| AnnaBebitza a întrebat:

Buna,
De cand m-am culcat cu un baiat ma simt foarte rau, am insomnii, cosmaruri. Astea se intampla de 6 luni de zile.din casa nici nu prea ies si nu am chef sa vorbesc cu nimeni. De ce mi se inampla toate astea daca eu mi am propus sa nu ma atasez de el. De asta am facut sex fara relatie ca sa nu ma implic si sa nu sufar. Il stiu de doi ani, prima data eu l am chemat sa facem sex si nu am avut nimic, dupa aia a fost plecat 3 luni in strainatate dupa care a venit in tara si m-a sunat el sa ne intalnim. Si de atunci am toate starile astea proaste. Eu eram si virgina el e singurul baiat din viata mea. Plus ca de atunci am si tot felul de probleme de sanatate: ba am cu tiroida, ba anemie, lipsa de calciu, hemoroizi chiar, ma simt rau. Inainte de asta eram sanatoasa tun. Ma gandeam ca e un pacat poate ce am facut si ma pedepseste Dumnezeu. El m a mai sunat sa ne intalnim si desi mi e dor de mor l am refuzat ca nu mai am curaj si nici nu mi mai place cum arat dupa asa o perioada stresanta, mi a cazut mult par, m am ingrsat 6 kg... voi ce ma sfatuti sa fac?

Răspuns Câştigător
| evildead13 a răspuns:

Tiroida e glanda care domina functionarea intregului organism, de asta nu prea ai chef sa faci nimic sa iesi, cosmarurile si insomniile pot sa provina de la faptul ca tu te-ai culcat cu el doar de dragul de a face sex, te cam 'bantuie' gandul.Cel mai bine e sa vizitezi un doctor.

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă medicul de familie pentru analize medicale.
Viața sexuală cere responsabilitate din partea cuplului, fie el instituit și ocazional.
Pa, pa.

| shadow72 a răspuns:

Ce sex e ala care se lasa cu cojmaruri?!?
problemele de sanatate nu treaba cu Dumnezeu insa exista o mica sansa sa fi laut vreo boala cu transmitere sexuala...dar sincer nu cunosc vreuna sa dea simptomele astea.mergi neaparat la medic.
dar sincer cred ca problema e psihologica...te gandesti mult la asta si iti faci rau.creierul e o chestie jmechera rau.

| AnnaBebitza explică (pentru shadow72):

Sau o dereglare hormonala, mi-am facut analizele si mi-au iesit probleme cu tiroida, si multe simptome de la asta vin, sau poate totusi nu trebuia sa incep prima data cu o aventura.

| shadow72 a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Sincer asa am inceput si eu si regret mult asta....incearca sa te calmezi, sa socializezi cu alt baiat, sa te faca sa iesi din starea asta....in rest toate se rezolva

| AnnaBebitza explică (pentru shadow72):

Si cum ai trecut peste? In cat timp?

| shadow72 a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Stii eu sunt baiat, nu prea am suferit din cauza asta....am ramas doar cu regretul ca nu am inceput viata sexuala cu o persoana la care tineam....si o sa traiesc cu el

| AnnaBebitza explică (pentru shadow72):

Aaa...ok..multumesc oricum.

| shadow72 a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Noi suntem mai animalute de felul nostru...cand visam ca ne violeaza o fata se numeste vis frumos....nu te-am ajutat cu nimic dar cu placere!

| mihai69 a răspuns:

Ai nevoie de un psiholog, neapărat.
Ar fi o explicație dacă pentru dieta despre care ai pomenit ai folosit și ceva pastile „naturiste", dar nu e singura.
Oricum, din păcate, doar cu ajutor medical de specialitate poți scăpa din acest cerc vicios.

| AnnaBebitza explică (pentru mihai69):

Cosmarurile m au apucat dupa ce a plecat el

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic specialist si explica-i situatia ta. Poate te ajuta cu ceva.

| Alcyon a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iesi din aceasta relatie toxica. Acest baiat nu te iubeste, iar tu simti asta. N-ar fi trebuit sa te bagi intr-o astfel de relatie, fiindca e evident ca tu-ti doresti mai mult decat sex.

| AnnaBebitza explică (pentru Alcyon):

Nu trebuia, am crezut ca pot sa ma detasez. Multumesc pentru raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fi avut o boala si ti-a transmiso prin metoda sexului(doamne fereste)ori ai tu o problema incearca sa te duci la un doctor sa vada ce ai! Poate ai ceva probleme..Ai grija de tine si vezi ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dzeu numai poate ca mor oamenii de foame in Africa daramite cu cine te culci tu. ce minte au unii, la ce ma mai mir nici eu nu stiu

| NoName0x0 a răspuns:

Nu stiu ce sfat sa.ti dau pentru acele insomnii si cosmaruri de dupa intalnire. Ori te gandesti prea mult la el, ori nu stiu. De ce nu consulti medicul?

| AnnaBebitza explică:

Problemele de sanatate au inceput dupa o dieta drastica dar insomniile si cosmarurile exact dupa ce m am intalnit cu el. Eram nervoasa in sinea mea ca nu ma suna exact a doua zi, desi eu stiu ca nu are dc daca a fost o aventura, dar nu mai pot sa fiu rationala nu stiu ce am.

| mynasca12 a răspuns:

Cu insomniile si cosmarurile este probabil din cauza ca suferi dupa el.

| AnnaBebitza explică (pentru mynasca12):

Asa ma gandeam si eu, mai ales ca a fost primul si cum nici nu prea am chef sa ies...nici cu cine, nu am prieteni aici, nu lucrez.

| Ellenna_Alexandrraa_1996 a răspuns:

Eu zic să consulţi un medic, poate să fie ceva grav.