| andreea_5374 a întrebat:

Luna trcuta mi-a venit ciclu mai devreme p 22(cred ca a venit mai devreme pentru ca a fost luna mai mica), acu 2 luni p 26...ar fi normal sa-mi vina tot pe 26? ca deja suntem in 24 astazi si nu a venit si a intrat mama la banuieli. Eu cred ca nu am ramas insarcinata pentru ca ma doare burta si mi sau intarit si saniisadsi nu am facut sex neprotejat.
Nu stiu cum so scot la capat cu mama pentru ca tot ma ia la intrebarisad

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Data menstruatiei se calculeaza in functie de durata fiecarui ciclu menstrual, nu in functie de zilele lunii. In sensul ca numeri zilele din prima zi a unei menstre pana in ultima zi inainte de o noua sangerare pe calendarul pe care iti notezi menstrele. Asa nu te vei mai incurca in durata lunilor.

| R_8074 a răspuns:

In primul rand de ce trebuie sa stie mama amanuntele astea? Cand iti vine cand iti trece? si in plus daca iti vine asa inseamna ca nu e regulat, dar sunt sanse sa fi insarcinata pentru ca ai fost foarte inspirata cand ai facut sex si n.ai folosit prezervativ. Ar trebui sa facem o fundatie in care sa strangem bani pentru astia ca voi ca sa aveti si voi cu ce daca vi se par prea scumpe.