| Maria1678 a întrebat:

Buna! Imi place foarte mult de un coleg de clasa. Nu prea vorbim sau chestii, dar m-am îndrăgostit maxim de el. As vrea ca mâine sa mi declar sentimentele dar mi-e foarte frica de respingere. Nu vorbim pe mess sau insta. Ma gândeam sa-i scriu un biletel si sa îl pun in ghiozdan la el? Problema e ca nu stiu ce sa scriu in el. Mentionez ca avem amândoi 16 ani.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci tu prima acest pas, fiindca ristis a fii respinsa.
Zambeste-i si incearca sa intri in vorba cu el, dar da-i sansa sa faca el prima mutare ca sa nu te respinga, daca nu te place.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu iti declara sentimentele, e penibil.
Ca sa ii dai de inteles baiatului ca te intereseaza, trebuie sa ii dai tarcoale finut. Abordeaza-l fara motiv, intreaba-l ce face, incearca sa starnesti o discutie cu el, sa afli ce face in timpul liber, daca il pasioneaza ceva... Sau cere-i parerea despre o tema sau un eveniment din clasa. Cauta pretexte sa ii scrii, da-i posibilitatea asta. Vezi cum se comporta cu tine.
Dupa ce vorbiti ca amici, daca nu da el nici un semn, poti sa ii spui ca iti place de el.

| sparklingqueen a răspuns:

Buna! te inteleg,dar incearca sa te bagi in seama cu el,ca mai bine sa regreti ca ai vorbit cu el si ca ai fost respinsa decat sa regreti ca nu ai vorbit niciodata cu el! Daca nu prea vorbiti,apropriaza-te de el,da-i follow pe insta, baga-te in seama cu el, fi in preajma lui, daca faci asta, mai mult ca sigur o sa te bage in seama happyMulta sanatate!

| bogdanbucur a răspuns:

Buna, te intreb asa.
Ce te atrage la acest baiat daca nici macar nu prea vorbiti?
Ce te face sa fii indragostita maxim de el?

| RAY a răspuns (pentru bogdanbucur):

Atractia fizica

| Maria1678 explică (pentru bogdanbucur):

Felul lui. Nu stiu sa explic