| zuzuma a întrebat:

Mi-am invitat fostul prieten sa ne vedeme. A zis ca vine ne-am vazut a fost draguta revederea, ne-am imbratisat, sarutat parca eram ca la prima intalnire ne revazusem dupa 3lunni credeam ca ne vom impaca dar a 3zi s-a schimbat dupa ce i-am zis ca imi place totul la el si a zis sa ramanem amici de ce? i-am zis sa ne revedem iar si a zis ca da, el ma mai cauta, mai vb, ce sa fac sa ne impacam,?|Aaa... si cum sa ma comport cu el daca nu vrea sa ne impacam? Adica vreau sa-l fac sa regrete ce a pierdut.

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu ai ce sa faci daca nu vrea sa va impacati. El va accepta invitatiile tale, mai ales daca il inviti la o partida de "ceva fierbinte". Daca ar fi vrut o relatie cu tine, ai fi stiut clar acest lucru. Daca nu vrea, este aproape imposibil sa il convingi.
Ce rost ar avea sa il faci sa regrete? Mai bine iti vezi de viata ta. Ai grija de tine, fa niste sport ca sa slabesti daca e cazul si sa ai tonus bun, schimba-ti imaginea astfel incat sa arati mai bine, ocupa-te de lucrurile care iti plac. Fa in asa fel incat sa fii tu fericita. Daca vei fi, ai mai mari sanse ca el sa observe si sa regrete.

| MidnightR a răspuns:

Si ce ma rog ar fi pierdut? Nu e ca si cum ai fi singura femeie de pe pamant.Asta e o chestie copilareasca si s-ar putea sa nu aiba niciun efect.
Problema e de ce a devenit fost in prima instanta, mai ales daca iti place totul la el.

| VIORELVLAD a răspuns:

Daca vrei sa te impaci cu el comportate frumos cu el, stai mereu in dreptul lui, poti sa mai faci si cate ceva care sa ii atraga atentia si sa ii capteze interesul, dar nu o fa prea des pentru ca te va lua drept cu**va si dupa iar nu e bine!

| FancySummer a răspuns:

Nu cred ca exista prietenie dintre fosti indragostiti.Cel putin unul din ei daca va cere prietenie, e pentru ca vrea sa intoarca ce a fost, daca vede ca nu are rost nu va dori sa intre in contact cu celalta persoana, fiindca e mai dureros.Eu zic sa il lasi pe el sa actioneze,daca va tine la relatia voastra si va dori sa intoarca ce a fost o va face! El trebuie sa faca acesti pasi,insa daca a zis sa ramineti prieteni inseamna ca exista careva ezitari si de aceea trebuie sa il lasi pe el sa preia initiativa, lasa-te dorita, cautata. Distreaza-te cu prietenele, petrece-ti timpul cit mai frumos, daca e baiatul tau va fi cu tine!