| looolliika a întrebat:

deci poveeta mea e destul de complicata. acum aproape un an. am fost la o cununie civil; a. si acolo era si un baiat. mi-a placut extrem de mult de el. ehh asta pana am aflat ca e var cu mine.,, gata nu poate sa imi placa de cineva care e ruda cu mine " si peste cam 1 luna a fost nunta propriu zisa la restaurant. baiatul ala vorbea si se plimba pe acolo cu un alt var de al meu. a sa in fne toata seara m-am uitat dupa el. asa iar acum la inceputul scolii.surpriza a intrat la noi la liceu. a trecut a9-a eu sunt a7-a.asa deci in timpul in care nu l-am mai vazut. aproape nu mia simteam nimic pentru el. iar acum. nu stiu parca iar imi place putin.si nu stiu nu-mi place sa dau ochi cu el.chiar si de la distanta. nu stiu mi-e rusine. si. marog eu amam mai shicmbat de atunci. m-am maiingrasat si nahh. doar prietena mea stie ca l-am placut...si am imi intreba auzi tu il mai plaki iar eu :a. nu! si ma rog straight face. prietenei mele ii plac ochi lui in fne nu e chiar asa important.ascest lucru. da in fne.nici nu vreaus a am bag intrune in vbh cu el. e cu colegii lui eu sunt cu colegii mei ...si nu vreaus a par o ciudata ca ma bag in seama cu el. dar faza cea imi naspa e ca nu stiu mi-e rusine sa-l privesc straight face. adica nu stiu e ciudat laughing))

Asa deci multumesc celor ce au avut rabdare sa imi citeasca aceasta problema ca sa o numesc asa.si scuze pentru toate greselile gramaticale. darma grabesc straight face

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai,tu te simti vinovata ca ti-a placut si ai dreptate sa te simti asa.
Nu e usor lucru sa te trezesti cand esti pe cale sa te-ndragostesti ca inca un pic si te indragosteai de ruda ta!
Si,ceva-ul ala ciudat din sufletul tau nu-ti da pace,nu te lasa sa te linistesti.
Bun.
Va trebui sa gasesti putere in tine,sa depasesti starea asta.
Gandeste-te cum te comporti cu ceilalti veri ai tai,cu verisoarele,cu nasi, cu fini, cu rude in general.Si el,intra in aceeasi categorie,trebuie,obligat-fortat sa il vezi numai asa.
Ce a fost,a fost,o intamplare,o coincidenta nefericita,nu e vina TA!
Bine ca nu s-a intamplat nimic,a trecut.
Si,incearca sa depasesti starea asta a ta cat mai repede,pentru ca, asa cum o vad pe prietena ta, tare mi-e teama sa nu vrea sa-i faci cunostinta cu el sau sa-l intrebi daca o place.Intelegi?
Adapteaza-te situatiei si totul va fi bine!
Mult noroc!

1 răspuns:
| EuSaraheana a răspuns:

Pai e o problema cam delicata... in primul rand trebuie sa iti indepartezi usor gandul ca l-ai placea, pentru ca ar fi neplacut sa placi pe cineva si sa stii ca nu ai voie intr-un fel, comporta-te cu el ca si cu o ruda, il mai intrebi ce face, incerci sa aflii ce ii place poate aveti lucruri in comun. Nu o sa ii se para ca esti ciudata si tu cu timpul o sa te obisnuiesti cu el ca, cu un amic, nu tebuie sa intri in vorba cu el si prietenii lui, il saluti, il intrebi daca mai e ceva nou, poate ii mai dai o veste, si daca vezi ca vrea sa stea cu prietenii lui il lasi, pentru ca ar fi cam ciudat sa stai prea mult cu el, incearca sa nu il faci sa se simta stanjenit. bafta happy