| Flllaaa a întrebat:

Buna dimineata, TPU. Va cer din nou un sfat legat de seductie si cucerire (la care nu prea ma pricep). Am 15 ani si as vrea o relatie mai serioasa cu baieti care merita. De cele mai multe ori, atrag doar baieti de 12-16 ani (care nu ma intrereseaza, decat ca prieteni si nimic mai mult) si cand reusesc si eu sa cuceresc un baiat mai mare, peste 20 de ani imi dau seama ca-i mai rau ca cei de 12 (e total imatur, dar se crede un barbat). Cum as putea atrage atentia baietilor maturi? Cum sa-i fac sa ma observe si sa ma doreasca? sau macar sa-i fac sa-mi fie prieteni? Va rog sa-mi dati sfaturi si idei, poate aveti mai multa experienta decat mine.

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Curiozitatea ta o sa te bage in belele, sa ai grija.
Un baiat de varsta apropiata il vei putea intelege si stapani intotdeauna, un barbat la cei 15 ani ai tai,niciodata.
In plus, barbatii isi cauta femei, nu copii.
Nu vreau sa te jignesc, nu e deloc intentia mea, dar pana la 18 ani, de fapt pana la maturizarea ta emotionala, ramai in zona ta de confort.
E singurul mod sa inveti cum sa-ti traiesti viata pe care o doresti tu, nu ceilalti.
Poate ai inteles.

| mihai69 a răspuns:

Vei atrage întotdeauna acel gen de parteneri (băieți, bărbați și - de ce nu? chiar fete) care vor percepe semnalele „emise" de tine ca pe niște invitații.
Oricum, băieții (sau bărbații - deși sincer, nu-i nicio diferență) prin definiție NU sunt niște animale serioase. Cel mult poți avea baftă să dai peste unii mai bine-crescuți și educați, eventual cu mai multă stăpânire de sine și eventual cu un strop de romantism. Dar mai bine ai căuta diamante în Africa, ai șanse mai mari!
Așadar, ascultă și sfatul lui @Greece: stai pe lângă cei cu care ești obișnuită și te simți (mi mult sau mai puțin) bine. Și ai mereu grijă ce „semnale" emiți! (Îmbrăcăminte, machiaj, purtare, ce și cum vorbești etc.)
Nu de alta, dar să nu atragi toți looser-ii (chiar dacă involuntar)...

| neutrino a răspuns:

La aceasta varsta nu ai cum atrage atentia unui barbat matur decat daca acesta este pedofil.

| Alcyon a răspuns:

La 15 ani ar trebui sa ai preocupari legate de scoala, nu de cum sa seduci un barbat. Dorinta asta a ta nestapanita, s-ar putea sa te impinga pe un drum cam alunecos. Pustanii de varsta ta nu au in cap decat sex, iar barbatii maturi (normali la cap), nu se uita la fetite. Poate doar vreun pedofil sau vreun individ cu intentii dubioase.

| Flllaaa explică (pentru Alcyon):

Asta e greu ca cei normali nu prea se uita la fete de varsta mea, iar din categoria cealalta nu vreau. Oricum tot trebuie sa fie niste trucuri ceva prin care sa-i fac pe cei maturi sa ma placa? Tu cum ti-ai cucerit iubitul? da-mi si mie idei...

| Alcyon a răspuns (pentru Flllaaa):

Un barbat matur are alte nevoi, fata de un adolescent. Daca are 20-25 de ani, probabil ca lucreaza si are pretentia ca si femeia sa fie angajata, ca nu face nimeni acte de caritate, sa te tina pe banii lui. Multi stau deja singuri, in chirie, si cauta fete independente dpdv financiar. In afara de asta, un om la o astfel de varsta vrea sex, ca n-o sa stea sa se masturbeze la pornache, precum pustanii. Si nu doar ca vrea sex, dar are pretentii. Vrea pozitii si tot tacamul. Nu mai are rabdare sa stea sa te invete el pe tine, ce si cum. Asa ca stai cuminte, ca n-au intrat zilele in sac. Viata de adolescent e frumoasa, fiindca-i lipsita de griji. Bucura-te de ea si nu te mai grabi sa intri in cea de adult.

