| Erekest a întrebat:

Daca prietenul meu mi-a bagat degetul si avea sperma pe el (ceea ce nu stiu sigur) cu 5 zile inainte de venirea ciclului se poate sa raman insarcinata?

P.S. am un ciclu neregulat si inca nu mi-a venit...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai SPECIFICAT in mod clar si precis : ""P.S. am un ciclu neregulat si inca nu mi-a venit..."" reiese ca intr-o astfel de situatie este cu totul imposibil sa stabilesti data la care se va termina ciclul menstrual si va porni/incepe menstruatia care reprezinta de fapt inceperea unui NOU ciclu menstrual. Datorita acestui fapt NU poate fi cunoscut exact/precis in care moment al ciclului menstrual a fost introdus in vagin degetul manjit cu sperma. Numai daca ai norocul ca masturbare sa se fi produs cu adevarat in una dintre ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual, adica ultimele 9-10-11 zile care formeaza/reprezinta PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE a oricarui ciclu menstrual (neregulat sau regulat), numai in acel caz poti fi sigura ca formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.