| Marian9526 a întrebat:

Salutare...am si eu o problema/nelămurire
Vorbesc cu o fata de prin decembrie, eu sunt clasa a 12a si ea e clasa a 10. vorbim zilnic pe Facebook, wapp, insta si prin mesaje. Si ma gândeam ca de 14 februarie sa ii las dimineața in clasa pe banca un trandafir roșu (si un bilețel cu numele ei) Cum va reacționa? va fi încântata, bucuroasa, fericita?
ar putea sa reacționeze negativ sau pozitiv? Ii va placea oare surpriza?
Si ar trebui sa mai scriu altceva înafară de numele ei pe bilețel?
As dori răspuns de la fete sau de la băieți cu experiență.
Fără copii va rog happy
Dau Funda :*

Răspuns Câştigător
| simplegirl2 a răspuns:

Hei! Eu sunt fata si iti sugerez sa ii dai personal iubitei trandafirul nu sa il lasi pe banca cu un biletel care scrie numele ei.Eu daca eram in locul ei mi-ar fi placut sa il primesc chiar de la iubitul meu si pe biletel i-ai putea sa-i mai scrii ceva pe langa numele ei; ceva gen:te iubesc! sau ma faci fericit! ce ai vrea tu sa-i scrii. sper ca te-am ajutat!; P

| Marian9526 explică (pentru simplegirl2):

Nu suntem iubiți asta e problema

| simplegirl2 a răspuns (pentru Marian9526):

Aha.daca vrei sa ii oferi trandafirul inseamna ca o placi nu?

| Marian9526 explică (pentru simplegirl2):

Dap

| simplegirl2 a răspuns (pentru Marian9526):

Atunci da-il personal daca o placi... fetelor le place asta si nu sa il lasi pe banca.E mai romantic mai ales ca e ziua indragostitilor
happy

8 răspunsuri:
| Tech212 a răspuns:

Boss, cum ar fi sa o inviti la cina undeva intr-un restaurant mai cochet, sa purtati o discutie si la final de seara sa ii oferi un trandafir.Eu zic ca va fi mult mai incantata.
P.S. : Strange niste banuti si invit-o la The Harp.Este la Unirii.Preturi relativ ok, iar daca vorbesti cu un ospatar de acolo sa iti pastreze trandafirul pana la final nu te va refuza.Sa fie intr-un ceas cu cuc! laughing

| bubudulce33 a răspuns:

E foarte buna ideea, insa cand va termina orele, ar fi frumos sa ii spui ca ai fost tu cel care i l-a oferit si probabil ar fi ok sa ii scrii pe biletel, pe langa numele ei, ceva de genul "de la un admirator" si sa iti scrii initiala numelui

| Marian9526 explică (pentru bubudulce33):

Ea știe ca eu ajung inaintea ei la liceu...si care stiu si clasa si in ce banca sta...si la școală vb prin mesaje pe cartel, deci nu ar trebui sa aștept pana la sfarsitul orelor

| Llllllllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da poate ar fi mai bine să nu îl lași pe banca ci să îl dai direct ei? Poate s-ar gândi că e de la altcineva să nuștiu!