| Lovepinkpupyou a întrebat:

Eu si iubitul meu facem sex prima data neprotejat, ejaculeaza afara, are mereu grija si o scoate mereu afara sta cateva secunde si apoi ejaculeaza. Apoi al 2 lea numar si al 3 lea, punem mereu prezervativ, asa o facem mereu. A fost primul barbat din viata mea, cu el mi-am inceput viata sexuala. Revenind, imi intarzie menstruatia de 3 zile si stiu sigur ca el nu a ejaculat in mine, dar totusi ma tot gandesc asa la cum se spune ca lichidul acela preejaculator ca ar contine sperma. Mi-e frica sa nu fi ramas insarcinata. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din relatarea ta reiese ca ai o viata sexuala active si mai indelungata. De asemenea ai afirmat ca :'' Eu si iubitul meu facem sex prima data neprotejat, ejaculeaza afara, are mereu grija si o scoate mereu afara sta cateva secunde si apoi ejaculeaza. Apoi al 2 lea numar si al 3 lea, punem mereu prezervativ, asa o facem mereu.'' astfel ca se poate aprecia/concluziona ca pana in prezent intotdeauna in timpul primului act sexual a ajuns mereu in mod obligatoriu o anumita cantitate de LICHID PREEJACULATOR in vaginul tau. Se naste intrebarea logica si rationala, cum iti explici ca pana in prezent prin intermediul acelui lichid absolut inofensiv nu ai ramas insarcinata pana in prezent? si cum s-ar putea, sau prin ce minune exact acelasi lichid sa te ''lase grea'' exact acum, dupa cine stie cate zeci de contacte sexuale similar cu cele intretinute pana acum? Pentru informarea ta corecta si pentru linistea ta sufleteasca, trebui sa stii ca in decursul oricarui ciclu menstrual de regula se produc dereglari ale activitatii hormonale care pot fi mai mici sau mai mari si care de regula afecteaza desfasurarea ciclului menstrual deci si lungimea acestuia, astfel ca si data la care porneste menstruatia poate sa fluctueze cu cateva zile in +/- fata de cea previzionata. Si in cazul tau in mod sigur este vorba de o asemenea mica dereglare a lungimii cilului menstrual si nimic mai mult. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără să te preocupa inutil mergi la farmacie si ia test

Răspuns utilizator avertizat
| darkcynical232 a răspuns:

Daca nu esti pe pilula sau nu ai pastile de urgenta (pastila de a doua zi), stai cuminte si pune-l sa foloseasca prezervativ tot timpul. Nu te lasa convinsa de cuvinte dulci. TU esti cea care va suporta gravitatea deciziei sa te protejezi.
TU vei fi nevoita sa faci avort daca situatia o va cere. TU vei avea remuscari.
Folositi prezervativ daca nu aveti alt plan de protectie.

| Pool77 a răspuns (pentru darkcynical232):

Cum adica pastile de a doua zi?

Nu-mi spune ca exista persoane care iau dupa fiecare act neprotejat pastila aia laughing

| darkcynical232 a răspuns (pentru Pool77):

Gumesti, nu?
Sunt pastile de urgenta. Nu se recomanda sa le folosesti mereu, deoarece sunt foarte puternice si iti pot da organismul peste cap. Oricum sunt si scumpe, aprox. 50 lei 2 pastile.
In ce consta urgenta...asta sper ca nu trebuie sa intru in prea multe detalii, dar cele mai frecvente cazuri sunt cand se uita efectiv de prezervativ sau se intampla sa se rupa prezervativul.
Aceste pastile se recomanda a fi luate in primele 72 ore, dar cel mai bine si sigur in 24 ore de la actul sexual.

| Pool77 a răspuns (pentru darkcynical232):

Stie ce este pastila de a doua zi, stiu cum se administreaza, stiu efectele nocive ale ei.

Credeam ca mai sus te referi la faptul ca ar fi ok sa se ia cate o pastila de a doua zi dupa fiecare act neprotejat laughing

| HadesSs a răspuns (pentru darkcynical232):

Si se folosesc pe maxim 2 ori pe an sa fie completa informatia laughing

| ada1221 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui să iti cumperi un test de sarcina ca sa fii sigura.
E prima data cand iti întârzie?

| Lovepinkpupyou explică (pentru ada1221):

Acum 2 luni mi-a venit cu 1 sapt inainte, imi intarzie mai mereu sau imi vine mai devreme cu 1, 2 zile