| anonim_8127 a întrebat:

Buna fetelor! sunt anne, am 18 ani si sunt combinata cu proful meu de mate la care fac si meditatii, e insurat si are 38 ani, mi-a zis intr-o zi... vrei sa fi amanta mea? m-am gandit putin si apoi am acceptat. el mi-a zis ca nu o sa-si lase nevasta, o cunosc foarte bine si nu il lasa niciodat singur si mai e si foarte geloasa pe el daca pleaca undeva. nici eu nu as putea sa-i zic sa-si lase nevasta pentru mine, chestia e ca ma iubeste enorm face orce pentru mine si e foarte gelos. eu de cand sunt cu el nu am pe alt cineva si il iubesc ii arat asta, nu accepta sa am si eu prieten vrea sa fiu doar a lui asta si fac. ce sa fac sa mai continui cateodata sunt geloasa rau pe nevasta-sa nu ii arat asta dar... ce sa fac? spuneti-mi parerea. va pupikki anne

Răspuns Câştigător
| cotzobel a răspuns:

Tie iti place acest "rol" de amanta? iti place sa fii privita de lume ca o amanta? imagineaza. ti ca mergi intr. o zi undeva sa bei un suc cu o prietena si langa masa alaturata e el cu nevasta.sa...o vei putea privi in ochi stiind ca esti amanta sotului ei? ai 18 ani, baieti gasesti...eu una nu cred ca te iubeste... daca te.ar iubi nu te.ar lasa sa fii amanta lui... te.ar lasa libera sa gasesti pe altul, din respect. tu daca ai fii casatorita ti.ar placea ca sotul tau sa aiba o amanta? cum te.ai simti? uita. te in jurul tau si vei vedea ca sunt destui baieti de varsta ta, care ar vrea sa vb cu tine...mai incolo vei regreta ca ai acceptat aceasta relatie...colega mea a avut o relatie cu un profesor (casatorit)2 ani de zile si acum regreta ceea ce a facut. deci, ai grija sa nu te lasa cand se va satura de tine.

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te iubeste deloc. Isi iubeste nevasta si pe tine te foloseste fiindca esti mica si naiva. Nu face absolut nimic pentru tine. Minimul pe care il face un barbat pentru femeia pe care o iubeste: o scoate in oras, o prezinta parintilor, prietenilor, se mandreste cu ea, isi face planuri de viitor cu ea.

| psiholoaga a răspuns:

Nu cred ca vrei parerea despre toata situatia, asa ca... in ce consta problema ta? Cum sa nu mai fii geloasa pe sotia lui? Gandeste-te ca tu ai intrat intr-un cuplu; ea era prima. E nasol ca el sta cu amandoua, dar asta e problema lui. Problema ta e ca partenerul tau e gelos si cere exclusivitate, in contextul in care el nu o poate oferi. Da-i papucii. Ti se pare ok sa ceara ceva ce el nu iti poate oferi? Se pare ca el nu are nicio problema cu faptul ca tu esti geloasa pe sotia lui si nu il intereseaza ce parere ai despre treaba asta. Asa ca, de ce te-ar interesa ce parere are el despre faptul ca mai iesi si tu cu altcineva?

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt de acord cu cotzobel la partea cu "nu te iubeste"... Ai o viata inainte... O poti face frumoasa... Poate fi cum vrei tu... Eu sincer nu as interveni intr-o casatorie... Oricat de palpitant ar fi... Are o sotie... o familie... poate un copil... nu m-i se pare ok...

| Georgiana2905 a răspuns:

Inteleg f bine ceea ce ai incercat tu sa ne spui dar ceea ce ma nelamureste pe mine este acea lipsa de respect dintre elev-profesor. Cum adica :"mi-a zis intr-o zi...". De unde acea deschidere fata de tine, de data asta nu ca profesor ci ca cineva cu care se pare ai ma avut ceva.
Draga Anne, te sfatuiesc sa renunti deoarece singurul avantaj al acestei relatii nu este altul decat avantajul unei vieti sexuale mai experimentate, cu un barbat de 38 de ani.
Nu stiu ce altceva sa-ti zic. Bine ar fi sa pui punct cand inca nu au aparut problemele deoarece la varsta de 18 ani gresesti mult iar cea care face ca totul sa mearga prost vei fi tu.
Tu gandeste-te ce avantaje ai tu ca amanta a lui? Nu puteti iesi undeva, tinandu-va de mana, etc. In plus, la fel cum ai mentionat si tu, el nu isi va lasa nevasta semn ca nu vei ocupa niciodata un loc mai inalt. Iti place asa? Consideri ca nu poti mai mult? Eu cred ca abia de acum ti se deschid portitzele catre un viitor pe care doar tu ti-l poti face extraordinar. Fi tare si gandeste-te bine.
Sfatul meu : RENUNTA pentru ca nu se merita si pentru ca NU TE MERITA!

tundenana
| tundenana a răspuns:

