| varcolaccc a întrebat:

Buna fetelor si salut baieti happy. Am mai pus o întrebare pe tema asta recent tot pe TPU. Despre faptul ca eu sunt un baiat sensibil. In sensul ca nu imi place mainutareala, bătaia de joc. Cum se comporta majoritatea baietilor si tovarasilor mei la 17 ani ai mei si ei ei având la 18 pana la 20 in sus se tot comporta ca niste copii de 10 ani. Replici de genu : Ce buna e? Mama ce buci are? As fu*** paia zi si noapte. Nu mai chesti de genu aud si ma scarbesc chestile astea. In loc sa isi vadă de carte si sa devină oameni mai maturi ca viata e din ce in ce mai grea mai ales la noi in România. Asa lăsând la o parte asta si revenind la mine. Bătaia de joc a baietilor fata de fete si mereu vad subiecte aici de genu : I-am oferit toata dragostea si s-a dus la alta si etc. Adica mi se pare anormal mi se pare bataie de joc. Iti oferă fata toata dragostea ei te iubeste cu sufletul, cu inima se dedica tie si tu iti bati joc ca baiat straight face. Lucrurile de genu asta ma depășesc. Cu toate astea baieti de genu asta la vârsta mea au multe fete pe lângă ei. Acum vine întrebarea mea o fata isi dorește un baiat mai sensibil, mai onest care se decidă exact cum face ei ea sau isi dorește un baiat de genu mare barosan, cu muschi etc. si dupa le fac sa sufere. Asta nu inteleg de ce ies cu un baiat de genu asta si dupa suferă ca le-a lăsat sau la prins cu alta. Sper ca ați inteles ce am vrut sa exprim. Astept păreri si nu va rog nu începepeti cu injurii.

34 răspunsuri:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Sunt fete si fete, asa cum sunt tot felul de baieti.Pentru mine faptul ca oamenii catalogheaza alti oameni, ca ii grupeaza pe categorii nu mi se pare relevant si nici corect. Nu contest ca exista oameni care gresesc o data si nu invata nimic din greselile lor, nu spun ca suntem toti la fel si suntem atrasi de tipologii umane diferite. Stiu perfect cum e sa vezi ca multe alte fete sunt altfel decat esti tu si poate nu tocmai in sensul pozitiv si sa observi ca tocmai acele fete au, macar pe moment, de castigat.
Daca ma intrebi pe mine, apreciez inzecit baietii sensibili, care percep fata asa cum cel putin ar trebui sa fie ea ca fiinta: gingasa, dulce, puternica atunci cand e nevoie, cu sufletul deschis, sincera, frumoasa sufleteste etc.
Nu lasa pe nimeni sa schimbe felul tau de a fi, tu esti ceea ce cauta unele fete. Pe una dintre aceste fete le vei intalni tu si atunci veti fi fericiti amandoi. Nu baga in seama rautatile celor din jur si ramai tu insuti pentru ca vei pierde poate de 10 ori dar vei castiga o data si asta va compensa insutit suferinta acumulata ulterior.
Iti doresc multa fericire! Imi pare rau ca am scris asa de mult!

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Acumulata anterior*, imi cer scuze!

| MadRaven a răspuns:

Bună,
1. (Offtopic) Nu ştii unde mai găsesc şi eupe cineva ca tine laughing? Aş avea nevoie.
2. (Intopic) Da, o fata isi dorește un băiat care să o înțeleagă și sa o respecte, să o iubească si sa aiba grija de ea. Problema e ca baietii de genul asta sunt pe cale de dispariție
Mai sunt si baieti buni care iubesc o fata,, rea" si astfel se strica.
Numai bine si ramai asa cum esti.
Bafta

| varcolaccc explică (pentru MadRaven):

M-ai gasit pe mine nu mai trebuie sa cauti. Glume-am rolling on the floor. Nu chiar m-am resemnnat imi doresc sa raman singur decat sa intru in chesti din astea. O fi o relatie un lucru frumos dar si pretul e pe masura. intr-un fel. Sti am incetat sa mai imi doresc o fata anume sau sa caut una sau sau sa ma gaseasca pe mine una care are nevoie. 4 ever alone. Poate o sa imi schimb parerea dar ma indoiesc.

| MadRaven a răspuns (pentru varcolaccc):

