| mydarkestdays a întrebat:

De ceva timp imi place de un baiat cu care am fost in clasa in generala. Acum suntem amandoi in licee diferite. As vrea sa il abordez pe facebook, dar nu stiu ce as putea sa vorbesc cu el. Vreun sfat? big grin

8 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

"servus! te ***? [enter]
am tastat gresit. am vrut sa zic: "mai ti minte cand eram noi ca 2 porumbei, si unuia dintre ei i se scula p....arul pe sirea spinarii cand se uita la celalalt..."
ceva de genul

| Mussette a răspuns:

Buna!
Ai putea vorbi cu el despre perioada din scoala generala.Cum i se pare la liceu, ce profil are el, ca al tau e; ca in generala invatai la; ii amintesti o faza hazlie de pe atunci, apoi ceva la care ai participat si tu si el; ca sa ii amintesti mai mult de tine; ii poti spune ca poate va intalniti, bine, si cu alti fosti colegi (sa nu pari disperata dupa el), ca era placut in generala.
E vacanta si va puteti vedea mai multi din fosta clasa si atunci il abordezi mai mult.
Preia initiativa si sigur vei gasi macar 2 colegi cu care sa va vedeti ( daca va intalniti: o imbratisare un pupic pe obraz si lui si celorlati, asa te va simti mai binebatting eyelashes ).
Sau ai putea pune pe facebook o poza din generala, gen de la ultimul clopoteel, banchet, tabloul clasei si il etichetezi si pe el. ( o poza in care sa fiti toti frumosi big grin ). am vazut ca unora le place sa puna si poze de grup.
Sper ca te-am ajutat. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ati fost colegi nu ar trebui sa iti fie greu sa vorbesti cu el. Il poti intreba ce mai face, daca o sa va mai vedeti in vacanta, ii poti spune ca o sa iti fie dor de el ca sa ii dai de banuit si poate da si el vreun semn.

Mult succes.

| NimeniSiAtat a răspuns:

De la un simplu salut si de la ce mai faci se poate ajunge la un suc, iar ulteriror vedeti voi. Curaj!

| AleAlexandraIdk a răspuns:

Incearca sa-l intrebi cum este la liceu, intreaba-l daca isi mai aminteste de momentele dragute petrecute in generala. nu stiu poate descoperi ca si el te place big grin Mult succes :3 :*

| lory966 a răspuns:

Pur si simplu ia-o usor, intreaba-l ce mai face, cum e la liceu, daca isi mai aduce aminte de generala... Si vezi cat de interesat o sa fie. happy

| a44fdg6vb a răspuns:

Fa-ti pur si simplu curaj si intra pe el, intreabalce mai face si din astea, ia-o usor si o sa iti dai seama daca e interesat sau nu