| alinaaaa03 a întrebat:

Buna funda+vot

Ma numesc alina si am 17 ani, am si eu o intrebare,

Am o prietena, este in clasa a9a, si a zis ca iubeste foarte mult un baiat, si-a inceput viata sexuala cu el, dar a zis ca nu a folosit nimic, adica a facut sex ne regulat, azi a facut, nu stie ce sa faca zice ca o doare stomacul, si ii este putin rau, zice ca ce sa fac? nu vrea sa ramana insarcinata, ce sa faca sa nu ramana insarcinata daca ramane nu vrea sa faca avort, cum sa nu ramana insarcinata "da stiu si eu i-am zis ca e o idioata, ba chiar m-am certat cu ea, dar s-a pus pe plans si a zis ca nu stie ce sa se faca"... vreau sai fiu alaturii si ea a fost alaturii de mine cand mi-a murit tatal, ma ajutati? ce sa-i zic? cuum sa faca sa nu ramana insarcinata? acum zice ca regreta, si ca mai bine moare, apropo, m-a intrebat oare daca face niste analize, e cam racita, se vede ca sa inceput viata? eu i-am zis ca "parca esti o curva nu ar fi treebuit s-o faci, mai sunt destui baietii," si s-a suparat, vreau s-o ajut, va rog. ce sa faca? daca ma ajutati dau funda+vot... cat costa anticonceptionale? sau ce s afaca?

Răspuns Câştigător
| ciara111 a răspuns:

Depinde de care gen sunt anticonceptionalele, exista cu 8 lei cu 10 lei, si aici depinde si de care iti spune medicul ginecolog. poti merge sa iti prescrie anticon. singura sau cu pr ei, ginecologul nu are voie sa spuna nimic despre asa ceva, deci stai lin, si consultatia costa in jur de 50-60 de lei, stomacul nu are nimic cu sarcina, si daca a facut-o astazi simptome nu poate avea numai dupa 1 saptamana max 2, si atunci trebuie sa faci si test de sarcina sa vada cu siguranta, poate ii este frica prea mult de a nu ramane insarcinata, si de aia mintea ii joaca feste, astfel incat sa creada ca e insarcinata. o intrebare am a ejaculat in ea? dac nu, nu are sanse de a ramane insarcinata daca da atunci sa ia repede pastila de a doua zi. sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Razvan94 a răspuns:

Asta e altcv...ai postat 2 intrebari...sa-si faca un test de sarcina.sigur n-are nimic

| frank0x0 a răspuns:

Pastile pentru a doua zi de la farmacie!