| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi. a venit ciclul de 3 zile. prietenul meu si-a bagat degetul in mine. nu stiu daca avea sperma pe el. oricum inainte de a-l baga, pusese mana pe... lui (el spune ca nu a iesit nimic). e posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

@Lur656i, daca esti insarcinata, nu de la degetul mainii prietenului tau ti se trage, ci de la "degetul" dintre picioarele lui.
Eu ti-am citit, toate intrebarile si raspunsurile de pe TPU, la 16 ani, ar trebui, sa ai si alte preocupari in afara de sex si daca tot faci sex, fa-l normal fara degete introduse in vagin, care pot sa-ti faca rani si apoi sa ajungi la alte complicatii, si fara doar si poate, la medicul specialist. De ce nu ai grija de acest organ al femeii asa de sensibil, de ce trebuie sa-si bage unul degetele azi, maine altul si tot asa...
Esti foarte tanara, viata sexuala dusa la exces, duce inevitabil si la imbatranire timpurie, intr-o zi te vei satura si de asa ceva, iti vei face un bilant si cu siguranta vei constata, ca ti-ai batut joc de corpul tau, de fapt nu tu, ci altii. Gandeste-te, ca intr-o zi, vei dori sa-ti intemeiezi o familie, sa dai nastere unor ingeri, crezi ca vei putea, daca tu la 16 ani...nici nu vreau sa mai spun nimic, doar atat, ai mare grija de tine, Sigur, din acest moment am devenit dusmanul tau, dar ti-am scris, ca si cum as fi vorbit cu propria-mi fiica. Sa ai o zi perfecta!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ma indoiesc ca poti fi insarcinata. Nu e imposibil, dar riscul este foarte mic. Oricum, la 7 zile de intarziere fa un test de sarcina din prima urina de dimineata (pentru certitudine) si apoi un consult ginecologic.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Nu ai cum să fii însărcinată, însă pe viitor ai grijă cu practicile astea.

| corina8508 a răspuns:

Clar nu. sunt doar dereglari hormonale.