Of... o relatie imposibila... daca el nu-si lasa nevasta atunci ce rost mai are? inteleg ca il iubesti insa nu cred ca e bine ceea ce faci... te sacrifici pentru o relatie nefericita... te-ai gandit ca nu poate sa mearga asa pana la nesfarsit? o data si o data o sa se afle sau o sa se termine, parerea mea e ca oricum ai lua situatia numai rau se poate termina... daca si-ar parasi nevasta pentru tine as mai zice ca aveti o sansa desi eu nu as putea trai cu gandul ca am despartit o familie... in fine asta sunt eu si nu suntem la fel... dar asa... ce rost are? te amegesti singura ar fi mai bine pentru tine sa iti vezi de viata ta... ai curajul si infrunta situatia, schimba-ti viitorul ca asa nu te vad bine... fericirea adevarata nu asta e... crede-ma stiu am vazut aceeasi situatie cand am fost eleva acum 11 ani langa o prietena buna... insa ea a schimbat situatia si acum e fericita cu sotul ei si copilul ei... iar domnul profesor (de istorie in cazul ei) si acum e nefericit cu nevasta lui si numai preda la liceu pentru ca a fost prins cu mata-n sac si a fost dat afara... acum e prof la generala, eu te sfatuiesc sa te gandesti bine inca o data la ceea ce vei face si la viitorul tau...

| meioana a răspuns:

Pffff... FAT-O AI 18 ANI NU 38 ...AI O VIATA DE TRAIT...ASTA IN CAZ CA NU AI MATURAT CU EA PE JOS DEJA... DA-L DRECULUI DE BARBAT INSURAT BARBATI NU MA SUNT?

| ka2 a răspuns:

Ai zis bine: te-ai gandit putin! Si in plus cum accepti asta? Nu isi lasa nevasta, nu accepta sa ai prieten? Sunt lucruri normale din partea lui, dar tu ce viata mai ai? Lasa-l pana nu te bagi mai adanc in relatie

| adda_7951 a răspuns:

Ar fi mai bine sa te desparti de el, nu ca dragostea are varsta, dar dragostea ta are sotie! si nu o va lasa pentru tine...gandeste-te mai binehappy

| andryka a răspuns:

Well... ea e doamna. u esti amanta. trebuie sa suporti "rolu" asta...

| sleepersev a răspuns:

Eu cred ca mosul vrea niste prospatura fara sa se oboseasca sa caute prea departe. El este gelos nu ca te iubeste; doar ca nu vrea sa piarda jucaria noua.
Sfatul meu este sa iti vezi de treba ca nu poate sa iasa nimic bun din relatia asta. Pe de alta parte...pana nu gasesti pe altcineva... poti sa mai stai cu el...asa ...de destresare. Dar prioritatea sa fie o relatie normala cu cineva cu varsta apropiata de a ta.

| jedi a răspuns:

Pai asta inseamna curvie. plus ca nu poti despartzi o familie asa[ adica poti daca vrei] si pe langa asta... este vb numai de interes aici [parerea mea tongue]

| anonim_8127 explică:

Asa e ai perfecta dreptate, problema e ca si eu il iubesc si el stie asta.
dar nu mai pot asa o sa ne despartim.cand i-am zis ca vreau sa terminam a zis ca ma iubeste si ca chiar daca eu vreau asta el o sa-mi arate ca ma iubeste si asa ma convinge mereu. nu are timp de mine. si cel mai rau e ca ma suna mereu si eu le spun la prieteni ca am un iubit dar care nu e din orasul meu

| anonim_8127 explică:

Buna! am ascultat sfatul vostru si am luat decizia de a ma despartii de tot de prof.
nu mai vreau sa fiu amanta lui, dar imi e foarte dor de el. el ma tot suna dar nu-i mai raspund si imi schimb nr de tel. nu merita sa fiu amanta am doar 18 ani si viata abia acum incepe. nu stiu daca v-am zis dar profu nu era profu meu, eu faceam doar meditatii la el, pentru imi placea.va multumesc mult pentru sfaturi, acum chiar am nevoie de voi ma simt fffoarte prost, il iubesc dar il voi uita pup

| anonim_8127 explică:

Happynela nu inteleg raspunsul tau. explica

| retrogrobian a răspuns:

Da-mi place ca toata lumea a raspuns strict din punct de vedere sentimental, dar nimeni nu a zis nimic de aspectele deontologice...
Ceea ce a facut proful/amantul tau e complet neprofesionist si chiar de prost gust...
Inchipuie-ti si cum vei arata tu in ochii colegilor tai si ai celorlalti profi daca (sau cand) se va afla de povestea asta...Si ce etichete vei duce in carca.
Dincolo de orice dezamagire sentimentala te asteapta, eu zic sa te gandesti bine si la aspectele pe care le-am scris mai sus.
Bafta multa la dat papuci libidinosilor semipedofili!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai din start baiatu e un cacanar. Cu alte cuvinte el isi permite sa aiba harem, dar tu trebuie sa-i fii fidela. Te-ai intrebat cum vine asta? Nevasta-sa geloasa, el gelos, iar tu ratusca lui. Lasind deoparte lipsa de respect pe care ti-o arata si aroganta de care da dovada, cind iti cere exlusivitate, de parca doar el are drepturi (ca si cind tu ai fi papusa lui gonflabila pe care o unfla cind are chef), intreaba-te ce ai de gind pe viitor. Dupa 30 de ani o sa te considere uzata si o sa te trezesti ca i-ai fost fidela unui bou si acum esti singura cuc. In loc sa-ti traiesti tineretea, ai dus o viata prapadita, pentru placerea unui egoist, macinata de ura si gelozie fata de nevasta-sa pe care ti-a si spus ca n-o s-o paraseasca. Pe cine o sa invinovatesti? Si crezi ca va conta? Crezi ca lui ii va pasa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga anne ai 18 ani ai o viata de trait, la asta nu te gandesti doar la moment...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pierzi timpul si tineretea, cunoaste un baiat... mai tarziu o sa regreti daca continui cu el

| happynela a răspuns:

Scuze, dar tu ai complexe de tata