| Melonnn a întrebat:

Buna!
Iubitul meu (29 ani) are doi copii, o fata de 7 ani si un baiat de 5 ani, copii nu locuiesc cu el (locuiesc intr-o tara straina).
Sincer nici nu ii conosc, nici pe ei, nici pe fosta nevasta.
Dar chiar si asa ii urasc. Stiu ca nu au nici-o vina insa imi vorbeste mult despre ei, ii lauda etc.iar eu nu ii pot inghiti, el imi spune ca abia asteapta sa ii cunosc, sa ii aduca in vacanta aici in Spania, as vrea sa ii spun asta ca nu ii pot primi cu bratele deschise, de fapt nu imi plac mult copiii.
Pt plozii lui simt un fel de gelozie si ura ciudata.

Credeti ca ar trebui sa stie?
Nu vreau sa credeti ca sunt vreo diabolica doar ca nu imi plac copii..si mai ales cei plini de bani si rasfatati ca ai lui...

Imi e greu sa accept situatia pentru ca eu sunt tanara, am abia 18 ani, el e dominican, deci diferenta de mentalitate se i-a in calcul...

Pareri?!

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Unu la mana, atunci cand incepi o relatie cu un om, il accepti asa cum e (cu tot cu copii, trecut etc.). Nu e ca si cum n-ai fi stiut in ce te bagi, fiindca tipul ti-a spus de la inceput ca are obligatii.
Doi la mana, nu e frumos sa vorbesti asa despre copiii altuia. Cum ar fi daca cineva s-ar apuca sa-ti critice mama de exemplu? Lasa-l pe omul ala in pace, daca nu-l poti accepta cu tot cu bagaj.

30 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
La 18 ani ai ales sa ai un iubit cu obligatii.
Nu te judec, nu am acest drept.
DAR HAI SA JUDECAM ALTFEL...
Daca tu ai avea 2 copilasi, cum te-ai simti stiind ca iubitul tau nu iti accepta copilasii?
Tu chiar te vezi langa el? vrei sa iti intemeiezi o familie?
Chiar daca copilasii sunt la mama lor, el va fi legat mereu de copilasi si din 10 ganduri 7-8 vor fi catre copilasi.
Hotaraste-te ce doresti de la viata si stai temeinic d e vorba cu iubitul tau.
Vei avea curaj sa ii zici in fata ca nu ii suporti ingerasii lui? ca nu suporti sa il auzi vorbind despre ei? ori ca iti face rau gandurile lui se indreapta catre copilasi?
Gandeste si ia atitudine!
O zi buna sa aihappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

"Daca tu ai avea 2 copilasi" o narcisista ca ea crezi ca va face vreodata copii? se iubeste prea mult pe sine. ori va fi vai si amar de copii aia

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Am 2 ingerasi minunati (baiat+fata) si pot rasufla usurata ca fata mea stie ce vrea de la viata, mi-a dovedit prin faptele sale, munceste +ca este studenta in anul 3 si nu mi-a facut probleme
Astazi tinerele isi fac de cap si lasa de dorit.
Cred ca el este genul de om care o rasfata cu cadouri si de asta ea nu accepta si-si imparta dragostea si cadourile cu altcineva.
O zi bunahappy

| Melonnn explică (pentru caramela):

Mie nu imi da absolut nimic!
Nici o.moneda. Nu ma plimba, nu imi Face cadouri, NIMIC!

| caramela a răspuns (pentru Melonnn):

Si atunci de ce te "legi la cap fara sa te doara"?
Esti tanara si fara obligatii..nu crezi ca ar fi indicat sa ai un partener fara obligatii?
Zic si eu...
O seara bunahappy

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asa ar fi bine sa gandeasca.
Sa se puna in situatia lui si sa vada cum ar reactiona...