Am revenit laughing
Parcă as vorbi cu mine laughing azi m.am resemnat si eu laughing

| Giuvaer a răspuns (pentru MadRaven):

Nu sunt pe cale de disparitie, te asigur eulaughing

| iubesc a răspuns:

Pentru ca sunt proaste, nu gandesc si se lasa vrajite cu cateva dulcegarii.

| Cristina45 a răspuns:

Depinde de tipul de fata, ca in orice padure exista uscaturi, asa cum zici tu ca sunt baieti care isi bat joc si sunt "barosani" asa sunt si fete care isi bat joc de sentimentele baietilor, si vor doar bani si toale. Eu una sunt o fata simpla si modesta si nu imi plac tipi "rai" sa zic asa, pentru ca daca te incurci cu cine nu trebuie te poate baga undeva de unde numai poti iesi, daca ai intels ce vreau sa zic. Asa ca... trebuie sa fii tare si sa cauti pana gasesti fata care tio doresti, si eu fac acelasi lucru. De accea nu am avut multi iubiti pana acum, recunosc am avut cateva relatii si sau terminat tocmai din cauza asta ca nu erau ceea ce imi doresc eu, nu erau baieti stabili pe care sa ai baza erau asa niste copii cu mintea in toate partile desi aveau 20 de ani in curu lor. Deci fi optimist ca iti vei gasi si tu o fata pe masura tawinking

| varcolaccc explică (pentru Cristina45):

Sa sti ca nu sufar ca nu am o iubita. Sunt fericit si singur. Nu ma deranjează sa astept. Adica eu zic cand va veni clipa aceea va veni daca nu ma simt bine si asa.

| DarkMarie a răspuns:

Sunt mii şi mii de caractere! Sunt unele fete care, din lipsă de gust sau de ce să cenzurăm, din lipsă de gândire, aleg şi astfel de băieţi mai rudimentari, care cred că au lumea la picioare, acei şmecheri de care ai precizat şi tu mai sus şi care pe mine una mă dezgustă!

Fiecare fată, precum şi fiecare băiat, are un ideal bine conturat în minte, o himeră pe care niciodată nu o va putea atinge, căci îl/o va distruge. Eu personal aş vrea lângă mine un băiat care să ştie ce vrea de la viaţa, să fie dintr-o bucată, hotărât, cu un caracter puternic, să fie inteligent, încât să pot purta cu el discuţii elaborate pe diferite teme (căci asta cred că contează foarte mult, cel puţin pentru mine), să aibă o latură sensibilă, să fie grijuliu, atent şi tandru... şi multe alte aspecte care oricum nu se vor regăsi într-o singură persoană.

Acum depinde şi ce fel de om eşti, cum te consideri pe tine şi ce aşteptări ai. Dacă ai o gândire limitată, e de la sine înţeles să nu ai pretenţii prea mari. Oricum, "ce e al tău, e pus deoparte." Aşa că până atunci, mai bine forever alone, decât lângă cine nu trebuie.

| RAY a răspuns:

Sunt cateva lucruri ce atrag femeile
1 aspectul fizic dar mai mult la barbati conteaza asta
2 aspectul financiar, protectie financiara joaca un rol important si asta in special la femei ele find materialiste din nastere asta sa stii genetic se transmite mult frica, ura, iubirea, materialismul etc
3 comportamentul este si el important desigur iar ajungem la partea cu banii ai nevoie de un comportament care sa arate ca esti mascul alfa,daca arati ca esti sensibil, moale si de astea fetele vor rade de tine sincer isi spun incerca sa fi mai barbat nu femeie, ce naiba castigi cu sensibilitatea in viata,, trebuie sa fi puternic si inteligent
fi fara griji si fara fete se poate trai si inca fb, nu uita daca vrei ceva trebuie sa daruiesti ceva

| varcolaccc explică (pentru RAY):

Majoritatea care le atragi ca fiind asa sunt femei care arata bine, au un aspect fizic bine facut dat majoritatea sunt curve. Mai degrabă o fata nu urata dar nici bomba o fata frumoasa prin definitie cu capul pe umeri decat una din astawinking

| varcolaccc explică (pentru RAY):

Una e sa fi sensibil alta e sa fi femeie happy

| Oana92 a răspuns:

