| Da66099001 a întrebat:

Bună din nou oameni buni!
Vă rog ajutați-mă cu încă ceva nedumeriri legat de față pe care o plac și s-o luați în serios vă rog.

Deci e tipa asta de 29 de ani pe care o cunosc de un an de zile….In tot acest an am ieșit undeva la 3 luni legat tot timpul petrecut cu ea…
Tipa asta e complicată grav emoțional țin să cred…Eu dacă o chem afară să ne vedem sau să îi propun ceva, mereu mă refuza….dar: ☝️
Ea dacă mă cheamă, eu trebuie să merg ca efectiv nu pot să mă abțin să nu o văd.
Bun…aseară pe la 18 mi-a scris un" ce faci ". Aici eram ferm convins ca vrea sa ne vedem…
Și exact cum am presupus, a vrut…toate bune și frumoase…
La un moment dat am mers la ea la muncă și am așteptat-o până la închidere unde lucrează ea, de acolo am plecat fiecare cu mașina lui în drum spre casa ei…și vorbeam la telefon pe drum, la un moment dat mă întreabă la misto cu cine sunt în mașină și i-am spus ca sunt cu o "gagică".
La care ea face: "n-am mai păruit de mult pe cineva".
Și a mai spus că să nu mă prindă că vorbesc cu altele ca nu știu ce…, dar a spus asta tot sub forma de glumă.
Și la un moment dat am mers spre casa ei și ea a mers undeva să lase ceva, eu am așteptat-o acasă la ea, gen în parcare…
Toată noaptea mă ținea în brațe atât de frumos….O simțeam că îi place mult compania mea.
Întrebarea mea e alta:
De ce îmi dă calde reci?
Azi sunt toate bune și mâine e rece ca și cum nu m-ar cunoaște.
E și foarte sinceră ca om ea…
Țin minte că acum ceva luni în urmă într-o seară a spus așa: "hai cu mine la biserică să vezi cum e la mine"
Am rămas așa puțin…
Și am mers cu ea…țin să menționez ca am intrat într-o clădire unde nu țin minte să fi văzut tablouri, cruci și icoane…
Doar niște bănci puse in trepte una în spatele celeilalte și o scenă în față unde vorbea fiecare pe rând câte ceva…. Dupa care ne-a pus să dăm mâna unul cu celălalt între noi acolo…
O fi de alta religie și asta nu îi permite o relație?
Sau care e cauza?
De ce se comportă așa?
Vă rog să luați în serios asta, de un an tot îndur și încerc să descopăr ce e cu ea…si nu pot să-mi dau seama.
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai ea are 29 de ani ok, este ea mai limitata putin dar nu pare total in neregula fata!
insa tu dupa cum nu prea intelegi psihologia femeilor si mai ales a relatiilor pari un adolescent, cu toate stima prietene happy
adica pare ca ai o gandire de adolescent
eu nu zic nici ca fata asta (femeie) este mai breaza, dar pareti amandoi asa stangaci pentru varsta matura pe care o aveti
am intalnit in realitate cat si aici pe TPU, fete de 18-20 de ani cu mult mai multa maturitate in ceea ce inseamna comunicarea intre oameni, comportamentul sau cunoasterea privitor la ceea ce inseamna o relatie.

cum ti-am mai spus cu alta ocazie cand te mai intalnesti cu ea ai putea sa o o rogi sa iti dea si detalii fata de religia ei, probabil este crestina dar sectanta ceva de genul!

la 29 de ani... o fata cu un baiat care se tin de mana mi se pare cam copilaresc daca doar pe asta se bazeaza relatia lor de "iubire"
asta nu inseamna ca fata trebuie fortata cumva sa faca ceva ce nu este pregatita, m-am referit doar asa raportat la varsta ei

asta nu inseamna ca toate femeile ar trebui sa fie ca nimfomanele acelea teribiliste care isi incep viata sexuala de la 12-13 ani si la 18 ani sunt la fel de experimentate in ceea ce inseamna relatiile sexuale la fel cum este sandra romainwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca este o femeie independenta care nu te vrea de sot, fiindca nu ai ce vrea ea, dar te foloseste, doar cand are ea chef ori vrea sa fie sigura ca te dai dupa religia ei.

Evident ca incearca sa-ti bage pe gat biserica ea de pocaiti sau ce naiba este, de aceea te tot invita acolo, sa vada daca te poate racola sau nu.

Totusi, la 30 de ani cat aveti, ce naiba va jucati ca copii?
De ce nu vorbiti car ce vreti si stabiliti clar ce doriti unul de la celalalt?
Tu vii ca unul de 15 ani sa ne interbi pe noi ce vrea femeia aia de 30, iar ea incaerca sa te bage in biserica ei cu tot dinadinsul si tu nu pricepi.
Esti ditamai barbatul si nu esti capabil sa discuti deschis si clar cu ea, ce vrea de la tine si ce iitor aveti impreuna?

| Da66099001 explică (pentru Violleta2022):

