| alexandraem a întrebat:

BUNA îmi place de un băiat super timid care e mai mare decât mine nu 1 an dar nu a avut nici iubita pana acum deși știe ca îmi place de el.a aflat acum doua zile nu a dat niciun semn prieteni spun ca mar place dar nu îmi zice pentru ca e cam timid.dar am vorbit cu fratele lui și el mi-a zis fa băiatu nu vrea relații.azi am mers în clasa la el și câțiva băieți din clasa lui știu ca mie îmi place de el și când mau văzut iau zis asa : uite o pe.(numele meu) iar el atunci a făcut un gest ceva de genu ma rușinez. tăceți și la împins pe un coleg mai exact pe ala care a zis ca am intrat eu și azi cand am venit la scoala el era la fereastra clasei lui si se uita catre mine si cand m-am uitat spre el a intors capul apoi s-a uitat din nou.nu stiu ce sa fac il plac foarte mult imi puteti da niste sfaturi ceva? va rog

Răspuns Câştigător
| Xten3girl a răspuns:

Cred ca te place, dar timiditatea nu-l lasa si nu-l baga in seama pe fratesau ca nu stie el ce are in cap baiatul.Probabil nu stie cum sa reactioneze, poate ar trebui sa mai intinzi tu sfoara un pic, vorbeste cu el, dar atentie! citestei gesturile si verifica-i privirea nu te lua numai dupa vorbe...Sigur o sa te descurci.App cati ani ai?

| alexandraem explică (pentru Xten3girl):

14 ..bobocita laughing...de ce

| alexandraem explică (pentru Xten3girl):

Da-mi cerere pe fb-ul asta te roog https://www.facebook.com/paularebeca.paularebeca daca vrei

| Xten3girl a răspuns (pentru alexandraem):

Si eu am tot 14laughing

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu vrei ceva serios lasa-l nu isi batea joc de el, daca nu vrea bravo asa e mai bine eu ma bucur pentru el

| Zabbyel a răspuns:

Lasa ce zic prieteniii happy
tu ia-l frumos deoparte si intreaba-l daca te place si vrea sa fie cu tine sau macar sa incercati sa fiti happy explica-i ca parerea lui conteaza mai mult de ce spun prieteniiiiiiii

| BlueViP a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el pe facebook si intreaba-l ce crede despre tine.

| catalin02 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el intre 4 ochiwinking cel mai probabil ii este jena de colegi... Bafta

| Moniic16 a răspuns:

Dacă e timid, fă tu primul pas! Încearcă să te apropi oarecum de el, să vorbesti numai tu cu el. fără prieteni, colegi. Şi să îi spui tot ce simţi. Am trecut prin asta, când eram mai mică. Tot aşa. Era un băiat timid şi nu se băga prea mult în seamă cu mine, şi atunci eu am făcut primul pas. Şi pot să spun că a fost super ok după! Aşa că, chiar dacă eşti fată. şi de obicei băieţi fac primul pas. De data asta încearcă să îl faci tu!

Baftă! :*

| alexandraem explică (pentru Moniic16):

Mersi am sa incerc :*

| Xten3girl a răspuns:

Ti-am dat cerere...