| alinaaaa03 a întrebat:

Buna funda+vot
Ma numesc alina si am 17 ani, am si eu o intrebare,
Am o prietena, este in clasa a9a, si a zis ca iubeste foarte mult un baiat, si-a inceput viata sexuala cu el, dar a zis ca nu a folosit nimic, adica a facut sex ne regulat, azi a facut, nu stie ce sa faca zice ca o doare stomacul, si ii este putin rau, zice ca ce sa fac? nu vrea sa ramana insarcinata, ce sa faca sa nu ramana insarcinata daca ramane nu vrea sa faca avort, cum sa nu ramana insarcinata "da stiu si eu i-am zis ca e o idioata, ba chiar m-am certat cu ea, dar s-a pus pe plans si a zis ca nu stie ce sa se faca"... vreau sai fiu alaturii si ea a fost alaturii de mine cand mi-a murit tatal, ma ajutati? ce sa-i zic? cuum sa faca sa nu ramana insarcinata? daca ma ajutati dau funda+vot...

Răspuns Câştigător
| alexandra225 a răspuns:

Buna. Am avut aceeasi problema nu vroiam avort insa am ajuns sa-l pierd fara sa vreau si fara sa-mi dau seama mi-am dat seama ca am inceput sa sangerez brusc si foarte mult. Totul s-a intamplat datorita antibioticelor (injectii) deoarecce eram racita sau ar mai fi o varianta doar ca nu stiu sigur nu sunt sigura prin anticonceptionale. Bafta! Sa ne spui ce a rezolvat prietena ta! Puup, fundita

4 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Sunt sanse foarte mici sa ramana insarcinata (mai ales daca baiatul avea experienta si nu si-a dat drumu in ea) dar ele exista oricum. Ii recomand sa ia un test de sarcina de la farmacie, iar data viitoare cand o face fara prezervativ sa ia pilule anticonceptionale (i le recomanda ginecologu). Nu trebuie sa se rusineze sa mearga la control pentru ca ea este la varsta la care in mod normal se incepe viata sexuala.

| Yoana a răspuns:

Sa'si faca un test de sarcina. happy

| gaby37 a răspuns:

Pai daca e tarfa merita tongue

| alexandra225 a răspuns:

Buna. Am avut aceeasi problema nu vroiam avort insa am ajuns sa-l pierd fara sa vreau si fara sa-mi dau seama mi-am dat seama ca am inceput sa sangerez brusc si foarte mult. Totul s-a intamplat datorita antibioticelor (injectii) deoarecce eram racita sau ar mai fi o varianta doar ca nu stiu sigur nu sunt sigura prin anticonceptionale. Bafta sa ne spui ce a rezolvat prietena ta. Puuup fundita.