| anonim_4396 a întrebat:

Deci azi m-am uitat cu oglinda la vaginul meu.E perforat ca un puzzel...adica himenul e impartit in 4. Dar nu se vede gaura propriuzisa a vaginului.Cu toate ca nu m-am masturbat,nu am facut dragoste, nu am bagat nimic acolo.As mai fii virgina fizic? Si daca nu, cum i-as explica mamei? Dau funda :*

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Himenul trebuie sa fie gaurit, altfel cum ar iesi secretiile si menstra? Nu te teme, ai himenul normal, intreg.

| minrest a răspuns:

Esti virgina, cum crezi ca ar trebui sa fie?

| Klandestin a răspuns:

Pai ii spui adevaru! Dupa cum spui tu, fara sa faci nimic, nu ai cum sa te dezvirginezi doar asa, poate nu ai vazut tu bine, du-te la un ginecolog, te dezvirginezi doar la un contact sexual

| IceKitty18 a răspuns:

Normal ar trebui sa fi. Dar sti ca himenul se poate rupe si de la o intindere gen sfoara, spagat sau altceva. Fiecare corp e unic. Eu zic sa stai linistita

| Mădă_Mădălina_1998_R8rQ a răspuns:

Himenul e prins de patru "ațe" nu acoperă total vaginul, la unele fete poate avea formă diferită...nu se perforează așa ușor, ești virgină

| Betrix a răspuns:

...ma faci din ce in ce mai mult sa intru pe profilul tau sa vad cati ani ai, nu stiu de ce... lasa ginecologul sa decida cat de perforat iti e himenul.=]]

| MyssTyana a răspuns:

Da,mai esti! Ala e himenul care daca se rupe nu mai esti virgina, himenul are mai multe forme.Ai grija!