| Verginica23 a întrebat:

Buna,eu si iubitul meu am facut sex dar nu si-a dat drumul in mine, au fost 4 numere, am avut ciclu pe 1 aprilie și actul sexual pe 17 aprilie, este vreo sansa sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu si a dat frumul in tine nu exista nici o sansa

| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista un risc enorm, fiindca au fost partide consecutive netotejate, unde a existat sperma pe teava care s-a scurs in vaginul tau, in momentul reintroducerii si daca erai in perioada fertila, sarcina s-a produs imediat.
Acum nu stim exact cand s-a produs ovulatia la tine, dar cel mai probabil erai la sf de perioada fertila, daca ciclul este regulat si are 28 de zile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea sa se poata forma o sarcina in conditiile descrise insa numai in situatiile urmatoare :
1.) -- daca actele sexuale au fost intretinute in perioada fertila a ciclului menstrual
2.) -- daca dupa fiecare repriza de sex a urmat si o ejaculare de sperma si daca imediat dupa fiecare ejaculare partenerul tau de sex NU a urinat
3.) -- posibilitatea ca in acel moment sa fi fost in una din zilele care apartin de perioada fertila, ar fi existat numai daca ciclul tau menstrual are de regula o lungime cuprinsa intre minim 26 si maxim 30 de zile

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida.

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| SladeFTW a răspuns:

Felicitari, o sa avem un nepotel