| anonim_4396 a întrebat:

De ce barbatii fug de femeile puternice?

58 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da-mi un exemplu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Idem ray

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Intr-o relatie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intr-o relatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu nu ai inteles. da un exemplu de relatie, ce stiu eu brad pitt si angelina, cineva. eu nu am pomenit chestia asta. aia care "fug" stiu dinainte ca vor doar sex, fetele sunt tembele ca spera la mai mult. ca majoritatea "relatiilor" care incep in club. ele tot timpul cred ca isi gasesc jumatatea acolo si dupa o noapte de sex, se supara ca numai sunt chemate.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite un exemplu sa spunem ca eu stau cu o fata aia face un copil primul gand al omului cand da de ceva greu e fuga, depinde de fiecare, intrebarea ta e buna si vreau sa spun ca o fata de 18 ani e mai matura ca un barbat de 25 de ani,ca sa ajungi sa gandesti ca o femeie isi trebuie mult sa fi asa matur,femeile sunt mai mature,rationale intro relatie, desi noi fugim de maturitate deci de fete cand apar probleme de genu, casatorie, copil, chesti materiale etc

| mgtow a răspuns:

Ca sa aiba bani la sfarsit de luna si sa-si plateasca datoriile la zi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da aici ai dreptate, o fata gandeste mult mai matur din toate punctele de vedere. Insa nu acest aspect am vrut sa il subliniez. Majoritate barbatilor fug de o tipa care isi foloseste capul si nu asteapta nimic de la nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea mea nu se referea la relatiile incepute in club...
Am vrut sa spun ca nu inteleg de ce barbatii fug de femeile inteligente care isi doresc sa fie independente si isi folosesc creierul la maxim, nu il tin doar de decor

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer apreciez femeile de genu, din pacate sunt putine femei pe lumea asta, tot respectul pentru femei independente

| LoveSleep a răspuns:

Pentru că nimeni nu vrea să-și bată capul prea mult. Cu cât e mai sensibila, cu atat mai bine, in definitiv, tu ești "șeful".

| neutrino a răspuns:

Nu este o placere pentru un baiat sa aiba o prietena care sa-l domine, din toate punctele de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Da asta asa este, insa un barbat poate domina o femeie daca isi doreste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

De ce crezi ca o femeie puternica nu poate fi sensibila?

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Din aceasta cauza se plang multi pe aici ca nu sunt in stare sa vorbeasca cu o fata? Ca de pupat, ce sa mai vorbim!

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma refeream la felul ăla sensibil-romantic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

?

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Am raspuns afirmatiei tale, adresate mie, conform careia un barbat poate oricand domina o femeie. Total fals.

| DiaconitaBianca a răspuns:

Fiindca le e frica ca femeile puternice ii vor domina iar ei vor sa fie sefii.

| aimspeşăl a răspuns:

Nu fug, se duc incet :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-am raspuns la mesaj.

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

Ai uitat 1 "i".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca ei ar trebui sa fie protectorii femeilor.

| Happyjump a răspuns:

Cei care fac asta sunt niste porci misogini.

| bjonutz a răspuns:

Pt k nu le poate juca cum vrea el

| Duucu a răspuns:

Pentru că nu vor să rămănă chei înainte să le vină vremea.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pentru ca nu le pot manipula

| Eunyce a răspuns:

Ori nu si-a dat seama de ce-si doreste si cum functioneaza viata lui, ori gps-ul e defect. Si se mai spune ca barbatii conduc cel mai bine. Flori de mar.
In spatele oricarui barbat puternic, sta o femeie de 2 ori mai puternica.
Personal, n-as numi barbat pe cel care fuge de o femeie puternica.
Cine reuseste sa cucereasca o persoana puternica, are viitorul asigurat(fericirea).

| Otto2014 a răspuns:

Ca-s batuti de ele.

| LaESfanta a răspuns:

Sa nu-si ia bataie. Funda?