| varcolaccc a întrebat:

Buna fetelor si salut baieti happy. Am mai pus o întrebare pe tema asta recent tot pe TPU. Despre faptul ca eu sunt un baiat sensibil. In sensul ca nu imi place mainutareala, bătaia de joc. Cum se comporta majoritatea baietilor si tovarasilor mei la 17 ani ai mei si ei ei având la 18 pana la 20 in sus se tot comporta ca niste copii de 10 ani. Replici de genu : Ce buna e? Mama ce buci are? As fu*** paia zi si noapte. Nu mai chesti de genu aud si ma scarbesc chestile astea. In loc sa isi vadă de carte si sa devină oameni mai maturi ca viata e din ce in ce mai grea mai ales la noi in România. Asa lăsând la o parte asta si revenind la mine. Bătaia de joc a baietilor fata de fete si mereu vad subiecte aici de genu : I-am oferit toata dragostea si s-a dus la alta si etc. Adica mi se pare anormal mi se pare bataie de joc. Iti oferă fata toata dragostea ei te iubeste cu sufletul, cu inima se dedica tie si tu iti bati joc ca baiat straight face. Lucrurile de genu asta ma depășesc. Cu toate astea baieti de genu asta la vârsta mea au multe fete pe lângă ei. Acum vine întrebarea mea o fata isi dorește un baiat mai sensibil, mai onest care se decidă exact cum face ei ea sau isi dorește un baiat de genu mare barosan, cu muschi etc. si dupa le fac sa sufere. Asta nu inteleg de ce ies cu un baiat de genu asta si dupa suferă ca le-a lăsat sau la prins cu alta. Sper ca ați inteles ce am vrut sa exprim. Astept păreri si nu va rog nu începepeti cu injurii.

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele care prefera un bad boy, sunt de fapt la fel.
Au aceeasi atitudine,comportament, sunt la fel,doar ca probabil,la o prima vedere,nu par asa.
O fata 'normala', prefera un baiat care sa o iubeasca,sa o respecte,sa aiba intentii serioase,nu doar 'o bag,o scot si apoi plec'.
Am cunoscut o fata care era foarte frumoasa (bine,asta nu conteaza),care si-a ales un iubit horror : fura,se droga,era un mare fu*acios,tigan, de altfel, dar era, mai exact, un om rau!
Era indragostita pana peste cap de el si nu intelegeam ..eu o consideram cuminte,la locul ei, dar evident ca, mai tarziu am realizat ca nici ea nu era mai buna decat el. Deci, fii sigur ca o fata care vrea ceva serios, nu accepta orice baiat langa ea.

| varcolaccc explică (pentru MissLilith):

Ba sa stii ca nu am nici o frustrare sti nici nu ma mai interesează de fete de o relatie fiindca nu merita. Eu in ce am postat cam in mare ma intreba-m de ce fetele vor sa sufere. Din ce ai spus tu e normal sa fie fetele atrase de cineva care nici macar nu-l doare de ele. In fine nu mai conteaza.

| tzuticamiley a răspuns:

Buna`! :* ( Dorinta indeplinita big grin )
In ziua de azi, fetelor le plac baietii
"rai" dar multe crede-ma nu isi dau seama cat pot suferi alaturi de un baiat "rau", apoi cand sufera cauta un baiat bun pe care sincer, in ziua de azi, gasesti putin!
Baietii pun si ei la suflet, dar orgoliul e prea, prea mare si puternic big grin
Eu zic sa te bucuri, sa FI MANDRU ca esti un baiat, sensibil!
Poate ca ar trebui sa iti schimbi tinuta si freza (zic.) si mai ales ca pui suflet vei vedea cum fetele te vor placea big grin
UN BAIAT SENSIBIL, CARE PUNE SUFLET, CARE NU ISI bate joc DE O FATA E UN BAIAT EXTRAORDINAR!
BUCURA`TE CA ESTI ASA! >:d<

| Skrayf a răspuns:

O mare parte din fete la acea varsta nu stiu nici macar ce vor de la ele apai de la altii...