| Alexuta333 a întrebat:

De 2 luni jumatate am o relatie pot spune ca frumoasa, uneori, iar alte ori..cu multe lacrimi si cuvinte spuse aiurea mai mult de el. Nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai cred. Il iubesc foarte mult, este primul baiat pe care il iubesc cu adevarat si vreau sa imi petrec toata viata langa el big grin si el imi spune la fel..ca tine mult, ca ma iubeste, ca nu o sa ma lase niciodata. Dar de o luna cam asa are mereu paranoia ca eu o sa il insel si ca o sa il ranesc si nu i-am dat niciun motiv sa creada asta. Probabil din cauza ca el a mai fost inselat de 15 ori de fost iubita...si eu cred ca incepe sa se raceasca de mine din cauza acestei paranoi..De exemplu azi am vorbit maxim o ora si in ora aia a fost rece.mie imi lipseste foarte mult pentru ca il iubesc pana la infinit. I-am explicat ca il iubesc. Ieri iar ne-am certat din acelasi motiv dar dupa cateva ore mi-a scris pe facebook ca ii pare rau ca il ia mereu gura pe dinainte si etc...ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda pentru ca e el prost. Dar nu inteleg de ce azi s-a comportat rece si nu mi-a scris nimic..nici macar ca ii e dor de mine sad si parca incerca sa scape de mine. Uneori e asa cald si dulce iar alte ori ma face sa plang si ma raneste cu niste vorbe proaste. Ce sa fac? Il iubesc mult dar nu prea pot sa mai sufar mereu, eu chiar pun la suflet tot ce imi zice mai ales cand e nervos. O parere sincera? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Paranoia apare dupa 60 /90 de zile, acuma ca la inselat de 15 ori nu cred exagereaza, sa stii ca paranoia de care vorbesti tu este doar lipsa increderi in tine, nu ca nu te iubeste dar cand te priveste o revede pe fosta si nu poate concepe ca nu il inseli pentru ca are deja un model construit fosta iubita, paranoia nu scade si poate arde in tacere apoi iar reveni stiu e aiurea dar un barbat cand iubeste si e inselat mereu se va crede inselat indiferent daca e advarat sau nu, depinde de tine, incearca sa stai cu e mai mult timp, daca stai pe fb sigur isi va imagina multe, nici nu cu gelozia nu poti tine pe cineva langa tine frate nu merge asta e, pacat ca nu pot vb cu el

| Alexuta333 explică (pentru RAY):

Mi-a spus ca tinea la ea si ca mereu a stiut cand il insela dar. Tinea prea mult la ea. Poate inca mai simte ceva pentru ea, nu stiu.

| RAY a răspuns (pentru Alexuta333):

Posibil,eu cred ca pe tine cand te vede o vede pe ea, de asta am spus ca daca as vb cu el ar fi diferit, sa stii ca rationali suntem noi paranoici, daca i demonstezi ca nu il inseli te va crede

| Alexuta333 explică (pentru RAY):

Nu mai conteaza. Un prieten i-a spus ca m-a vazut cand ma lingeam cu unu.iar eu chiar nu am facut nimic. Relatia s-a terminat..definitiv happy Il crede pe el..care minte big grin A ales prietenii..mereu i-a ales pe ei.

| RAY a răspuns (pentru Alexuta333):

Nu inteleg aceste persoane, de ce sunt sunt asa credule, daca tu chiar il iubesti e aiurea sincer

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU da deloc dovada ca ar fi un iubit care merita tot zbuciumul sufletesc launtric al fiintei tale. Sunteti 2 copii imaturi care habar nu au ce este cu adevarat dragostea, mai ales tu si din acest motiv vei avea foarte mult de suferit. Peste foarte putina vreme te vei convinge de veridicitatea celor afirmate de mine.M-as simti vinovat daca ti-as da un raspuns care te-ar face fericita poate pe moment dar ti-ar provoca multa durere in suflet in viitorul apropiat.Multa sanatate dar mai ales minte.

| Alexuta333 explică (pentru corbulalbrosu):

Stiu ca voi suferi..adica sufar deja. Mereu am stiut ca voi suferii de fiecare data cand voi intra intr-o relatie happy Eu sunt genul de persoana foarte sensibila care pune suflet in relatie si toate cuvintele urate, rele intra la inima si raman acolo. In schimb cer doar ca el sa ma iubeasca..nu vreau, bani, masini sau sex.

| SkyPilot a răspuns:

Intalneste-te cu el undeva unde sa fiti numai voi doi, ia-l in brate si saruta-l cat de paasional poti. Dupa care intraba-l daca mai crede ca il inseli.

| Lawliet14 a răspuns:

De ce nu il suni? Spune-i ca ceea ce conteaza e ca el sa incerce sa-si gaseasca pe cineva si fa-l sa constientizeze ca tu esti de incredere. Sincer, eu apreciez foarte mult fetele ca tine. Sper sa-ti iasa si sa fie si el asa ca tine!

| Alexuta333 explică (pentru Lawliet14):

Am incercat de atatea ori sa clarific..cateodata am reusit sa il fac sa inteleaga ca nu o sa il insel niciodata.dar doar pe moment. daca el gandeste asa, nu ii pot schimba gandirea.

| Suck a răspuns:

2 luni numesti tu relatie? Fetito, nu fi prostuta, daca nu te suna el suna-l tu, nu astepta totul de la el, implicate, fa-l sa aiba incredere in tine, sa fie sigur ca nu o sa-l inseli.

| Alexuta333 explică (pentru Suck):

Am simti in 2 luni ce nu au simt altii in 2 ani big grin Si nu astept sa se intample totul de la sine..Mereu ma implic big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii spun ca fetele sunt greu de inteles, dar ei? Intalniti-va, uita-te in ochii lui si intreaba-l daca te iubeste, mai spune-i ca tu chiar il iubesti si nu vrei sa ii repeti de fiecare data lucrul asta si ca vrei sa aiba incredere in tine. Spune-i ca daca el nu simte acelasi lucru nu are rost sa va pierdeti timpul si in primul rand ca nu meriti sa te faca sa suferi. Spune-i ca daca continua asa e mai bine sa va desparti-ti si vezi ce reactie va avea. Poate se clarifica ceva.

| Alexuta333 explică (pentru anonim_4396):

Stii il iubesc atat de mult..incat imi e frica sa ii dau vreun semn de raceala sau de indiferenta. Mi se rupe sufletul cand il stiu suparat sau nervos din cauza mea. E genul de persoana care actioneaza la nervi. Ultima oara cand s-a enervat mi-a spus "cu tine sau fara tine e tot la fel". sau la alte certi s-a despartit de mine direct fara nicio vorba in plus doar "bafta..sa fii fericita cu altcineva daca cu mine nu merge"..si tot el se intoarce.

| Alexuta333 explică (pentru Alexuta333):

Clar am scris "certi" straight face. certuri. ma afecteaza grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 15 ori? Cum s-a intamplat asta? Pana si cel mai prost om pleaca dupa a doua oara. Asta al tau sufera de Alzheimer, gen? Il insela prietena si pana la usa uita de ce dorea sa plece ))?

In general, cand un partener incepe sa-l acuze pe celalalt de treburi d-astea, in lipsa a ceva concret, inseamna ca primul a calcat stramb. Cel mai posibil te-a inselat si acum te tortureaza pe tine ca sa nu se tortureze pe el, de unde si schimbarile de stare. Casa de piatra!

| Alexuta333 explică (pentru anonim_4396):

Nu il cred in stare sa ma fi inselat. sau poate thinking oricum nu voi afla niciodata. Mersi oricum.