| HueyFreeman a răspuns:

Dupa cum observ tu esti cea imatura. Continua sa cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii destul de maturi cauta, la randul lor, fete mature. Iar tu ai doar 15 ani. Nu spun ca nu poti avea o mentalitate matura la aceasta varsta spun doar ca mai ai multe de invatat. Chestia e ca nici nu sunt sigur care e definitia ta pentru matur sau imatur. Nu e nimic rau in a mai copilarii o perioada. Daca tu crezi ca baietii de varsta ta sunt imaturi doar pentru ca se gandesc numai la sex sa stii ca si barbatii sunt la fel. Cu totii suntem programati genetic sa ne gandim cu precadere la sex, baietii maturi sau barbatii au ceva mai mult tact dar scopul ramane acelasi. Inainte de a ne indragosti sau a cunoaste pe cineva cu adevarat, ne gandim la sex, pentru ca asta e natura umana. Abia dupa isi fac loc iubirea si afectiunea.

| Fernando9Torres a răspuns:

Salut!
Draga mea, la varsta de 15 nu ai cum sa atragi atentia unui baiat "matur", deoarece baietii asta nu se uita dupa fete mai mici(doar daca vrea sa va.....intelegi tu)Si eu am in liceu fete de 13-15 ani care toata ziua umbla dupa aia din a 12-a, iar aia dupa ce le fu7# nici nu le mai saluta, eu ti-as recomanda sa mai astepti, nu e normal ceea ce vrei. Daca ti-o crescut fundu si sanii asta nu inseamna ca toti baietii is limba dupa tine.
Bafta!

| stark47 a răspuns:

Odat acu varsta obtii si sarmul necesar pentru a atrage baieti de varste mai inaintate.
sarmul care-l ai acum iti aduce ceea ce absolut normal si firesc, baieti de varsta ta.pentru cei de varsta mea, e necesar cu totul si cu totul alte metode, care sunt la un alt nevel fata de cel care esti acum.
sfatul meu e sa iti mentii relatiile care le ai cu cei pe care ii obtii.cei cu varste mai mari au alte asteptari de la o relatie si pe cat de frumos ti s-ar parea o relatie cu cineva de varsta de 20 de ani pe atat de rau va fi

| darriya a răspuns:

Un barbat matur nu s-ar uita niciodata la un copila de 15 ani,de aceea cei imaturi se uit la minore, deci i-ati gandul, mai bine vezi-ti de scoala, ca ai timp de baieti, aia vor doar sa te calareasca.

| Flllaaa explică (pentru darriya):

Si cum sa fac rost de baieti care sa nu vrea doar sex? Iar cu barbatii maturi nu se uita la copile, pff de parca femeile doar pentru ca-s mai mari sunt si mai bune, ce-i poate da o femie si o fata nu?! Poate si o fata, iar daca nu o poate el invata.

| FaraNume1249 a răspuns (pentru Flllaaa):

Ce nu îi poate da o fată? Conversaţii specifice vârstei lui, sex, un copil, o familie, un trai comun într-o singură casă. Asta dacă bineînţeles el nu vrea să aibă probleme cu legea. La vârsta ta singurul bărbat matur din viaţa ta personală ar trebui să fie tatăl tău.

| darriya a răspuns (pentru Flllaaa):

Pai uite unul de 30 de ani vrea sa te si calareasca si cum sa faca asta daca tu esti minora? de ce sa risca el sa ajunga la puscarie si sa fie obligat sa te ia de nevasta ca sa nu ajunga la puscarie? barbatii maturi ar vrea d-astea tinere dar ei stiu ca voi trebuie sa fiti intretinute, sa va accepte toate fitele. fetele tinere vor lux, maturii vor fete care sa-le satisfaca toate poftele sexuale decat sa stea cu o baba sa-le fie scarba de ele.deci maturii au interesele lor.

| darriya a răspuns (pentru darriya):

* sa riste