Crede mă pe cuvânt ca am stat și stau mereu sa o întreb ce vrea și ce are de gând, îmi spune ca azi vrea ceva și mâine nu, ca știe ce vrea dar știe ce nu-și dorește….la un moment dat am stat cu ea de vorbă pe tema cu barierele ei, ce are….si a început să plângă de nervi ca nu poate sa mi spună, m-a luat cu biserici și ca binele e făcut degeaba, ca un cadou poate fi împachetat frumos…chestii din astea de m-au băgat în ceață
Ce să înțeleg din asta?
Dar pe o parte simt ca ar vrea mai mult pentru ca la un moment dat mi-a spus ca sunt singurul pe care îl suporta atât de aproape de ea, gen sa dormim împreună, sa îi invadez spațiul personal…etc
Noi am avut și contact sexual dar asta numai la început de vreo 2 ori
Acum de câte ori am dormit cu ea nu s-a întâmplat absolut nimic mai mult decât să ne ținem în brațe….dar și când mă ține în brațe simt ca o face cu căldura.
Cat despre religia ei nu îmi permit să o întreb să nu cumva să îi pice prost…
O cunosc de un an și în tot acest an am avut tangențe cu ea vreo 3 luni
Ca în rest am fost blocat de ea peste tot….
Și acum recent de vreo 3 săptămâni vorbim și stăm împreună, dar când vrea ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Da66099001):

Da-i pace, daca nici la 30 de ani nu stie ce vrea, atunci are ori vreun handicap mental, ori nu vrea sa-ti spuna adeavrul si asta este nasol, ca-i periculos un asemenea om.

| Da66099001 explică (pentru Violleta2022):

Păi ba vrea să stau cu ea, gen să merg la ea acasă să dorm cu ea…adică doar să dormim și să ne ținem în brațe ca copii…
Și următoarea zi e rece, după care mai trec câteva zile și iar îmi scrie…și când îmi scrie știu clar ca vrea să stăm împreună.
De ce ar face asta?
Totuși o fi legat de religia ei?
Nu știu dacă ai citit întrebarea mea toată…
Gen într-o joi seara pe la 18 mi-a dat un mesaj în care a spus să merg cu ea la biserică să văd cum e la ea…
Ce ar însemna asta?
Și ca ea dacă alege pe cineva în viața ei, îl alege definitiv

| Violleta2022 a răspuns (pentru Da66099001):

Pare ca ea te MANIPULEAZA serios si tu nu intelegi inca, urmand sa te aduca unde vrea ea, adica sa-i cedezi si sa o asculti in totalitate, ceea ce se pare ca ai inceput sa faci.
Femeie de 30 de ani, care te invita la ea acasa si care accepta sex numai cand are ea chef, dar in rest te invita sa dormi cu ea doar ca sa o tii in brate, asta ca sa te poata excita si atata masiv, stiind ca esti barbat in toata firea, cu nevoie fiziologice, dar ea iti ofera sex numai in conditiile ei, in care te joaca cum vrea ea, pana te va face sa-i cedezi si sa executi tot ce-ti cere.
Probabil ca primul pas este sa te duca la ea in biserica, apoi sa te racoleze si sa devii adeptul credintei lor, dupa care sa ii urmezi regulile bisericii, si daca este aceia de care am auzit unde donezi bisericii sau celor nevoiasi luna de luna, 10% din veniturile tale, apoi faci munca voluntara pe la unul din altul din comunitate, samd.

| Lupică27 a răspuns:

Vorbesti de parca ai avea 12 ani, sincer. Te tine ca un ultim resort pana gaseste ceva mai bun de aia se comporta asa, si din cate mai inteleg de la tine tu esti un fel de catelus, mereu gata cand doreste vaginul dumneaei.

| Da66099001 explică (pentru Lupică27):

Nu e vorba de sex pentru ca nu vrea asta, ea îmi spune ca daca alege pe cineva, alege pe viață și o cred pentru ca n-am cunoscut genul ăsta de sinceritate într-un om până acum
Am specificat ca am mers la ea de câteva ori acasă, doar am dormit….
Doar când ne-am cunoscut la început am făcut sex, și asta de 2 ori, qcuk un an aproape

| Lupică27 a răspuns (pentru Da66099001):

Pai am zis eu ceva de sex?

| MihaiMB a răspuns:

Poate să existe varianta în care o prinzi în momente în care nu are chef de nimic, alteori când are. Nu exclud și posibilitatea că vrea doar să vorbească cu cineva și nimic mai mult, în acest caz tu te poți folosi de asta să întâlnești alte fete cu care chiar te-ai potrivi mai bine decât cu ea. Singurul mod prin care poți să afli este să o întrebi ce vrea mai exact de la tine?

| Da66099001 explică (pentru MihaiMB):

Crezi ca nu am întrebat-o ce vrea?
Îmi spune ca azi vrea ceva și ca mâine nu știe ce vrea?‍♂️
Legat de partea intimă…s-a întâmplat să o facem de câteva ori…
Faza e ca are ceva bariere pe care nu poate să mi le spună…
Am stat cu ea de vorbă odată și a început să plângă de nervi ca nu poate să mi spună, îmi zicea ceva legat de biserici…și ca un cadou poate fii împachetat frumos, ca binele e făcut degeaba…chestii din astea

| MihaiMB a răspuns (pentru Da66099001):

Însemnă că vrea doar sex și atât, dacă ați și făcut treabă, din moment ce tu îmi spui clar că nu vrea o relație serioasă.

| Da66099001 explică (pentru MihaiMB):

Nu vrea doar sex…am făcut-o acum un an aproape atunci când am cunoscut-o, de atunci nimic, doar am dormit împreună și ne am îmbrățișat?‍♂️
Atât