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

La 18 ani de unde pretentii sa o duca capul la ceva bun. totusi, si ala mare tembel, ce a fost in mintea lui. barbat de 29 de ani cu 2 copii sa se uita la una de varsta ei

| Alcyon a răspuns (pentru anonim_4396):

O vrea si omul sa se distreze putin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alcyon):

laughing cred ca ai gresit acel "raspunde"

| Alcyon a răspuns (pentru anonim_4396):

Unu la mana, atunci cand incepi o relatie cu un om, il accepti asa cum e (cu tot cu copii, trecut etc.). Nu e ca si cum n-ai fi stiut in ce te bagi, fiindca tipul ti-a spus de la inceput ca are obligatii.
Doi la mana, nu e frumos sa vorbesti asa despre copiii altuia. Cum ar fi daca cineva s-ar apuca sa-ti critice mama de exemplu? Lasa-l pe omul ala in pace, daca nu-l poti accepta cu tot cu bagaj.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

De ce iti trebuie tie la 18 ani, varsta care se presupune ca zbori din floare in floare, un barbat divortat cu 2 bastarzi dupa el?

| XxBlueRosexX a răspuns:

Vorbeste mereu despre copii lui pentru ca ii iubeste, chiar daca e divortat vor ramane mereu copii lui si tu nu poti face nimic in privinta asta...si inca ceva daca intr-adevar il iubesti incearca sa ii accepti o saptamana 2 cat vor sta cu voi si ai grija inainte de casatorie, esti prea tanara si la varsta ta el poate sa te foloseaca daca vede ca esti naiva si asa bye bye iti distrugi tineretea. Take care

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te gandesti de mai mute ori inainte de a iti uni destinul cu el. Iti doresc mult noroc in viata.Se pare ca vei avea multa nevoie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cand l-ai cunoscut pe iubitul tau ai stiut ca are copii? Ei vin la,, pachet'' si chiar daca nu vrei va trebui sa faci,, confruntarea''

Te inteleg ca nu-ti plac copii, mai ales ca sunt a,, rivalei'' dar gandeste-te ca tatal lor nu a divortat si de ei si isi iubeste copii
Eu zic sa le acorzi o sansa. un tata NU va renunta la copii lor chiar daca te iubeste pe tine.

| LoveSleep a răspuns:

Ti-am citit raspunsul la o intrebare precedenta. El e cel care "te-a schimbat"?
El e cel pe care il iubesti? Te-ai schimbat de cand ai inceput sa-l placi? Permite-mi sa rad si sa-ti spun ceva:
Nu-l placi.
Nu-l iubesti.
Nu te-ai schimbat datorita lui.

Tot ce-ti place tie sunt banii lui. De ce sa te minti singura? Daca simteai ceva pentru el, iti placeau si copii lui, iti placea tot ce tine de el. Dar tie iti plac doar banii lui, luxul, viata pe care o traiesti alaturi de el.
" Da chiar si asa ii urasc"
"Imi e greu sa accept situatia pentru ca eu sunt tanara, am doar 18 ani".
Evident ca iti e greu, doar n-o sa stai tu la 18 ani sa ai grija de "plozii" bosorogului, pardon, prietenului.
Eventual, daca te-ar lasa sa ai grija de banii lui.
Asta e parerea mea, probabil ma insel si il iubesti enorm.

| Oana92 a răspuns:

O parere sincera? Esti o rautacioasa, iar el merita mai mult!

Cand ai inceput relatia cu el ai stiut ca are copilasi...trebuia sa te astepti ca la un moment dat va trebui sa ii cunosti. Si sa ii respecti, daca nu ii poti iubi. Acest barbat inainte de a-ti fi iubit e tata! Iar asta trebuie sa fie prioritatea lui. Iar tu daca il iubesti si il respecti ar trebui sa accepti asta! Gandeste-te ca faci tu acum un copil cu el si peste ani va inceta sa iti respecte copilul pentru ca exista o alta femeie in viata lui. Sau ca femeia aia o sa iti urasca copilul. Cum te-ai simti?

