| anonim_4396 a întrebat:

Menstruatia poate intarzia din cauza racelii? febra, tuse, frisoane etc. nu raceala la ovare. Trebuia sa imi vina de 2-3 zile dar de 2-3 zile doar am dureri in zona aia ca si cum mi-ar veni, ar trebui sa imi vina da nu vine si sunt racita. Oare asta e cauza? Tin sa mentionez ca am intretinut si un raport sexual luna asta pe 12 dar a fost protejat si am si verificat, dar chiar nu pot sa gasesc o explicatie. Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| differentlove a răspuns:

Buna. Nu te panica si eu am fost racita iar mie mi-a intarziat 2 saptamani, asta pentru ca am luat pastile care contin ibuprofen.Nu ai de ce sa iti faci griji o sa-ti vina! Si eu am avut dureri.

| rolly14 a răspuns (pentru differentlove):

Ce fel de pastile ai luat? ....eu sunt racita de 3 zile si am mici dureri ca de obicei de 3-4 zile da de abia se simt oricum. Sper sa nu fie sarcina sau altceva.

| differentlove a răspuns (pentru rolly14):

Am luat Paduden, antibiotic, pastile pentru gat si multe altele... daca stii ca ai luat pastile pentru durere sau care contin ibuprofen inseamna ca de la asta trebuie sa fie.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate intarzia din cauza racelii, o sa-ti vina...

| antimulte a răspuns:

Da, probabil e din cauza racelii.
Daca iti intarzie mai mult de o saptamana sau 10 zile, atunci e un semn de intrebare, si atunci ar trebui sa faci un test.

| RAY a răspuns:

Nu-i exact ciclu pentru ca esti tanara find tanara organismul incerca sa se regleze singur avem in creier o regiune numita si ceasul biologic aia nu-i exact plus ca raceala inseamna lupta sistemului imunitar impotriva virusilor bine antibiotiele nu elimina virusul si usturoil sau mierea sau ambele, ciclu poate dura intre 3 si 5 saptamanii