Exista femei care isi doresc barbati sensibili si exista fete care vor baieti rai. Acum, sincera sa fiu eu cred ca ele isi doresc de fapt ca viata lor sa se desfasoare asemenea celor mai siropoase filme americane, in care fata insipida devine o regina a frumusetii si il transforma pe cel mai mare infractor intr-un inger...

| Danysan a răspuns:

Asa sunt fetele amice nu poti sa le deschizi tu mintea.Ele judeca dupa cum arati -restul e doar bonus.Nu ai ce sa le faci laughing.Ti-am mai zis baietii ca tine sunt pe cale de disparitie, rari si greu de gasit.Dar desii toate fetele se bat tare in piept ca, cauta un astfel de baiat realitatea e ca tot badarani prefera alaturi de ele -asta e.

| varcolaccc explică (pentru Danysan):

Pai sa stii ca de obicei vezi pe TPU fete care plâng ca le-a părăsit iubitu ca au 16 ani si ca lea propus sa faca sex si etc. Nu merita si palma asta peste fata unele? Am citit de curând o întrebare a unei fete ca l-a prins cu alta si acum are inima distrusă si ca nu stiu ce. Si inca o întrebare stupida ca a facut sex cu parteneru fara sau si cu prezervativ si ii e frica sa nu fi rămas însărcinată. Pai daca faci acest pas nu iei si tu măsurile de precautie? Sau macar faci un test de sarcina nu vi si intrebi aici ca, crezi ca esti însărcinată. Oricum dupa atâtea răspunsuri mi-am format o părere : Mai bine forever ALONE decat sa re complici atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles perfect. Stii fabula cu boul si vitelul? Tu esti vitelul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele care prefera un bad boy, sunt de fapt la fel.
Au aceeasi atitudine,comportament, sunt la fel,doar ca probabil,la o prima vedere,nu par asa.
O fata 'normala', prefera un baiat care sa o iubeasca,sa o respecte,sa aiba intentii serioase,nu doar 'o bag,o scot si apoi plec'.
Am cunoscut o fata care era foarte frumoasa (bine,asta nu conteaza),care si-a ales un iubit horror : fura,se droga,era un mare fu*acios,tigan, de altfel, dar era, mai exact, un om rau!
Era indragostita pana peste cap de el si nu intelegeam ..eu o consideram cuminte,la locul ei, dar evident ca, mai tarziu am realizat ca nici ea nu era mai buna decat el. Deci, fii sigur ca o fata care vrea ceva serios, nu accepta orice baiat langa ea.

| Vi003 a răspuns:

Esti un baiat bun, pazeste-te, hienele stau la panda si nu iarta!

| adriang95 a răspuns:

Stai, omule, că nici fetele nu sunt ușă de biserică... Ai și tu dreptate, nu spun nu, dar mai temperează-te, mai judecă situația și studiază persoanele.
Sunt fete care vor băieți cu mușchi (asta până după 20 de ani când vor sări pur și simplu pe un absolvent la o facultate care poate ajunge pe o piață a joburilor cu potențial financiar mare), fete care caută bani încă de tinere, fete care vor o viață „nebună", adică vor un „aventurier" care să le apere, care să le distreze, altele care vor un băiat inteligent, liniștit, cu sau fără o mică doză de nebunie, fete care vor un băiat romantic și tooot așa.
Că procentul în prima parte e mare, asta e altă poveste. Că nu se învață minte de la prima sau a doua experiență de viață este problema lor, dar nu are rost să te descurajezi pentru că există și pentru tine o fată/o categorie potrivită de fete.

Fetele acelea care nu se învață încă visează la „băiatul perfect", cu bani, mușchi, suflet, inimă și minte, dar lista criteriilor e exact cum ți-am expus-o. Promovarea unui comportament sexual exagerat, a tuturor pițipoancelor și cocalarilor în mass-media pur și simplu implantează în subconștient, prin emisiunile „captivante" ideea că „și eu trebuie să fac ca ăia". Deci tu nu ai nicio vină, ci fetele care au intrat în turmă.
Baftă!

| ellaells a răspuns:

Ai dreptate! De aceea in ziua de azi o relatie nu mai este bazata pe dragoste, respect etc. Baietii cauta doar sa se distreze pentru o noapte sau daca pun mana pe una mai fraiera, pentru mai multe nopti e perfect, nu exista comunicare intr-o relatie si cu atat mai putin respect. Baietii in general isi bat joc si sunt cam imaturi ( unii din ei, nu zic toti ), stau cu fete doar pentru ca asa e la moda nu pentru ca ar pune la suflet, mint si sunt nerecunoscatori. Eu stiu o treaba - Frate, nu iti place de una si vezi ca relatia nu merge, nu mai continui si gata. Nu o faci pe ea sa se indragosteasca ca proasta si dupa aia o lasi balta. Aici mai tine si de educatie si multora le lipseste!

