| BiancaDrg a întrebat:

.Deci acum o saptamana aproape doua am facut dragoste cu iubitul meu protejat si apoi am stat dezbracati in pat si ne-am atins zonele intime amandoi adica m-a atins cu penisul in zona vaginului. acum 2 zile ar fi trebui sa imi vina menstruatia am dureri de sani si burta si spatele dar stau cu tamponul pus de 2 zile si degeaba.

Va rog un sfat.

Răspuns Câştigător
| Denisuca21 a răspuns:

Nu te panica,e sfatul meu!
Daca atunci cand v-ati atins, mai era sperma neuscata pe organul lui genital,atunci ar exista niste sanse infime poate, sa fii ajuns si in vagin!
Mai asteapta cateva zile, dupa care, daca menstruatia nu apare, mergi la cea mai apropiata farmacie si ia un test de sarcina!

| BiancaDrg explică (pentru Denisuca21):

Multumesc,de sfat

| Denisuca21 a răspuns (pentru BiancaDrg):

Pt.nimic.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Stai linistita ca o sa-ti vina ciclul, sunt sigura

| Alcyon a răspuns:

Ai simptome premenstruale, prin urmare o sa-ti vina ciclul in curand. Menstruatia poate sa intarzie si de la frig, stres etc.

| Danysan a răspuns:

Categoric Nu.Ti-am mai raspuns.

| roxanaroxy49 a răspuns:

Stai linistita daca ai dureri de burta si de spate inseamna ca trebuie sa iti vina menstruatia si nu ai cum sa ramai insarcinata...si hai sa iti spun dc...inainte de venirea ciclului cu 7 zile si inca 7 dupa terrminarea menstruatiei sunt zilele in care nu poti ramane geavida nici daca vrei