| anonim_4396 a întrebat:

In primul rand, am 18 ani, o relatie de 2 ani. Mi am inceput viata sexuala de curand si totusi nu imi place sa fac sex laughing. Adica nu e vorba de durere, ca nu prea m a durut, dar mi se pare ca e o chestie prea monotona. Iubitul meu se poarta frumos cu mine, dar parca am nevoie sa fie mai romantic. Am o senzatie de dezgust fata de chestia asta, ma gandeam ca o sa fie ceva foarte special ..desi in mintea mea, nu este. Ce pot face? Ma cert cu el deseori pe subiectul asta. Sfaturi de la persoane mai mari as dori, nu de la copii de 15-16 ani happy o seara buna!

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru ca nu ati facut Petting intai, corpul tau nu a invatat sa "guste" si sa savureze placererea erotica/sexuala. Eu v-am mai spus aici de multe ori, gresiti enorm confundand sexul cu ciocolata! Sexul - placerea sexuala se invata incet, pe indelete, nu asa cum faceti voi, incepeti, si va mai si mirati ca nu va prea place.

| anonim_4396 explică (pentru PsihoSex):

Timp de 2 ani tot am facut petting. Nu confund nimic, am cerut efectiv niste sfaturi pentru ca nu ma aflu in postura de "expert" in acest domeniu, cel putin din punct de vedere practic!

| PsihoSex a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci, eset foarte posibil sa aveti o problema de alt gen, cum ar fi legatura emotionala, sau unul nu este destul de implicat sau de sincer, si mai exista ceva, care corodeaza situtatia si relatia! discutati sincer tot, analizati, si vedeti ce e de facut! Nu exista "retete miraculoase" in relatii. success!

| Emilian65 a răspuns:

Cand ti-ai inceput viata sexuala nu te-ai gandit cum va fi in viitor? Spune-i iubitului sa fie mai energic ca sa-ti satisfaca si tie poftele. Daca nu poate el, incearca sa fii tu mai energica, ia fraiele in mana si calareste-l tu de mama focului, pana iti sar capacele.

| SkyPilot a răspuns:

Problema este cu el. Trebuie sa iti creeze mediul si starea de spirit adecvate, nu sa se certe cu tine. Cauta-i ceva de citit ca sa ii deschizi ochii, altceva nu vad ce ai putea face.

| cristimihailov a răspuns:

Problema e cu amandoi. Sunt oameni care sunt compatibili peste tot, dar nu in pat. Sunt relatii in care tu te poti simti atrasa la nebunie sau sa stai pe bara.

Nu ai ce sa faci, ori inca nu il iubesti, ori nu te atrage el insusi.

Asa ca oricum ai face-o, tot vei ajunge sa il schimbi. Ori tie nu iti va place in viitor ori el nu va fi atras de partea sexuala. Oricum ar fi, povestea dintre voi s-a terminat. Tine de tine sa termini frumos sau sa va despartiti mai tarziu mai urat...

E doar chestie de timp.

| Alcyon a răspuns:

Poate ca ti-ai facut vise prea mari in legatura cu actul sexual (adica ai cam idealizat totul) si cand te-ai confruntat cu realitatea, ai avut o dezamagire. Esti micuta inca. Multe femei ating maturitatea sexuala abia dupa 25-30 de ani, fiindca sunt mult mai complexe dpdv sexual decat un baiat. Au orgasme de nu stiu cate tipuri, se excita mai greu etc. Sexul e ceva foarte special, doar atunci cand ai experienta (si tu si partenerul) si esti total dezinhibat. Altfel mai putin.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pai refuza-l. Daca e suficient de matur o sa incerce sa discute cu tine sa vada unde este problema, si sunt sigur ca puteti ajunge la un consens

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insistati la preludiu ca sa-ti doresti si tu sa faceti nu sa percepti tu ca treaba e impusa.

| Leerix a răspuns:

Daca ai fi fost cu adevarat atrasa de el, crede-ma ca ti-ar fi placut si ti-ai fi dorit sa faceti sex foarte des!