| adictedtoyou a întrebat:

deci, e o poveste cam lunga, faza e ca imi place de un baiat cu 3 ani jumate mai mare decat mine, eu am 15 si el face peste 5 luni 19 ani, dar nu pot sa-l vad decat in vacante, atunci cand merg la tara) l-am cunoscut acum un an dar atunci si nu mi-a trezit interesul in mod special pe atunci mi se parea mult prea mare petru mine, dar anul acesta totul s-a schimbat. Deci, am mers la una din bunicile mele(amandoua sunt in acelasi sat) care e vecina cu el, apoi cand am iestit am sunat-o pe prietena mea X (Nu dau nume) sa o intreb daca iese afara,, (el era la poarta) aud ca cineva ma pasaie si ma uit, era el si imi zambeste. L-am salutat si am plecat mai departe la prietena mea. Dupa ce am ajuns la ea, am mersla magazin sa ne luam ceva(el locuieste vizavi de magazin). Il gasim acolo, si a inceput sa vb cu prietena mea (apoi cand am plecat el a spus ca sunt prea timida deorece nu am vorbit cu el ), pe drum spre casa doar la el ma gandeam. Apoi mi-am dat seama ca il plac, dar nu stiam daca el ma place. Ma saluta cand treceam p langa el, mai ma intreba ce fac, dar in rest nimic. Apoi au mai fost2 lucruri:1. eram intr-o seara in centru si era si el, dupa ce ii suna telefonul prietenei mele, si pleaca d langa noi, am ramas doar eu cu el si cu cativa prieteni de ai lui, si atunci m-a intreba daca am prieten, eu i-am zis :"Nu, dar am avut" si apoi le-a zis ceva prietenilor lui, si la scurt timp a sosit prietena mea, si am inceput sa discutam diverse.
Al-2-lea lucru a fost intr-o zi in parc, cand stateam pe bank cu 2 dintre prietenele mele, si el era in picioare, si statea cu mainile pe picioarele mele, si ma intreaba iarasi daca am prieten de data aceasta(vazand ca data trecuta cand i-am zis ca nu am, el nu a actionat in niciun fel, sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el)am raspuns cabig grina, am prieten, apoi el m-a intrebat care e nr meu de telefon, apoi stateam pierduta pe ganduri si ma uitam la florile din parc, si ma intreaba:" Da ce ai esti suparata?" eu :" Nu de ce, asa pare?" el:"Pei, da". El are pretena, cred ca are 18 ani respectiva.In vacanta asta as vrea sa am curajul sa ii spun ca imi place de el, dar imi e frica sa nu isi bata joc de mine. Voi ce credeti ca a intrebat daca am prieten pentru ca e interesat de mine, sau doar ca sa isi bata joc de mine mai apoi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii in general la varsta asta au gandurile axate pe relatii sexuale mai mult decat pe relatii de dragoste, compasiune etc. daca zici ca mai are si prietena atunci mai mult ca sigur nu se gandeste la o relatie serioasa cu tine. in general fetele de varsta ta sunt conduse printr-o relatie de catre "invataturile" date de parinti. daca un parinte nu vorbeste cu copilul despre ce trebuie sa faca intr-o relatie si cum sa nu se arunce cu capul inainte atunci o fata isi poate lua teapa si sa fie folosita dar in cazul in care pastrezi o anumita relatie cu parintii si vorbesti cu ei despre tot ce se intampla si iti raspund la intrebari, te indruma atunci nu o sa ai probleme.

3 răspunsuri:
| αndï a răspuns:

Nu m-i se pare ciudat ce facea in momentu cu 'a 2-a zi', ce voi fetele intelegeti a fi avans din partea baiatului respectiv, asa fac si eu fara nici un sens de interes la fetele mai mici / mai mari ca mine, nu pentru a le pune pe jar / uda / altceva, ci pentru simplu fapt ca imi sunt dragi cand le vad ca rad sau se inrosesc la fata cand le fac un compliment saau ceva de genu laughing prietena mea deja s-a obisnuit sa fac chesti din astea la fete mai mici

| adictedtoyou explică:

Deci ar fi mai bine sa nu ii spun? dar totusi cum sa fac sa isi dea seama el singur(fara sa-i spun eu) ca imi place de el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca este adevarat spune-i... sau cum zici tu : tot te intreaba sa te indragostesti de el si cand ii spui : "ha ha ha "