| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...am o intrebare eu nu am facut niciodata dragoste,nu m-am masturbat si practic nu mai sunt virgina...M-am uitat si cu o oglinjoara si nu mai exista nici un himen.Credeti-ma nu mai sunt virgina insa habar nu am cum.Himenul se poate rupe prin sport sau cand te speli sau ...nu stiu ajutati-ma.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina este orice femeie care nu a avut contact sexual. Asadar, esti virgina. Himenul poate lipsi congenital, sau se poate rupe la unele exercitii sportive. dar asta nu are nici o smenificatie.

greece12
| greece12 a răspuns:

Fa intai studii de specialitate,sa poti recunoaste un himen si pe urma informeaza-ne ca nu mai exista!
Nu poate intelege un ochi neformat de copil daca mai exista sau nu himen,domnisoara,medicii ginecologi au ani grei de studii in spate ca sa-l poata recunoaste!
Daca nu ai avut niciodata vreo sangerare,vreun accident la sport,cu bicicleta sau vreo cazatura brusca si extrem de dureroasa, atunci himenul tau continua sa fie intact, crede-ma ca ai fi tinut minte daca ti s-ar fi intamplat ceva de genul asta!
Si te vei convinge singura in momentul in care iti vei incepe viata sexuala!

| Luannah a răspuns:

Si eu m-am masturbat atata vreme si am zis ca nu-s mai virgina.La primul contact sexual a durut putin,dar nici-un sange. Ceea ce m-a facut sa cred ca nu eram virgina. Apoi al doileawinking mi-a curs laughing Deci mai bine te duci la ginecolog,dar degeaba zic ca nu o faci laughing Si mie-mi zic atatia, te duci la ginecolog, sau mai bine blabla.Eu zic da si in mintea mea "da de unde?" laughing Daca chiar te intere daca nu nu :-J

| rOxAnNe02 a răspuns:

Himenul nu e intodeauna asa de apropae incat sa il vezi.cand o sa ai primul contact sexual o sa te lamuresti!

| drhotzu a răspuns:

S-a dizolvat intre timp... mai stii poate e cu d`alea use it or lose it!