| Innsbruck a întrebat:

Daca ai avea ganduri serioase si ai vrea o relatie serioasa cu o fata, ar conta mult pentru tine :

-cu cati baieti s-a culcat inainte
-daca a facut sex oral, de cate ori, la cati baieti etc

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am studiat si acest aspect si rezulta faptul ca cu cat o fata a avut mai multi parteneri cu atat sansa ca sa aiba loc un divort este mai mare, ceea ce si cred,deci ca urmare a acestor rezultate as cauta o fata care nu a avut multi parteneri,desigur ca nu este ceva sigur,dar ai o siguranta cat de cat mai mare,tot acolo in studiu cica a rezultat ca religia conteaza, conceptia despre viata, intelegerea, increderea, iubire, atractia fizica, un aspect iar important sunt anticeptionalele care fac ca un barbat neatractiv sa para atractiv, iar cand se renunta la ele fata sa nu isi mai gaseasca barbatul atractiv

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de baiat!
Daca este unul inteligent care o iubeste cu adevarat pe fata, nu ar contat trecutul fetei pentru el si nici viata sexuala de dinaintea lui.

| mihai69 a răspuns:

Nu și nu.
Pentru că ar însemna că o iubesc așa cum e, fără să aibă vreo importanță ce a făcut ea în trecut. Altfel nu aș vrea să am o relație serioasă cu ea, nu?

| RAY a răspuns (pentru mihai69):

Cu fiecare partener avut sansa sa aiba vreo boala cu transmitere sexuala este mai mare, deci conteaza si pentru sanatatea ta, femeia poate fi purtatoare de boli sexuale, adica ea doar transmite barbatului ia nefiind afectata de asta

| mihai69 a răspuns (pentru RAY):

Cică s-au inventat analizele medicale...

| RAY a răspuns (pentru mihai69):

Tu iti duci iubita la doctor sa isi faca analizele?

| mihai69 a răspuns (pentru RAY):

Nu, o las să meargă singură, că e majoră.

| RAY a răspuns (pentru mihai69):

Daca am spus ca ele nu simt nimic doar purtatoare, de ce ar merge, omul merge doar la rau,asa merg majoritatea, prea in gluma ei aceste boli, vorbim de sifilis, hiv, gonore, si apar si noi

| mihai69 a răspuns (pentru RAY):

Pentru că așa e normal să facă la începutul unei noi relații. Nu iau nimic prea ușor.

| Plato a răspuns:

Da, ar conta.
Alea cu "nu conteaza trecutul partenerei/ului" sunt aberatii. Daca ai afla ca iubitul tau a fost criminal in serie si violator, ai trece peste, deoarece nu conteaza trecutul?
Eu nu pot sa trec peste faptul ca a cunoscut 3 sate, intelegi ce zic? Deci da, ar conta, lucrurile astea spun multe despre caracterul ei.

| UsersBoss a răspuns:

Sincer, da! Pentru că nu vreau să se gândească la cel de dinaintea mea atunci când o face, nici măcar involuntar. Chiar dacă nu se pricepe, învățăm împreună. Dar dacă deja suntem în relație serioasă, nu prea am ce să îi mai fac. Pot să mă consolez doar cu chestia că dacă i-a făcut sex oral la altul, trebuie să îmi facă și mie, deci nu mai duc muncă de lămurire? Iar la chestia cu câți a făcut-o, acolo e o problemă, pentru mine personal. Nu ar fi drăguț să aibă un palmares la băieți mai mare decât îl am eu, deși n-am, deci îți dai seama?

| Maria3458 a răspuns (pentru UsersBoss):

Ar trebui sa nu conteze asta conteaza ce e prezent atat

| bvzmsam a răspuns:

Eu cred ca am o relatie serioasa cu iubitul meu. Pentru mine este prima relatie, dar el a avut o relatie scurta cu o fata, doar de fatada la inceputul liceului. Asa ca sunt cu el, care mi-a spus ce a fost intre el și ea atunci si ca a fost de fatada pentru a nu isi dorea sa se afle ca e gay, il cred si imi dau seama ca nu a mai fost cu alti baieti inainte. Practic, noi suntem prima data amandoi.