| DanielGabriel a întrebat:

Buna, imi puteti spune ce sa fac sa nu mai fiu timid? Adica sunt asa doar atunci cand imi place de o fata si vreau sa vorbesc cu ea, dar nu stiu ce sa o intreb..imi e rusine sa vorbesc cu ea

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu inteleg de ce ca esti frumusel. Daca erai urat mai intelegeam, dar fizic esti chiar ok.

| DanielGabriel explică (pentru Adry05):

Mulțumesc..nu asta e problema.îmi găsesc greu curajul, cuvintele...

| zNCrys a răspuns:

Pleaca de la un "Buna" si vezi unde merge discutia, nu este nimic mai mult si mai concret de facut. Ai incredere in tine pentru ca asa cum tu ai emotii, si ea are emotii la fel ca si tinebig grin

| siriusblack98 a răspuns:

Nu cred ca exista baiat/barbat pe planeta asta care sa nu aiba emotii cand vorbeste pentru prima data cu fata de care ii place.Ii poti spune un buna si ca ti se pare draguta si interesanta si ai dori sa o cunosti.In nici un caz nu te duce la ea sa-i bagi vreo duma de agatat ca s-ar putea sa-ti iei si o aschie de paleta peste ochi.Adica sfatul asta ti-l zic din experienta laughing

| Pool77 a răspuns (pentru siriusblack98):

Prezent.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Pool77):

3,stai jos.

| Pool77 a răspuns (pentru siriusblack98):

Dati-mi 2 domn' profesor, mi se rupe

| siriusblack98 a răspuns (pentru Pool77):

E foarte clar ca tu suferi de nebagare in seama ba baiatule de cauti conversatie cu mine.Iti sugerez sa iti faci un control.

| Sociopatul a răspuns:

Trebuie sa faci ceva care sa o impresioneze si sa tina minte momentul.

| Ether a răspuns:

Asa am fost si eu. La inceput trebuie sa vorbesti cat mai mult cu fete de care nu iti place asa ca exercitiu. Apoi treptat cu cele de care iti place. Trebuie sa iti faci curaj ca ele nu musca. Cel mai grav lucru care se poate intampla e sa te refuze si nu cred ca va fi un capat de lume. Nu uita, femeile sunt mai multe decat barbatii, iti vei gasi intotdeauna alta. happy

| DanielGabriel explică (pentru Ether):

Cu fetele pe care nu le plac nu imi e rusine sa vorbesc cu ele...sunt sociabil..pana la un moment dat

| Ether a răspuns (pentru DanielGabriel):

Te cred, dar sti care e diferenta intre unul care nu prea are emotii si unul care are emotii mari? Primul are experienta multa de a interactiona cu oamenii in diferite medii, de la vorbit in public, la vorbit cu orice fata care e frumoasa si o place sau nu.