

Nu incepe doar de plictiseala, sau pentru ca altele au facut-o, sau pentru ca esti prea batrana.
Eu am inceput la 19. Si nu regret ca nu am inceput mai devreme!
Si nici mai tarziu nu as fi vrut.
A fost perfect pentru mine atunci!
Am avut o relatie de 3 ani cu primul, care s-a incheiat, dar cu care mentin o frumoasa prietenie!
Daca incepi, incepe pentru ca iti doresti tu, nu pentru ca vor altii.

| madalicious a răspuns:

Vom regreta, da. Stii de ce? Pentru ca ne lasam conduse de minte, de dorinta si pasiune si cand il gasim pe baiatul potrivit ne dorim sa fi asteptat pana aparea si ne explica cea ce am facut cu un alt baiat in loc sa fim mai destepte si sa sarim in bratele primului venit!straight face

Răspuns utilizator avertizat
| lacrimi a răspuns:

De aia, fiindca sotul tau nu o sa vrea sa ia o galeata! Dau un exemplu.sa nu te lasi prostita de toti nenorocitii care iti spun ca tin la tine doar ca sa se culce cu tine, si cand vine cel ales nu te mai ia. Ce n as da sa pot sa fiu si eu asa nenorocit, sa ma culc azi cu una maine cu alta, numai ca nu pot, nu mi sta in fire, asa sunt eu prost si pun suflet.si degeaba.na ca fac si confesiuni sad

| SlobodLaGura a răspuns:

Mincini, Minciuni! Pot sa dau un sfat chiar daca sunt baiat referitor la regrete. Ca sa nu regreti o clipa din tot ce ai facut, faci, o sa faci, ureaza primul instinct-reactioneaza in falul asta si nu o ai nici o urma de regret. primul impuls conteaza!

| perceive a răspuns:

Chiar nu stiu dar le cred. se vede ca sunt sincere! eu nu am sa imi pierd virginitatea pana in noaptea nuntii... nici un baiat nu ma se va culca cu mine, doar sotul meu. e decis si ai face bine sa le crezi si tu... nu crezi ca au motive?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata inceput jocul trebuie jucat pana la capat happy
Presupun ca ele sunt in masura sa raspunda intrebarii tale.
Vom regreta decizii pe care le luam fara sa ne gandim la consecinte. Ce rost are sa iti pierzi virginitatea la 12 ani cand poti sa astepti pana te simti bine, sa ai un partener care te apreciaza, te respecta, te iubeste. Pentru o fata este mai bine sa se pastreze, sa nu cedeze la niste vorbe idioate. Sti foarte bine ca fetele virgine sunt apreciate de majoritatea baietiilor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Madalicious are dreptate si in plus as adauga:
- durerea de a fi parasita de cel de care te-ai legat asa de tare prin inceperea vietii sexuale
- grija de a nu ramane insarcinata
- frica de a nu contacta o boala sexuala
- controale periodice
La avantaje ar fi: satisfacerea unei nevoi normale la un moment dat de ce sa nu recunoastem, si bucuria de a impartasi momente unice cu persoana iubita.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele alea care iti spun sa nu o faci.inseamna ca ele sau convins si le pare rau.care au avut de suferit dupa respectivul.
fa ce crezi tu ca e mai bine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu regret nimic.chiar daca nu mai suntem impreuna
am avut o relatie frumoasa, si cred ca a meritathappypetru asa ma voi gandi la el mereu ca la ceva frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simona, eu sunt un baiat de 19 ani, virgin. Nu imi pare rau ca pana acum nu am facut-o. chiar imi pare bine!
eu apreciez fetele virgine foarte mult, insa din pacate sunt f putine. mi-ar placea sa imi incep viata sexuala cu o fata "ca mine". ramai virgina cat mai mult timp, pentru ca vei intalni un baiat care o sa te iubeasca f mult si tu nu i te vei putea oferii. poate el o sa iti si reproseze ca nu mai esti (eu asta ii fac prietenei melestraight face). sa nu regreti!winking