| Little Kid a întrebat:

Buna!
E un ALT baiat din gasca verisorului meu care ma place si vrea sa iesim maine seara la o limbare ceva.problema este ca eu sunt foarte rusinoasasad nu stiu despre ce sa vorbim.
Pe mess vorbim intr-una, mi-a zis ca ma place, ca se gandeste la mine, si nu e genul de baiat care face misto cu fetele.
El a mai fost cu o buna prietena a mea acum cateva zile dar el s-a despartit de ea, si ea inca sufera.au stat doar o zi. El s-a despartit de ea pentru ca ea era foarte geloasa pe niste fete cu care mai statea.
Mi-e sa nu se supere, ca m-am bagat asa repede pe elsad
I-am spus asta si lui si a zis ca nu mai are nicio treaba cu ea.
Si ea a iesit cu el la plimbare, si e mai rusinoasa ca mie.si ma intreb ce au facut? daca a vorbit ea.Afara nu prea vorbeste, doar daca e bagata in seama.
Si nu stiu cum ea a avut curajul sa iasa cu el, fiind mai rusionasa ca mine.
Pe mess vorbim foarte mult, ne dam multe emoticonuri gen 'love struck kiss >:d< ", mi-a cerut si nr de tel si inca nu sunt impreuna.
Ce sa fac sa numai fiu asa rusinoasa?
Risc sa pierd un baiat superbsad
Sfaturi please!

5 răspunsuri:
| Marcelino a răspuns:

Incearca sa nu te mai intrebi inainte de intalnire `ce-o sa fac?` `ce-o sa-i zic?` `daca ma pierd?`...si nimic de genul asta. Alege-ti o zi in care sa te simti binedispusa si plina de entuziasm, intalneste-l pe baiat, gasiti un subiect de discutie banal si fi tu insati, iar totul va merge bine poate chiar de la prima intalnire. tongue

| denisinho32 a răspuns:

Simplu, scapa de rusine

| deea_1397 a răspuns:

Pai ca sai atragi atentia trebuie sa afli cei place etc...si vb cu el tocmai despre cei place si o sa vada ca ai gusturile lui.si cu rusinea si eu am problema asta te gandesti baaa hai maa ca pierd unbaiat super! si o sa vezi ca o sa-ti faci curaj dintr-o datawinking

| larrysukk a răspuns:

Sallz...pai in primul rand ar fi bine sa vorbesti cu prietena ta si sa incerci sa-i explici situatia, adica sa ii spui ca tie chiar iti place de acest tip iar ea, daca este o prietena adevarata, va intelege.
in al doiea rand. daca chiar iti place de acest tip iesi cu el la plimbare! si simte-te in largul tau.adica vorbiti despre chestii banale,(ca de pilda filmele)obisnuite pentru varsta voastra si nu incerca sa il impresionezi pentru ca daca te place cu adevarat ar trebui sa fie deja impresionat de tinebig grin

aaa si inca un sfat:daca acest,, tip" statea si cu,, altele" atata timp cat era si cu prietena ta, ai grija cu el! poate ca si prietena ta era geloasa dar cred ca nici el nu este usa de biserica! deci ai grija sa nu ajungi in situatia prietenei tale!
mult succeshappy

| oana_2170 a răspuns:

Sall andrada. din ce am citit eu am inteles ca el era cu verisoara ta si dupa cateva zile a venit la tine. eu cred ca vrea sa te faca geloasa daca esti asa apropiata de ea