| elena445 a răspuns:

Sti eu sunt fata.Imi placea de un baiat si el m-a mintit ca ma place si apoi el era cu altcineva iti dai seama cum m-am simtit ca ultima idioata de pe pamant acum zice ca ma place dar eu nu si revenind la tine iti dau dreptate nu iti dai seama ce adevar ai spus. Respect.

| LiVeeee a răspuns:

Salut,depinde de fiecare fata in parte,nu toate's la fel,fiecare vrea ceva anume de la iubi ei. E adevarat ca in ziua de azi o majoritate de fete,poate chiar mai bine se incadreaza in genul descris de tine,dar dupa cum spuneam,nu toate sunt la fel. Cat despre duduile astea, care le plac genu' de baieti "mai barosani" e strict problema lor ce patesc pe urma,adica ele si-o fac cu mana lor, e doar vina lor ca s-au combinat cu unu si apoi si-au luat m*** de la el happy. Nu e greu de inteles de ce fac asa doar ca la unele problema lor e ca dupa ce si-au luat'o de la unu, continua cu altul si tot asa,neinvatand nimic din relatiile trecute.
Cat despre tine,foarte bine ca esti un baiat sensibil si ca nu iti bati joc,asta e, cam asa sunt si eu si chiar "mi-am luat'o" de cateva ori cu sensibilitatea asta, ca sa zic asa laughing) dar asta e, viata merge mai departe, in viata trebuie sa treci peste toate ca sa simti ca ai traitwinking

| Korb a răspuns:

Vrei parerea mea? chestia ca fetele prefera golani e bine stiuta.e in natura lor sa prefere golani care isi bat joc de ele, si eu am patit la fel si cred la fel ca tine...dar nu ai ce le face.le place sa fie batjocura golanilor...asta ee

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Nu e ok sa injuri sau sa ai un limbaj indecent cu nimeni cu atat mai mult cu prietena/iubita/iubitul/prietenul. Insa sa nu-ti doresti relatii sexuale e grav... Esti homosexual frate. E un instinct barbatesc sa fii atras de fete dezvoltate. Ce sa-ti zic... Succes!

| varcolaccc explică (pentru 69AnonimuS69):

Ma din tot ce s-a discutat asta intelegi tu rolling on the floor. Ma faci sa rad prietene. Nu am spus ca nu imi doresc relatii sexuale cu o fata dar nu sunt disperat dupa asta ca tine dupa cum se vede, Logic ca poate o fata frumoasa te atrage dar sa stii ca nu le poti avea pe toate. Nu vad legatura cu homosexualu... Adica nu stiu ce intelegi tu dar e problema ta. Am zis ca vreau sa fiu 4ever alone acum depinde ce intelegi tu prin asta. SI nu mai comenta aiurea. totusi citeste si tu mai cu atentie.

| Giuvaer a răspuns:

Nu le mai plange femeilor de mila atat amice. Unele femei sunt foarte proaste si femeile proaste sunt bune doar de *** si atat.Iti poti da si tu seama ca o fata pentru care baiatul perfect e "barosan si cu muschi" nu iese din categoria pe care am numit-o mai sus.
Pana la urma dragostea si respectul sunt chestii pe care trebuie sa le meriti.
Dar iti garantez ca numarul femeilor care isi bat joc de barbati e mai mare decat ce zici tu acolo.Nu mai simte atractie pentru tine te lasa, dar sunt ca maimutele, nu dau drumul la craca pana nu se prind de alta.
Trebuie sa iti dai seama daca o fata te merita inainte sa incepi o relatie clasica cu ea.

| 孫燕姿 a răspuns:

Depinde de fiecare fata, sunt destule impocrite care striga cat de tare pot ca-si doresc un baiat sensibil, bun, dar, in realitate, fug dupa cei descrisi de tie. In general, atrage mai mult un baiat rece..depinde de fiecare.

| MissLilith a răspuns:

