| oAnonim a întrebat:

Sunt confuz cu o chestie.
Sunt impreuna cu iubita mea(prima dragoste pentru amandoi) de 5 luni , relatia este super ok(ea are 16,eu 17,parintii ne cunosc si sunt foarte fericiti ca noi doi suntem impreuna)
Dar sunt confuz cu urmatoarea chestie . am experimentat si am vazut :

- Cand ma port mai nepupacios , putin mai rece , mai distant , o fac putin geloasa , putin mai indiferent , deloc posesiv , mai putina atentie , mai putin romantic >- E in "limba" dupa mine , o fac si mai indragostita de mine , o fac sa imi spuna si mai mult ca ma iubeste , o fac sa isi doreasca si mai mult sa isi petreaca timpul cu mine.

- Cand ma port pupacios,foarte apropiat de ea,nu o fac geloasa (pentru ca ii spun ca o vad numai pe ea nu ma intereseaza de restul,inima mea e la ea.) , ii dau foarte multa atentie , posesiv , gelos , foarte romantic(asa imi este firea) , cand ii arat ca EU sunt in "limba" dupa ea >- se poarta ea mai rece , mai distanta si imi spune ca sunt prea pupacios si cateodata imi spune ca sunt sufocant,dar imi spune si sa nu inteleg gresit , ca ma iubeste.

Daca eu ma comport cum am scris prima data , eu simt ca nu ii demonstrez ca o iubesc si simt ca nu o fac fericita(si asta ma doare enorm),dar arata de fapt contrariul la ce cred eu.Deci habar nu am cum sa ma comport cu ea happy In seara asta o sa port o discutie care nu am purtat-o niciodata de cand suntem impreuna(5 luni) sa ii spun cum vrea sa ma comport cu ea , si ce am realizat eu din chestiile alea 2 , voi fete cum ati vrea sa se comporte un baiat ? Voi baietii din propria experienta , cum trebuie sa va comportati cu o fata ?

10 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Incearca sa oscilezi intre indiferenta si atentie fata de ea. Daca una din acestea depaseste mai mult, automat nu va fi bine.

| MishikiCrisy a răspuns:

Putin din ambele, jumi-juma e cel mai bine.

| Tweetymrrr a răspuns:

Eu cred că procedezi foarte bine. Dacă tu te simţi nelămurit de situaţie, e clar că trebuie să ştii ce vrea ea de fapt. Nu pot să'ţi spun exact cum aş vrea să se comporte un băiat, dar în general să fie atent cu mine, nu m'ar deranja nici dacă ar fi gelos şi posesiv, căci asta înseamnă că ţine la mine, dar cu o limită desigur.
Succes!

| DeeaMarry a răspuns:

Cum ai scris a doua oara!
Are langa ea un baiat minunat, pacat ca nu observa asta. Mai tarziu va realiza ca putini sunt ca tine, sper doar sa nu fie prea tarziu.
Discuta cu ea, spune-i exact ce ne-ai spus si noua. Sunt sigura ca o sa inteleaga si ca o sa lamuriti lucrurile. Nu uita, comunicarea e cheia succesului!

| 93Anna93 a răspuns:

Eu sunt fata, dar cred ca e mai bine sa nu ai discutia asta cu ea. S-ar putea sa se supere. Este posibil ca atunci cand esti mai rece cu ea sa simta ca te-ar putea pierde si asta sa o faca sa sa se poarte mai dragastos cu tine.
Alterneaza starile! Fii mai rece. Daca o vezi ca se ingrijoareaza ca te-ar putea pierde fii mai dragastos si tot asa. Asta e parerea mea... Tu o cunosti mai bine.Mai e ceva: multe fete se simt atrase de baietii "rai", de cei care par mai reci si care nu arata ceea ce simt.Nu stiu de ce, pentru ca nu e cazul meu. E posibil sa li se para mai incitanti.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru 93Anna93):

Acele fete care se simt atrase de baietii "rai" au o problemma:
Se lasa controlate de "hormoni"

| 93Anna93 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Probabil ai dreptate. Oricum toata lumea i-a zis baiatului acesta ceea ce i-am zis si eu: sa alterneze starile. Deci putem considera problema rezolvata. Nu mai conteaza de ce se simt atrase fetele de anumite tipuri de baieti.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru 93Anna93):

Bine-nteles ca da.
Pana la urma cineva se va satura de alternatul starilor.
Si, oricum din cauza "inteligentei" fetelor s-a ajuns la perversi deci, bine-nteles ca conteaza

| dreamgirl94 a răspuns:

Gaseste un echilibru in relatia asta.sincer eu prefer baietii mai indiferenti.nu fii rece...fii provocatorbig grin adica fii cald si rece in acelasi timpwinking merge intotdeauna

| Razvan_Rzv_1994 a răspuns:

Eu sincer cred ca daca esti baiat bun esti luat de prost asa ca mai bine te ti pe picioaretongue