| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am si eu o " problema " daca pot spune asa... problema mult spus.

De aproximativ 7 luni am o relatie cu o fata, ea este mai mare ca mine cam cu 3 ani jumate. Tot este bine si frumos intre noi, perfect as putea spune. Eu sunt indragostit de ea si ea de mine. Se vede din tot ce facem asta. Cand sunt in prezenta ea sunt cel mai fericit, simt ca nu mai am nevoie de nimic.

Doar ca as vrea sa ii spun ce simt cu adevarat, adica faptul ca O IUBESC si nu stiu cum sa o fac. De ceva vreme imi pregatesc cuvintele, cum sa ii spun, ce sa ii spun dar cand ajung in preajma ei si ma pregatesc sa ii spun parca ma pierd, ma tai si nu pot sa ii spun. Nu stiu de ce.

Stiu ca lucrul asta conteaza enorm si pentru ea dar si pentru mine.

Ma puteti ajuta va rog frumos cu un sfat, cu o idee cum sa procedez. As ramane vesnic indatorat.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"as vrea sa ii spun ...ca O IUBESC... o idee cum sa procedez."

îi spui exact ce gândești și in timpul ăsta îi dai un buchet frumos (de trandafiri?)

| SilentRain a răspuns:

Cel mai bine este sa lași totul sa îți vina natural
Sau ai putea sa repeți in fața oglinzii
Baftă

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Păi spune-i in fata că o iubești și ești topit după ea.
Dar vezi să faci în așa fel încât să fie o zi specială adică iei un buchet de flori, o sticla de vin că sa o veți amândoi și să faceți și un dans împreună.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea e jegoasa. Mai bine te-ai ocupa de tine si de cariera ta, ca altfel ramai sarac lipit si doar cu dragostea aia gretoasa. Treaba ta.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-mi mai place de tine laughing)