Calmati-va fratilor. Ce-i in capul vostru? Atatea comentarii si nici unul mai rasarit putin...
De ce va e frica? Ce daca va cuplati cu un barosan cu bani sau fara bani care este orientat spre sex sau spre spiritual? Important e sa fi tu insuti ok, fie ca esti baiat
sau fata. Teoretic nu umblii cu cineva ca sa-i impui limite sau sa-l schimbi, umblii cu el pentru ca iti place de el, pentru ca il iubesti si il respecti asa cum e!
Nu exista rau sau bun, fiecare e cum vrea si fiecare are partile lui bune si partile lui rele. Un baiat emotiv, bun la suflet este mai putin bun in pat, altul plin de muschi este
prea insensibil, unul te insala altul te cocoloseste si nu te mai simti libera etc.Nu vei gasi pe cineva perfect. Fiecare are plusuri si minusuri, depinde ce vrei tu.
Dar daca etichetezi din start nu il mai vezi pe celalalt corect. Asa vorbiti de parca cei "smecheri" sunt rai pentru ca zic ca i-ar trage-o uneia zi si noapte,mie mi se pare ca sunt sinceri.
Si daca ajungi sa-i cunosti o sa vezi ca nu sunt rai,poate chiar deloc(sa-i cunosti inseamna sa le cunosti familia,sa stai cu ei mai multe luni).
Aveti niste preconceptii aiurea cand singura voastra grija trebuie sa fie sa experimentati si,astfel, sa cunoasteti.
Dupa parerea mea este absolut normal ca o fata sa fie atrasa de "masculul alfa" pentru ca este cel mai puternic si, de fapt, toata lumea simte ca traieste cand e el in
preajma. Viata e mai plictisitoare fara invingatorii din jurul nostru!
Asa suna ca toti care v-ati dat cu parerea aici, inclusiv cu cel care a postat intrebarea, v-ati exprimat niste frustrari. Voi sunteti aia care stau pe margine si
comenteaza pe la spate. Grow up!

| varcolaccc explică (pentru MissLilith):

Ba sa stii ca nu am nici o frustrare sti nici nu ma mai interesează de fete de o relatie fiindca nu merita. Eu in ce am postat cam in mare ma intreba-m de ce fetele vor sa sufere. Din ce ai spus tu e normal sa fie fetele atrase de cineva care nici macar nu-l doare de ele. In fine nu mai conteaza.

| tzuticamiley a răspuns:

Buna`! :* ( Dorinta indeplinita big grin )
In ziua de azi, fetelor le plac baietii
"rai" dar multe crede-ma nu isi dau seama cat pot suferi alaturi de un baiat "rau", apoi cand sufera cauta un baiat bun pe care sincer, in ziua de azi, gasesti putin!
Baietii pun si ei la suflet, dar orgoliul e prea, prea mare si puternic big grin
Eu zic sa te bucuri, sa FI MANDRU ca esti un baiat, sensibil!
Poate ca ar trebui sa iti schimbi tinuta si freza (zic.) si mai ales ca pui suflet vei vedea cum fetele te vor placea big grin
UN BAIAT SENSIBIL, CARE PUNE SUFLET, CARE NU ISI bate joc DE O FATA E UN BAIAT EXTRAORDINAR!
BUCURA`TE CA ESTI ASA! >:d<

| Skrayf a răspuns:

O mare parte din fete la acea varsta nu stiu nici macar ce vor de la ele apai de la altii...

| myrumyr a răspuns:

Majoritatea fetelor sunt atrase de baietii rai ( golani ) chiar daca au suferit si inainte. Nu multor fete le place stilul tau de baiat cuminte, sensibil, destept, etc. Toate fug dupa baietii rai, si eu m-am intrebat asta si am gasit ca raspuns asta : Fetele cand sunt mai tinere fug dupa baietii rai, dar cand cresc realizeaza ca le plac baietii cuminti. Rar sunt fetele care nu umbla dupa baietii rai. Concluzionand, nu iti fa griji de ce fetele nu sunt pe langa tine si esti dat la o parte, tu invata, ajungi cineva si sigur dupa aia o sa fii inconjurat de fete deoarece cum am mai spus baietii rai devin vai s-amar de capul lor cand sunt mai mari. Te pup, sper ca te-am ajutat. Noapte buna!

| Danysan a răspuns (pentru myrumyr):

Cam trist da asa e apoi plang ca proastele si isi dau pumni in cap.