| alinaaaa03 a întrebat:

dau funda.
Ma numesc alina si am 17 ani am o prietena are 14 ani jumate, si azi si-a inceput viata sexuala, zice ca nu se simte bine, o doare stomacul, plange incontinu, regreta pentru ca o faca, nu stie ce sa se faca. ii este foarte frica...sa nu ramana insarcinata... ce ar putea sa faca sa nu ramana insarcinata? "sa stitii nu are bani, sasi cumpere tot felul de chestii," iau murit parintii,, vreau sa fiu alaturii de ea, si ea a fost alaturii de mine intot deauna, ce sa fac? cum s-o ajut? adica cee sa faca? nu vrea sa ramana insarcinata,? ce zicetii? funda+vot

Răspuns Câştigător
| T4ny4 a răspuns:

Sa stea linistita! E nevoie de mai multe contacte sexuale ca sa ramana gravida.E speriata si isi induce singura starile astea! E maxim 15 lei un test de sarcina! In plus, simptomele incep s-apara dupa mai mult timp.O luna sau mai mult, nu asa a doua zi! Nu poti decat sa-i fi alaturi acum! Aveti grija de voi!

8 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Menstruatia i-a venit? Daca da, Cand i-a trecut mai exact?

| T4ny4 a răspuns:

22 am

| T4ny4 a răspuns:

Daca nu i-a venit inca ciclul, e imposibil sa ramana insarcinata.In momentul in care corpul este suficient de matur incat sa poata fertiliza un ovul, atunci va avea loc menstruatia. Ovulul se lipeste de peretele ovarului unde sta aproximativ 15 zile. Daca nu este fertilizat (nu ajung spermatozoizii din sperma la el ) se rupe si se desprinde de ovar.Acest proces va avea ca urmare o hemoragie.In cazul ei, cum nu are inca menstruatie nu e posibil procesul de fertilizare, deci nu poate ramane sub nicio forma insarcinata.Sange i-a curs pentru ca cel mai probabil in urma contactului sexual i s-a rupt himenul (a fost dezvirginata).E normal! Tuturor ne curge sange prima oara! Am avut prietene care au sangerat si dupa al doilea, al treilea contact!

| justfreelove a răspuns:

Deci prima data o doare cand se dezvigineaza, asta e clar. Ea ai spus ca are 14 ani asa ca nu este complet dezvoltata fizic, iar daca prietenu ei este mai dezvoltat atunci e posibil sa fi fortat intrarea sau cine stie, poate a fost mai pasional si cum ea nu are mushchii formati, sa o doara (un fel de febra musculara). Cel mai bine e sa sa faca o baie fierbinte, sa se relaxeze mushchii si eventual sa faca si un test de sarcina iar data viitoare sa fie mai atenta.

| STEFANXxX a răspuns:

Ea daca pina acum a facut sex cu prezervativ atunci totul e bine, dar lasa sa faca mai rar nu atit de des ca sa fie sigura sa nu ramine insarcinatawinking

| RoxyAngel a răspuns:

Daca vrei s-o ajuti cumpara-i tu pastila de a2a zi.

| alinaaaa03 explică:

Buna T4ny4, a zis ca nu i-a venit inca menstruatia, ia crecut acum 3 saptamani in urma, cam asa, dar mi-a zis cand, a facut dragoste, a inceput sai curga putin sange, are ceva? sau ce este?

| alinaaaa03 explică:

T4ny4 poti sa`mi dai id tau? sa vorbesti tu cu ea? te rog mult? lasa-mi un mesaj, cu id...