| Bloock a întrebat:

Salut, dacă am făcut sex neprotejat fără ejaculare nici în vagini nici afara (fără niciun fel de sperma) exista risc de sarcina? Nu am mai ejaculat de 7 zile, iar prietenei mele I s-a încheiat menstruația acum 3 zile.
Poate lichidul preejaculator pe care l am avut acum în timpul actului sexual sa o lase pe prietena mea insarcinata?

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Lichidul preejaculator contine spermatozoizi si da el poate declansa o sarcina doar daca si partenera ta este la ovulatie sau in perioadă fertila mai exact, altfel nici o sansa, si cred ca de la o picatura nu esti tu asa ghinionist sa o lasi insarcinata. Sanatate multa si data viitoare foloseste si tu prezervativ ca riscuri sunt.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Acum am vazut ca ai folosit prezervativ, bravo

| Bloock explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mereu folosesc fix pentru a nu apărea lucruri neplăcute, doar ca sunt speriat pentru ca nu am fost atent când a căzut și am continuat asa. deci nu are nimic, corect?

| Bloock explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu ca lichidul preejaculator conține spermatpzoizi, dar doar 48h de la ultima ejaculare, corect? Și de asta am puține dubii sa nu ma înșel, eu neejaculand de 7 zile și ea abia trecuta de menstruație cred ca e imposibil sa fie ceva.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bloock):

Nu are nimic ca tu practic nu ai ejaculat din cate spui tu deci sarcina fara ejaculare nu exista, iar lichidul acela daca a curs putin este insuficient pentru a forma o sarcina, dar tu ai zis ca nu ai mai ejaculat de 7 zile inseamna ca ai dat drumul in prezervativ si s-a spart?

| Bloock explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am dat drumu în prezervativ și nici nu s-a spart. De sâmbătă trecuta nu am mai ejaculat, iar ieri când am avut din nou contact sexual am observat înainte sa ejaculez lipsa prezervativului și nu am mai ejaculat.

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu nu ar putea ramane gravida dupa 3 zile de la menstra.
in orice caz, te sfatuiesc sa folosesti perzervativul, ca nu musca, doare, mananca sau sugruma cucul, costand doar 2-3 lei bucata, deci nu ai scuze sa fugi de el, cand riscul sa lasi fata gravida, este atat de mare.

| Bloock explică (pentru Violleta2022):

Stiu, idee e ca aveam prezervativ pe penis dar nu am observat cand s-a agățat și l am tras jos când am schimbat poziția și am mai continuat după fără prezervativ pana am observat și m-am oprit din penetrare fără a ejacla. Cum ziceam nu am mai ejaculat de 7 zile, sperma nu a ajuns în vagin doar lichid preejaculator iar iubita mea are 3 zile de la încheierea menstruației. Sa ne calmam?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bloock):

Cumpara prezeraative cu numere mult mai mici, ca nu te ajuta cu nimic sa cumperi prezervative atat de mari, fiindca risti sa lasi femeia gravida, acelea canzand sau rupandu-se la sex.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Probabil a luat mai mare ca sa impresioneze vanzatoarea de la magazin.

| Bloock explică (pentru darrio2007):

Da ma da

| Bloock explică (pentru Violleta2022):

Am luat un pachet la întâmplare, nu am ales niciun fel de mărime

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bloock):

Gresala fatala!
Prezervativele se iau dupa amsura cuculetului tau ca altfel sunt prea mari si sunt inutile, neprotejand pe nimeni.
Cumapara cele mai mici numere si incerca-le acasa. Trebuei sa intre foarte greu pe penisul erectsi sa stea intinse fara sa faca cute sau pliuri, ac altfel canin vaginul fetei sau se raspucesc la sex, pana se intind si se rup.

| Emilian65 a răspuns:

Nu, pentru ca prietena ta era in perioada nefertila.

| KR0N5TADT a răspuns:

Deci, tu faci sex fără să știi cum se concepe un copil.
Dacă ai și drept de vot, e grav.

| Bloock explică (pentru KR0N5TADT):

Prost e ala care jignește fara sa fie jignit prietenewinking

| Bloock explică:

Unde era deșteptăciunea în persoana, marș de unde ai ieșit.

| KR0N5TADT a răspuns (pentru Bloock):

Să știi că nu este o tragedie faptul că ești impotent. laughing