| anonim_4396 a întrebat:

Buna. De cateva luni sunt intr-o relatie cu o fata si totul decurge foarte bine, ne simtim bine unul in prezenta celuilalt si chiar mi-as dori ceva de viitor alaturi de ea.

Sunt cam 5 luni de cand sunt cu ea si as vrea sa ii spun ca o iubesc, insa nu stiu cum. Ca parca nici sa merg direct la ea asa prin senin si sa ii spun nu e ok.

As vrea sa fac asta pentru ca este exact ceea ce simt. Aveti niste idei cum as putea proceda?

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Eu zic sa mai stai pana iti faci curatenie in sentimente si abia apoi actionezi

| anonimuIl a răspuns:

Câți ani ai?

| bianca927 a răspuns:

Ok, o sa ma prefac ca n am vazut celalat raspuns. O sa iti dau parerea mea de fata, eu cred ca si sa ii spui direct ar fi o idee, dar intr-un moment in care sa fiti doar voi doi si sa va simtiti bine, un pic mai intim. Daca nu, poti demonstra asta prin gesturi, orice. O idee draguta ar fi sa i dai un trandafir si sa ii spui, sau sa o scoti la un suc ceva, habar n am. Ideea este sa mergi pe simplu dar cu efect, si sa simta ca ii spui din inima, nu doar asa.