| LittleDreamer a întrebat:

Daca o fata intretine relatii sexuale la varsta de 12 ani himenul ei este rupt sau fisurat indiferent de cat de elastic e pentru ca ea nu are corpul inca dezvoltat, iar colul uterin nu este suficient de mare sa permita patrunderea unui penis fara a ataca himenul?
Deci, daca a intretinut relatii sexuale la 12 ani medicul poate vedea chiar daca himenul ei este elastic?
Mersi!

6 răspunsuri:
| LittleDreamer explică:

Vreau sa spun, himenul sa rupe la 12 ani chiar daca este elastic?

| deeudeea a răspuns (pentru LittleDreamer):

Daca este elastic nu

| Lore14785 a răspuns:

Da poate. Sunt fel de fet de teste pentru virginitate. Ai facut-o la 12 ani? straight face

| anutzasweet a răspuns:

Deci.oficial nu mai esti virgina.sunt rare cazurile in care himenul este atat de elastic incat sa nu se rupa la contactul sexual.si plus de asta la 12 ani corpul nu este pregatit pntru asa ceva.dap medicul poate vedea daca mai esti sau nu virgina dar asta numai cu acordul unuia dintre parinti.

| deeudeea a răspuns:

Deci...himenul este a cea "bucatica" de carne care se gaseste la intrarea in vagin.In momentul in care penisul patrunde in vagin il rupe (daca nu este elastic) si apare sangerarea...Medicul poate vedea doar daca mai este virgina sau nu(daca himenul este rupt sau nu)

| MiCuTsAaaa a răspuns:

Da, ginecologul poate observa ca aceasta numai este virginda, dar poate obsserva si ce fel de himen are.