Si inca ceva, spui ca cei mici sunt obisnuiti cu viata buna. Ma gandesc ca si iubitul tau are o situatie buna. Ma intreb in aceste conditii daca nu cumva ii iubesti cardul mai mult decat sufletul...

| Lawliet14 a răspuns:

Ai de capul meu ce probleme...

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Lawliet14):

Numele tau imi aminteste de un site

| Lawliet14 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

N-are nicio legatura, imi placea cum suna. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti doar o idioata materialista cu mintea uneia de 15 ani. bine, 15 18 mare diferenta, mda. restul a spus lovesleep

| Melonnn explică (pentru anonim_4396):

Materialista?!
Nu imi ds nici o moneda, nu imi Face nici-un favor material. Absolut nici unul.
Narcisista?
De ce? Pentru ca nu Ma simt in stare sa cresc un copil?
Ca nu vreau mai ales sa sterg mucii unui copil care nu e al meu?
Mie scârba de mentalitatea ta.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Melonnn):

Probabil nici pe el nu il meriti!
Cauta pe cineva fara obigatii, pentru ca NU te vad alaturi de el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Melonnn):

"Mie scârba de mentalitatea ta." -- la fel.
se vede ca da inteligenta pe afara la tine
tu nu faci diferenta intre "Pentru ca nu Ma simt in stare sa cresc un copil?" si
"Ca nu vreau mai ales sa sterg mucii unui copil care nu e al meu?". una e sa nu vrei un copil alta e sa nu "stergi mucii " altui copil.
cica femeile sunt iubitoare si restul, tu esti exceptia de care imi e scarba. si mai mult imi e scarba nu ca esti cum esti, ci stiai dinainte ca omul ala are copii si cum s-a zis mai sus, un TATA nu renunta la copii pentru un alt copil de 18 ani. ala are nevoie de o femeie adevarata nu alt copil.

| Love4Music a răspuns:

Fara suparare iti spun omul acesta nu e de tine, acum depinde de tine cand iti vei da seama.

| piticelm a răspuns:

Si tu tot un plod esti.Lasa omul in pace, nu sta pe langa el sa ii urasti si copii, ca n-ai tu creier si vrei doar sa fii plimbata si sa traiesti in lux.

| lucifer12345678 a răspuns:

Unde te-ai gandit cand te-ai cuplat cu el? diferenta mare de ani intre voi. direrenta uriasa de culturi. daca nu ii accepti copii vei avea o mare problema. oricum o sa ai probleme.nu iti prevad un viitor fericit.

| Miladincaa a răspuns:

Nu e usor sa traiesti o viata alaturi de niste persoane pe care nu le poti suporta. Poate ca la inceput nu va parea dificil, dar in timp o sa iti displaca enorm situatia. Mai ales ca ai toata biata in fata. Tu esti singura care poate lua o decizie, e normal ca lui sa nu ii convina situatia, doar sunt copii lui. Indiferent cat ar fi de rasfatati si insuportabili, sansele sunt mici sa te aleaga pe tine in defavoarea proprilor copii.

| Albert0 a răspuns:

Daca nu îți plac copiii, ai intr-adevar o problema. Nu ii poți spune ca ii urăști, e ca si cum i-ai da de ales intre tine si ei, nu ne place sa ne puneți in situatii limita. Te sfătuiesc sa le dai totuși o șansă, la urma urmei nu mori câteva zile. Si tine minte, voi sunteti împreună, nu îți aparține.

| Melonnn explică (pentru Albert0):

O problema?
Hmmm, as putea, dar nu ma vad in stare sa le suflu' nasul la niste zgâtii pe care nu au nici-o legatura cu mine.
Nu îmi apartine. Nici eu lui!
El probabil ma iubeste mult mai mult decat eu pe el.

| Adriana_Ioana_1995 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui prietenului tau tot ce gandesti, si daca o sa vorbiti ai sa vezi ca se va rezolva problema, toti avem sentimentul de ciuda si invidie e ceva normal, asta dovedeste ca il iubesti cu adevarat